امروزه شاهد محبوبیت روزافزون ارزهای دیجیتالی در جهان هستیم و می‌دانیم که در آینده‌ای نزدیک، جایگزین پول فیزیکی و واحدهای ارزی دیگر خواهند شد. همین اتفاق باعث شده تا ارزش و اهمیت ارزهای دیجیتالی در دنیای امروزی به شدت افزایش یابد و تمامی کشورها، این واحد ارزی را به رسمیت بشناسند. در حال حاضر کمتر کسی را می‌توانید پیدا کنید که به دنبال کسب ارز دیجیتال نیست و از سوددهی فوق‌العاده آن چشم‌پوشی ‌کند؛ زیرا معامله ارزهای دیجیتال، سوددهی غیرقابل انکاری دارند و می‌توانند عاملی موثر برای متحول شدن زندگی افراد دیگر شوند.

از آنجایی که ارزهای دیجیتالی عموما قیمت بسیار بالایی دارند، کاربران به دنبال راهی برای استخراج ارز به صورت رایگان هستند. یکی از بهترین و رایج‌ترین راه‌های کسب ارز دیجیتال رایگان در دنیای دیجیتال، ایردراپ نام دارد؛ مطمئنا افرادی که در حوزه ارز دیجیتال فعال هستند، می‌دانند که ایردراپ چه مبحث داغی در بازار کریپتوکارِنسی است. وقتی افراد تعدادی ارز دیجیتالی را به صورت رایگان کسب کنند، تمام مبلغی که از معامله آن کسب شود سود خالص است. برای اینکه درصد خطا و اشتباه را در ایردراپ و کسب ارز دیجیتال رایگان به حداقل برسانید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

ایردراپ چیست؟

همان طور که می‌دانید، امکان استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از ماینر وجود دارد که به این کار ماینینگ گفته می‌شود. ایردراپ یک امر کاملا متفاوت از ماینینگ است که افراد می‌توانند با استفاده از آن، تعداد مشخصی ارز دیجیتال به دست بیاورند. عموما پروژه‌های نوپا و جدید برای اینکه مخاطبان و کاربران خود را افزایش دهند، در ابتدای فعالیت خود نوعی جشنواره با نام ایردراپ در اختیار کاربرانی می‌گذارند که برخی فعالیت‌های خاص را انجام دهند؛ برای مثال، این فعالیت می‌تواند دنبال کردن صفحات پروژه در شبکه‌های اجتماعی باشد.

در ایردراپ این پروژه‌ها، به کاربران اعلام می‌شود که می‌توانند تنها با انجام یک کار ساده، میزان مشخصی از ارز دیجیتالی را از آنِ خود کنند. این کار مزایای بسیاری برای پروژه دارد و موجب افزایش میلیونی کاربران یک پروژه ارز دیجیتالی می‌شود. قطعا تا به حال چندین مورد ایردراپ مشاهده کرده‌ایم که پروژه‌های نوپا با استفاده از آن، سعی در افزایش مخاطبان خود دارند.

به نوعی می‌توان گفت، ایردراپ جشنواره‌ای خاص است که مزایای بسیاری برای کاربران و صاحبان پروژه دارد. کاربران می‌توانند با شرکت در ایردراپ، تعداد زیادی ارز دیجیتال رایگان دریافت کرده و آن‌ها را به پول نقد تبدیل کنند و یا حتی آن‌ها را نگه داشته و برای افزایش قیمت آن‌ها انتظار بکشند. از طرفی دیگر تصور کنید صاحبان پروژه در عرض چند روز برگزاری ایردراپ، هزاران هزار کاربر و مشتری برای ارز دیجیتال خود یافته و شانس موفقیت پروژه را افزایش می‌دهند. با این وجود، برخی کلاهبرداری‌ها از طریق ایردراپ انجام می‌شود که در انتهای مطلب به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

[su_note]بیشتر بخوانید: کلید عمومی و کلید خصوصی ارز دیجیتال چیست؟[/su_note]

انواع ایردراپ چیست؟

با وجود اینکه ایردراپ توسط بسیاری از پروژه‌های ارز دیجیتال در جهان انجام می‌شود، همچنان کاربران اطلاعی از انواع ایردراپ ندارند و فکر می‌کنند تمامی آن‌ها مشابه یکدیگر هستند. هرکدام از انواع ایردراپ، مزایا و معایب مختص خود را داشته و به میزان متفاوتی محبوب هستند. برای اینکه بتوانید از ایردراپ برای کسب ارز دیجیتالی رایگان استفاده کنید، باید ابتدا از انواع ایردراپ شناخت کافی داشته باشید. در ادامه، هرکدام از این انواع را برایتان شرح می‌دهیم:

·         ایردراپ Bounty

اولین نوع از ایردراپ‌ها، ایردراپ Bounty نام دارد. در این ایردراپ، شما باید کارهایی مانند ریتوئیت کردن چیزی یا عضو شدن در یک کانال را انجام دهید تا نوعی توکن دریافت ارز دیجیتال رایگان در اختیار شما قرار بگیرد. این ایردراپ در دنیای دیجیتال بسیار رایج است و تا به حال چندین پروژه از آن برای افزایش بازدید صفحات اجتماعی خود استفاده کرده‌اند. از آنجایی ریتوییت کردن و دنبال کردن صفحات اجتماعی بسیار ساده است، می‌توان گفت ایردراپ Bounty در بین کاربران محبوبیت شدیدی دارد.

·         ایردراپ Standard

دومین نوع از ایردراپ که مطمئنا اکثریت ما تجربه شرکت در آن را داریم، ایردراپ Standard است. ایردراپ استاندارد به دلیل سادگی و آسانی، از سال‌های گذشته رواج داشته و به شدت میان کاربران محبوب است. عموما افراد می‌توانند با ثبت‌نام در یک وبسایت خاص، توکن دریافت ارز دیجیتال رایگان را دریافت کنند و نیاز به انجام کارهای دشوار و زمان‌بر نیست. همان طور که از نام آن می‌توان تشخیص داد ثبت‌نام در وب‌سایت، استانداردترین شیوه ایردراپ در دنیای دیجیتال به شمار می‌رود.

·         ایردراپ Holder

یکی از جالب‌ترین انواع ایردراپ در دنیای دیجیتال، هولدر نام دارد. در این جشنواره، صاحبان پروژه به افرادی که مدت طولانی ارز دیجیتال آن‌ها را نگهداری کرده‌اند، تعدادی توکن ارز دیجیتال رایگان هدیه می‌دهد. این کار در واقع برای افزایش محبوبیت ارز دیجیتال بین کاربرانِ موجود است و هدفی برای افزایش کاربران در آن مشاهده نمی‌شود. امروزه ارزهای دیجیتالی غول مانند بیت کوین و اتریوم، از ایردراپ هولدر برای کاربران وفادار خود استفاده کنند.

·         ایردراپ Exclusive

طبیعتا پروژه‌هایی که به ثروت مورد انتظار خود رسیده‌اند و هیچ نیازی به افزایش کاربران خود ندارند، یک ایردراپ عمومی برگزار نمی‌کنند؛ بلکه با یک ایردراپ Exclusive، کاربران وفادار و افرادی را که از ابتدای پروژه حضور داشتند را شاد می‌سازند. به طوری که برخی توکن‌های ارز دیجیتال رایگان به آن‌ها ارسال می‌شود تا با آن‌ها، درآمد خود را چندین برابر افزایش دهند. عموما مبلغ این ایردراپ، از جشنواره‌های دیگر بسیار بیشتر است.

·         ایردراپ Hardfork

در نهایت، به آخرین نوع از ایردراپ می‌رسیم که رواج چندانی ندارد و احتمالا تا به حال چنین موردی مشاهده نکرده‌‌اید. ایردراپ هاردفورک در پروژه‌هایی استفاده می‌شود که مدیران آن، سعی در کاهش ارزش ارز دیجیتال خود دارند و می‌خواهند عرضه ارز را به حداکثر برسانند. در این موارد، نسبت به تعداد ارز دیجیتالی موجود در والت هرکدام از افراد، ارز دیجیتالی به آن‌ها ارسال می‌کنند. همان طور که ذکر کردیم، این کار به هیچ وجه رایج نیست و می‌تواند موجب عصبانیت کاربران شود.

هدف از انجام ایردراپ

احتمالا تا به حال در مواردی مشاهده کرده‌اید که برخی فروشگاه‌ها در ابتدای فعالیت خود با استفاده از جشنواره‌ها و جوایز مختلف، سعی در افزایش مخاطبان و مشتریان خود دارند. این در حالی است که صاحبان فروشگاه می‌توانند کالاهای خود را به قیمت واقعی و حتی گران‌تر به فروش برسانند. به نظر شما این کار چه سودی برای آن‌ها دارد؟

ساده است! افزایش مخاطبان و مشتریان. هدف از انجام ایردراپ نیز افزایش مخاطبان و مشتریان ارز دیجیتال بوده و بهترین شیوه برای این کار به شمار می‌رود. این کار برای افزایش محبوبیت ارز دیجیتال در بین کاربران انجام می‌شود و عموما موفقیت مورد انتظار را در پی دارد. کاربران می‌توانند با شرکت در این ایردراپ‌ها و انجام فعالیت‌های خواسته شده، مقدار زیادی ارز دیجیتالی برای خود جمع کرده و از این فرصت بی‌نظیر استفاده کنند.

