حتماً شما هم شنیده‌اید که افرادی که ماینرهای بسیار زیادی را در قالب مزارع بیت کوین مدیریت می‌کنند، سود بسیار زیادی از بابت استخراج بیت کوین به دست می‌آورند. تا همین چند سال گذشته به دست آوردن بیت کوین از طریق استخراج چندان پیچیده نبود و حتی با گوشی تلفن همراه نیز می‌توانستیم این کار را انجام دهیم. اما با گذشت زمان و کمتر شدن بیت کوین‌ها این روال به کار سختی تبدیل شده است؛ اما کار نشد ندارد. خوشبختانه یا متاسفانه امروز ضرب‌المثل‌هایی مانند نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود زیر سؤال رفته و ارزهای دیجیتال باعث شده‌اند که با رنج کمتری بتوان به گنج‌های بزرگ دست یافت. با اینکه امروز استخراج بیت کوین به کاری با هزینه و سرمایه بالا تبدیل شده است اما روش‌هایی وجود دارد که بتوانید بدون ماینر بیت کوین استخراج کنید.

در این مقاله تلاش داریم به روش‌های مؤثر که در دنیا به کمک آن بیت کوین استخراج می‌شود را بررسی کنیم. هر چند قبل از شروع مقاله لازم می‌دانیم به این نکته اشاره کنیم که سوددهی با کمک این روش‌ها همگی بسیار ناچیز است. چرا که امروز اغلب کوین‌های بیت کوین استخراج شده و تعداد کم آن محل مناقشه بین قدرت‌های بزرگ (مزارع ماینر) است.

استخراج بیت کوین با گوشی

یکی از روش‌های رایج برای استخراج بیت کوین بدون ماینر استفاده از گوشی تلفن همراه هوشمند است. برای این کار باید نرم‌افزار مخصوص این کار را روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنید. هر چند این روش فشار بسیار زیادی روی تلفن همراه وارد می‌کند و اگر نتوانید این فشار را مدیریت کنید امکان کوتاه شدن عمر تلفن همراه و گاه انفجار آن دور از ذهن نیست. از رایج‌ترین نرم‌افزارهایی که امکان استخراج بیت کوین روی سیستم‌عامل اندروید را می‌دهد به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

استخراج بیت کوین با گوشی

1- برنامه ماینرگیت (MinerGate Mobile Miner)

این برنامه نسخه اندرویدی برنامه MinerGate است و بدون ماینر بیت کوین استخراج کردن روی لپ‌تاپ را میسر می‌کرد. ماینر گیت از محبوب‌ترین برنامه‌هایی است که استخراج بیت کوین بدون ماینر را مقدور می‌کند و دلیل این محبوبیت امکاناتی است که در این اپلیکیشن فراهم شده است. از این امکانات می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • قابلیت انتخاب نحوه استخراج بیت کوین
 • قابلیت استخراج چندین کوین شامل مونرو، بیت کوین، بایت کوین، دش کوین، دیجیتال نوت، فانتوم کوین و چند کوین دیگر
 • وجود یک والت برای ذخیره بیت کوین‌هایی که استخراج شده است
 • قابلیت مشاهده قیمت ارزهای دیجیتال
 • چترومی جهت چت با دیگر اعضای این نرم‌افزار
 • وجود یک صرافی اختصاصی با نام com
 • قابلیت تنظیم فشار روی پردازنده تلفن همراه
 • قابلیت توقف ماینینگ در زمان شارژ شدن باتری( جهت پیشگیری از خطراتی مانند انفجار باتری)
 • قابلیت توقف ماینینگ در زمان اتصال به داده موبایل
 • قابلیت تنظیم میزان ماینینگ روی سه حالت پایین، متوسط یا بالا
 • رابط کاربری ساده و جذاب

تمام این قابلیت‌ها نشان می‌دهد که این نرم‌افزار با در نظر گرفتن تمام محدودیت‌های گوشی تلفن همراه اقدام به استخراج بیت کوین می‌زند. این امر باعث محبوبیت بیشتر این نرم‌افزار شده است. بعد از نصب و ثبت نام در ماینر گیت این امکان وجود دارد که شما بتوانید بین دو گزینه استخراج با گوشی تلفن همراه و استخراج با کلاد ماینینگ انتخاب کنید. در روش کلاد ماینینگ شما کامپیوتری خریداری می‌کنید و مسئولیت پردازش را به آن منتقل خواهید کرد. به این ترتیب این نرم افزار، تلفن همراه شما را از مشکلات ناشی از استخراج بیت کوین رها می‌کند.

