حتماً می‌دانید که هیچ‌کس بدون تلاش و رنج کشیدن نتوانسته پولدار شود، شما با کمی تحمل سختی و صرفه جویی در هزینه هایی که دارید می‌توانید سرمایه بیشتری برای خود کنار بگذارید و به همین ترتیب دغدغه های کمتری در آینده خواهید داشت. در این مقاله سعی کردیم به این سوال جواب دهیم: چگونه ظرف یک سال پولدار شویم؟ و با معرفی برخی روشهای اثبات شده، شما را برای پس انداز و پولدار شدن در بازه زمانی یک ساله راهنمایی کنیم.

در نظر داشته باشید که برخی از این عوامل پتانسیل تغییر بزرگی را در زندگی شما دارند و از ارزش هیچ کدام چشم پوشی نکنید. البته شما با داشتن سرمایه ای مشخص می‌توانید در بازارهای سرمایه گذاری مشخص نظیر بازار مسکن، خودرو، طلا، ارز و بازار سرمایه فعالیت کنید و تا چند برابر سود کسب کنید اما ما در این مقاله قصد داریم که الگوهایی را در سبک زندگی معرفی کنیم که به شما کمک کند تا به عادت تبدیل شود و در طول یک سال پولدار شوید. به منظور آشنایی با نحوه پولدار شدن در یک سال، با این مقاله با ما همراه باشید.

حذف برخی هزینه ها از زندگی

تمامی ما هزینه هایی در زندگی داریم که طی یک برنامه ریزی باید دست به حذف و یا کاهش این هزینه ها کنیم. همین الان فهرستی تهیه نمایید از سه حوزه ای که بیشترین هزینه خود را در آن‌ها دارید و با کمی سبک و سنگین کردن، هزینه مربوط به آن حوزه ها را حذف یا تا جای ممکن کاهش دهید. برای این امر پیشنهاد می‌کنیم به هزینه مصرف اینترنت و هزینه عضویت در باشگاه های مختلف و هزینه های غیرضروری در زندگی روزمره خود بیاندازید. حذف یا کاهش هزینه در این حوزه ها باعث می‌شود که بودجه بیشتری در اختیار شما باشد تا بتوانید آن را در رویدادهای ضروری تر به شکل مناسب خرج یا چه بهتر که پس انداز کنید.

 

عدم دریافت وام یا قرض جدید

تا آنجایی که در جریان هستید معمولا تمام افراد بدهکار دنبال این هستند که بدهی خود را به اتمام برسانند. شما باید در نظر داشته باشید که اولین قدم و اولین انتخاب برای خلاصی از زیر بار قرض هایتان دریافت مجدد وام و یا گرفتن پول قرضی از دوستتان نیست. اولین و مهم‌ترین گام این است که پیش از ایجاد بدهکاری های جدید باید به صاف کردن بدهی قبلی خود بپردازید. اگر در این فرآیند از عهده بازپرداخت یکی از قرض های خود برنیامدید به هیچ عنوان دریافت وام جدید را به عنوان راه حل انتخاب نکنید. همیشه این امر را در نظر داشته باشید که اگر بدهی های جدیدی برای خود نتراشید حتماً از عهده قرض های خود برمی‌آیید.

 

جا گذاشتن کارت اعتباری در خانه

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که برای خریدهای خود همیشه یا یک کیف پر از کارت های اعتباری به بیرون می‌روید وقت آن سررسیده است که این رفتار را کنار گذاشته و فقط در مواقع خیلی ضروری از کارت های اعتباری خود استفاده کنید و در اکثر مواقع آن‌ها را با خود به همراه نداشته باشید. رفتار اکثر افراد جامعه به این شکل است که اغلب از خرج کردن وجه نقد خودداری می‌کنند اما به محض اینکه یک کارت اعتباری گیرشان می‌افتد تا ریال آخر آن را خالی می‌کنند. پس با این اوصاف سعی کنید برای یک دوره آزمایشی به مدت 3 هفته کارت های اعتباری خود را در خانه جا بگذارید و در آخر سر از نتیجه این رفتار شگفت زده خواهید شد.