چگونه از اخبار ایردراپ‌ مطلع شویم؟

با توجه به میزان محبوبیت ارزهای دیجیتال و آینده روشن این صنعت خارق‌العاده، ایردراپ‌های بسیاری در دنیای دیجیتال انجام می‌شود تا کاربران از ارزهای نوپا و ارزشمند اطلاع داشته باشند. اطلاع داشتن از این ایردراپ‌ها باعث می‌شود که افراد، منبع درآمد بسیار خوب و آینده‌داری برای خود ایجاد کنند. البته سرمایه‌گذاری و نگهداری ارزهای دیجیتال نیز می‌تواند سود بسیار خوبی برای کاربران در آینده داشته باشد. از آنجایی که تمامی کاربران به دنبال کسب هرچه بیشتر کریپتوکارنسی برای خود هستند و هیچ فرصتی به کاربران دیگر نمی‌دهند، به نظرتان چگونه می‌توان از اخبار ایردراپ خبر داشت؟

برخی وبسایت‌های فعال در زمینه کریپتو کارنسی وجود دارد که برای اطلاع از اخبار ایردراپ، می‌توان آن‌ها را دنبال کرد. همچنین می‌توانید صفحات اجتماعی ارزهای دیجیتالی مختلف را دنبال کنید تا از ایردراپ‌های آن‌ها نیز آگاه باشید. و در صورتی که ایردراپ بسیار خاصی در دنیای دیجیتالی وجود دارد که اهمیت بسیاری برای کاربران دارد، به سادگی می‌توانید از آن‌ها اطلاع پیدا کنید؛ زیرا تمامی صفحات اجتماعی فعال در حوزه ارز دیجیتال اخبار آن را پوشش می‌دهند.

ابزار مورد نیاز برای شرکت در ایردراپ

مطمئنا شما هم انتظار ندارید که بتوانید بدون دشواری و ابزار خاصی توکن ارز دیجیتال رایگان دریافت کنید و در ایردراپ حضور داشته باشید. اگر به هر دلیلی به ابزارهای موردنیاز برای ایردراپ دسترسی ندارید، توصیه می‌شود قبل از شروع زمان موعود نسبت به تهیه آن‌ها اقدام کنید. در ادامه، شما را با ابزار مورد نیاز ایردراپ آشنا خواهیم کرد:

·         کیف پول مجازی

افراد برای اینکه بتوانند ارزهای دیجیتالی خود را نگه دارند و آن را مدیریت کنند، به کیف پول مجازی نیاز دارند. ایجاد یک کیف پول مجازی بسیار ساده است و می‌توان آن را با استفاده از آدرس جیمیل، در عرض چند دقیقه انجام داد. کیف پول مجازی در واقع برای این است تا شما بتوانید از توکن ارزهای دیجیتالی رایگان استفاده کنید. اگر کیف پول نداشته باشید، نمی‌توانید آدرس آن را در ایردراپ بنویسید. به‌این ترتیب، شما جوایز و هدایای ایردراپ را از دست خواهید داد.

·         حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی

از اصلی‌ترین نیازهایی که برای شرکت در ایردراپ وجود دارد، داشتن حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی است؛ زیرا در اکثر مواقع، شما مجبور به دنبال کردن صفحات این ارز در شبکه‌های اجتماعی خواهید بود. توصیه می‌شود در اسرع وقت نسبت به ایجاد اکانت در شبکه‌های اجتماعی همانند تلگرام و توییتر اقدام کنید؛ زیرا اگر به یک ایردراپ بربخورید، مطمئنا زمان و فرصت ایجاد اکانت در این شبکه‌های اجتماعی را نخواهید داشت.

·         جیمیل

قطعا شما هم از شدت اهمیت جیمیل در دنیای امروزی آگاه هستید و می‌دانید که چقدر روی زندگی ما انسان‌ها موثر است. شرکت در ایردراپ به داشتن یک جیمیل شخصی نیاز دارد که باید در اسرع وقت آن را بسازید. توجه کنید که جیمیل باید به شما تعلق داشته باشد؛ زیرا امکان دارد یک ایمیل فعال‌سازی به آدرس آن ارسال شود و شما باید از آن برای فعال‌سازی ایردراپ استفاده کنید.