2- برنامه کریپتو ماینر (Crypto Miner)

برنامه کریپتو ماینر را نمی‌توان با برنامه ماینر گیت مقایسه کرد چرا که از نظر رابط کاربری در سطح پایین‌تری است. در ضمن همه امکانات آن کاملاً رایگان نیست. برای ثبت نام و عضویت در این روش باید در یک استخر عضو شوید و به دنبال آن اطلاعات این استخر را وارد نرم‌افزار کریپتو نمایید. از مزایای این روش که بدون ماینر بیت کوین استخراج کردن را می دهد می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • امکان انتخاب تعداد هسته‌های گوشی تلفن همراه برای ماینینگ
 • انتخاب حداکثر نصف قدرت پردازنده برای ماینینگ
 • امکان دریافت هشدار بعد از به دست آمدن یک سکه جدید
 • پیشتیبانی از تعداد قابل توجهی کوین مانند بیت کوین، لایت کوین، مونرو و …
 • امکان تعیین اولویت‌ها برای پیشگیری از کند شدن گوشی تلفن همراه

3- برنامه نئو نئون ماینر (NeoNeonMiner)

در برنامه نئو نئون ماینر نیز برای عضویت باید در یک استخر عضو شوید. این نرم‌افزار از نظر رابط کاربری بسیار شبیه به کریپتو است و چندان جذاب به نظر نمی‌رسد. از مزایای این نرم‌افزار می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • ارائه گزارش دقیق استخراج رمز ارزها
 • قابلیت جابجا کردن استخرها
 • قابلیت انتخاب تعداد هسته‌های پردازنده برای انجام ماینینگ
 • قابلیت استخراج ارزهایی مانند بیت کوین، لایت کوین، فادر کوین، ورت کوین و …

اما از معایب آن تعداد بالای تبلیغاتی است که باید تحمل کنید. در صورت کلی این نرم‌افزار شبیه به کریپتو عمل می‌کند.

4- برنامه ‌ای‌ای ماینر (AA Miner)

اگر بخواهیم صادق باشیم ساده‌ترین روش استخراج بدون سر و کله زدن با گزینه‌های سردرگم کننده استفاده از برنامه ‌ای‌ای ماینر است. این نرم‌افزار که از 50 رمز ارز معروف دنیا نظیر بیت کوین، لایت کوین، دش، بایت کوین و … پشتیبانی می‌کند، به شما اجازه استخراج بیت کوین بدون ماینر را می‌دهد. جالب است بدانید کارشناسان اعتقاد دارند این نرم‌افزار سوددهی بیشتری نسبت به مدل‌های دیگر دارد. از نظر مزایا، این اپلیکیشن، تفاوت چندانی با دیگر نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین که معرفی کردیم ندارد.

5- برنامه پاکت ماینر (Pocket Miner)

تنها تفاوت پاکت ماینر با دیگر نرم‌افزارها استخراج تنها یک ارز با نام لایت کوین است. این نرم‌افزار به وب سایت litecoinpool.org است و در دورانی که استخراج بیت کوین با گوشی تلفن همراه سود چندانی ندارد، این برنامه سود مناسبی برای دارندگانش به همراه دارد. از مزایای آن قابلیت اختصاص تعداد مشخصی از هسته‌های پردازنده، توقف استخراج در زمان اتصال به شارژر، اتصالات وای فای و یا دیتا و … از قابلیت این نرم‌افزار است.

معتبرترین سایت بیت کوین رایگان

 معتبرترین سایت بیت کوین رایگان

تا همین چند سال گذشته استخراج بیت کوین از روش‌های خانگی بسیار ساده بود و به راحتی بدون ماینر بیت کوین استخراج  می‌شد؛ اما امروز این کار به امری دشوار تبدیل شده است. حتی مزارع بیت کوین نیز با هزینه‌های بالای برق و خرید تجهیزات نمی‌توانند مانند گذشته به سود برسند. با این حال هستند سایت‌هایی که با ثبت نام در آن‌ها می‌توانید مقدار ناچیزی بیت کوین استخراج کنید. از جمله سایت‌هایی که کمک می‌کند بدون ماینر بیت کوین استخراج کنیم به موارد زیر اشاره داشت:

1- بیت کوین پول (Bitcoin Pool)

این سایت که توسط سایت Bitcoin.com اداره می‌شود، احتمالا بهترین سایتی است که این خدمت را ارائه می‌کند. بر اساس آمار بیشترین سوددهی در میان سایت‌ها این سایت است. برای خرید حداقل پلن باید هزینه بیشتری نسبت به سایت‌های دیگر پرداخت کنید، این هزینه بین 2500 تا 3000 دلار نیاز خواهید داشت تا بتوانید 6 ماه در این سایت بیت کوین استخراج کنید. از مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • فعالیت این سایت رسمی و قانونی است.
 • این سایت نرم‌افزار موبایل نیز دارد تا بتوانید ثبت نام کنید.
 • بیشترین پرداخت را نسبت به رقبا دارند.