 

کاهش هزینه ها تا 10 درصد

همه ما می‌دانیم که حذف تمامی هزینه ها با توجه به وضع موجود در جامعه خیلی سخت است پس برای شروع بهتر است که در هزینه های خود به میزان 10 درصد کمتر خرج کنید. در نهایت مبلغ خرج نشده را به صورت مستقیم به حساب پس انداز خود انتقال دهید. هدف از این رفتار و تلاش در این راستا این است که بعد از گذشت یک بازه زمانی مشخص پس انداز قابل توجهی را کنار گذاشته و به این رفتار تا آخر عمل خواهید کرد. شاید در شروع این پروسه با مشکل ها و بازه های سختی مواجه شوید که این امر بسیار طبیعی است اما در نظر داشته باشید که هیچ عملی بی نتیجه نمی‌ماند.

 

فروختن وسایل غیرضروری در منزل

این امر در سرتاسر دنیا مرسوم است که فروش وسایلی که خیلی برای شما کاربرد ندارد یا اصلاً از آن‌ها استفاده نمی‌کنید، روش مناسبی است که با استفاده از آن می‌توانید پس انداز خود را افزایش دهید. در این پروسه اگر احساس می‌کنید که در زندگی خود وسایلی دارید که چندان برای شما قابل استفاده نیست حتماً آن‌ها را برای فروش بگذارید و تمام سرمایه حاصل از این کار را به حساب پس انداز خود انتقال دهید.

 

سعی کنید کمتر به سفر بروید

این پیشنهاد ممکن است برای خیلی ها جالب نباشد اما این یکی از بهترین روش های ارتقای وضعیت مالی در بازه زمانی یک سال است. همان طور که می‌دانید معمولا حتی سفرهای داخلی با توجه به هزینه هایی که در جامعه حاکم است ممکن است تا چند میلیون تومان هم برای شما آب بخورد، پس با در نظر گرفتن این استراتژی و لحاظ کردن محدودیت برای خودتان در فرآیند تفریح و مسافرت می‌توانید مبلغ قابل توجهی را به حساب پس انداز خود انتقال دهید. همیشه این نکته را به خاطر داشته باشید که ممکن است تک تک این مراحل برای شما سختی های خاص خود را به همراه داشته باشد اما در صورتی که با عزم راسخ بتوانید به آن‌ها عمل کنید بعد از گذر یک سال از نتیجه ای که حال شده است بسیار خرسند خواهید بود.

 

افزایش معافیت های بیمه ای

با توجه به راهکارهایی که تا این بخش ارائه شد طبیعتاً در یک بازه زمانی یک ساله می‌توانید مبلغ قابل توجهی را پس انداز کنید. حالا زمان آن رسیده که پوشش معافیت‌های بیمه ای خود را افزایش دهید. این معافیت ها می‌تواند شامل بیمه خودرو، مسکن و حتی بیمه سلامت شما باشد. با انجام این فرآیند شما قادر هستید که سالانه مبلغ قابل توجهی را پس انداز نمایید.

 

سخن آخر

رویای پولدار شدن در یک سال برای بسیاری از افراد نهادینه شده که برای همین امر هم هیچ برنامه ریزی ندارند، ما در این مقاله سعی کردیم برخی راهکارها را به منظور پولدار شدن در طول یک سال معرفی کنیم که با استفاده از این چهارچوب ها می‌توانید مبلغ قابل توجهی را بعد از گذشت یک سال پس انداز کنید. هر یک از این مراحل دارای ارزش و پتانسیل بالا برای امر پس انداز هست پس هیچ کدام از آن‌ها را در پروسه پولدار شدن کمرنگ در نظر نگیرید. ممکن است یک یا دو عامل معرفی شده با سبک زندگی شما همخوانی نداشته باشد، این امر تا حدودی طبیعی است و به خودتان خیلی استرس و فشار وارد نکنید به جای این امر سعی کنید در بقیه موارد با عزم راسخ تصمیم گیری کنید و در طول یک سال آن‌ها را اجرا کنید. جالب ماجرا این است که از نظر روانشناسی برخی از رفتارهای انسان در طول یک بازه زمانی مشخص به عادت تبدیل می‌شود پس با گذشت بازه زمانی یک سال و کسب سرمایه خوب، همین روال را در پیش می گیرید و گام دوم را برای سال جدید برمی‌دارید.