کلاهبرداری در ایردراپ

همان طور که با مطالعه این مطلب متوجه شدید، ایردراپ‌ها فرصت‌هایی عالی برای کسب ارزهای دیجیتال رایگان هستند و می‌توانند برای کاربران بسیار مفید و کاربردی باشند. اما در موارد زیادی مشاهده کرده‌ایم که برخی شرکت‌ها، از محبوبیت ایردراپ‌ها سوءاستفاده کرده و دزدی بزرگی صورت گرفته است. توصیه می‌شود همواره از درست و نادرست بودن ایردراپ‌ها اطلاع داشته باشید و بعد برای هر کاری اقدام کنید.

یکی از رایج‌ترین شیوه‌های کلاهبرداری با استفاده از ایردراپ، تقاضا برای پرداخت مبلغ در ازای ایردراپ است. مطمئنا مسخره به نظر می‌رسد که در ازای یک فرصت برای کسب ارز دیجیتال رایگان، از شما پول درخواست کنند. در چنین مواقعی به هیچ وجه مبلغ درخواست شده را نپردازید و بدانید که ایردراپی در کار نیست؛ بلکه یک بهانه برای کلاهبرداری و دزدی از کاربران است که افراد را با پای خودشان به سمت تله می‌کشاند. اگر یک ایردراپ رایگان و بدون مشکل برای خودتان پیدا کردید که با اصول صحیح و استاندارد به کاربران توکن ارز رایگان اهدا می‌کند، می‌توانید با خیال راحت در آن حضور یابید.

[su_note]بیشتر بخوانید: امن‌ترین روش نگهداری ارز دیجیتال چیست؟[/su_note]

نکات مهم شرکت در ایردراپ‌ها

برای اینکه در ایردراپ‌های موردنظرتان شرکت کنید، باید برخی نکات مهم را در مورد این کار بدانید. همان طور که در بخش قبلی مطالعه کردید، برخی از ایردراپ‌ها با هدف کلاهبرداری و دزدی از کاربران برگزار می‌شوند. رعایت این نکات مهم امنیت شما را در ایردراپ‌ها تضمین می‌کند:

·         اطلاعات شخصی و خصوصی خودتان را به اشتراک نگذارید

در برخی موارد، اطلاعات شخصی و خصوصی کاربران برای حضور در ایردراپ‌ها درخواست می‌شود. اگر این اطلاعات نامعقول باشد و باور دارید که کاربران دیگر می‌توانند با استفاده از آن‌ها علیه شما اقدام کنند، صلاح است که کلا قید دریافت ارز دیجیتال رایگان را بزنید.

·         رمز و مشخصات خصوصی کیف پول مجازی خودتان را وارد نکنید

اگر کسی بخواهد به حساب شما ارز دیجیتال واریز کند، می‌تواند این کار را با دادن توکن یا واریز مستقیم به والت انجام دهد. پس به هیچ وجه و تحت هیچ عنوانی، رمز کیف پولتان را به کسی ندهید. حتی اگر وعده ارز دیجیتال میلیونی به شما داده شده باشد.

·         اعتبار و صحت ایردراپ برگزار شده را از منابع معتبر بررسی کنید

در برخی موارد، مجرمان سایبری با استفاده از شبیه‌سازی وبسایت‌های دیگر و ترفندهای خلاقانه، شما را وادار به انجام کارهایی عجیب می‌کنند که به ضرر شما تمام می‌شود. بهتر است قبل از وقوع چنین اتفاقی، صحت ایردراپ برگزار شده را از منابع موثق پیگیری کنید و داستان‌بافی کاربران دیگر را باور نکنید.

ایردراپ؛ شیوه‌ای برای کسب ارز دیجیتال رایگان

در این مطلب، تمامی تلاش خود را برای افزایش آگاهی شما در مورد ایردراپ کردیم. حال شما می‌دانید که ایردراپ یک شیوه عالی برای کسب هرچه بیشتر ارز دیجیتالی است که با انجام کارهایی ساده و کوتاه انجام می‌شود. این شیوه کسب درآمد، موفقیت‌های بسیاری به همراه خواهد داشت و شما را تا موفقیت همراهی خواهد کرد. البته به شرطی که نکات مهم امنیتی گفته شده را به خوبی رعایت کنید و به خیال‌بافی کاربران دیگر گوش ندهید. خوشحال می‌شویم اگر در انتهای همین مقاله نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.