2- اس‌تی‌هش (STHash)

این سایت که به شما امکان استخراج بیت کوین بدون ماینر را می دهد، فعالیت خود را در 2016 شروع کرد و تا سال 2019 به فعالیت خود ادامه داد. این مجموعه با گسترش مزارع خود توانست خدمات بیشتری را ارائه نماید. اما متاسفانه فعالیت این سایت تنها در اروپای شرقی و روسیه است. البته این مجموعه به تازگی نمایندگی خود را در انگلیس افتتاح کرده‌است.  از مزایای این سایت می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • پلن‌های ارزان
 • ارائه Hashrate به عنوان هدیه
 • فعالیت قانونی و رسمی
 • هزینه‌های نگهداری نسبتاً مناسب

از معایب این سایت می‌توان به مواردی همچون:

 • فعالیت تنها روی دو ارز دیجیتال
 • عدم وجود پلن‌های سرمایه گذاری مناسب
 • عدم اعتماد سرمایه گذاران بزرگ به این مجموعه اشاره کرد.

استخراج رایگان بیت کوین با لپ‌تاپ

استخراج رایگان بیت کوین با لپ‌تاپ

شاید روی کاغذ بتوانید به کمک لپ‌تاپ و کامپیوتر بدون ماینر بیت کوین استخراج  کنید اما در عمل امکان‌پذیر نیست. قبول داریم که زمانی این امکان وجود داشت که با کوچکترین پردازنده‌ها بیت کوین استخراج نمود اما در آن زمان بیت کوین جوان بود و تعداد بسیار زیادی از آن استخراج نشده بود. اما امروز حتی مزارع بزرگ نیز به اندازه گذشته نمی‌توانند سود کسب کنند. نتیجه استفاده از لپ‌تاپ و کامپیوتر برای استخراج بیت کوین چیزی نیست به جز از بین رفتن پردازنده لپ‌تاپ، خرابی آن و عملاً از بین رفتن لپ‌تاپ و کامپیوترتان. امروز که قیمت لپ‌تاپ و کامپیوتر روز به روز در حال افزایش است انجام چنین کاری چندان منطقی به نظر نمی‌رسد و توجیه اقتصادی ندارد. اما اگر اصرار به انجام آن دارید ما را همراهی کنید تا تعدادی از نرم‌افزارهای معروف برای انجام این کار را به شما معرفی کنیم:

1- سی‌جی ماینر (CGMiner)

این نرم‌افزار با زبان برنامه‌نویسی C نوشته شده است و از این رو تمام سیستم‌عامل‌های رایج را پشتیبانی می‌کند. برای ثبت نام در آن در ابتدا باید آدرس URL، نام کاربری و رمز خود را وارد کنید و سپس این نرم افزار سیستم‌هایی که به شما متصل هستند را تشخیص خواهد داد. اگر سیستم‌عامل لپ‌تاپ شما ویندوز است ممکن است در زمان نصب به شما هشدار داده شود. علت این هشدار این است که امکان دارد هکرها با نرم‌افزار مشابه بخواهند اطلاعات شما را به سرقت ببرند. از این رو بهتر است از سیستم‌عامل لینوکس استفاده نمایید. از جمله مزایای این نرم‌افزار می‌توان به هماهنگ شدن با هر نرخ هش، عدم ایجاد تأخیر در شبکه و تقسیم بار هوشمند اشاره کرد.

2- جی‌یو‌آی ماینر (GUIminer)

از دیگر نرم‌افزارهای محبوب برای استخراج بیت کوین بدون ماینر نرم‌افزار جی‌یو‌آی است. این نرم‌افزار با پردازنده گرافیکی فعالیت می‌کند. در این نرم‌افزار این امکان وجود دارد شما بتوانید از بین دو نوع استخراج یکی را انتخاب کنید. این روش‌ها استخراج انفرادی و استخراج گروهی می‌شود. در استخراج انفرادی سیستم شما به تنهایی اقدام به ماینینگ می‌کند و تمام سود حاصل تنها به شما تعلق می‌گیرد. در این روش سیستم شما برای حل مسائل ریاضی به کلاینت محلی بیت کوین وصل شده و پاداش بلاک نیز نصیب شما می‌شود. از طرفی در حالت گروهی سود حاصل بین اعضای گروه تقسیم می‌شود.  از دیگر مزایای استفاده از این نرم‌افزار این است که به وارد کردن اطلاعات کاربر احتیاج ندارد. اطلاعات مهم دستگاه گزارش داده می‌شود، به راحتی می‌توانید به حساب نقدی خود متصل شوید و برداشت داشته باشید. در زمان استخراج می‌توانید دیگر فعالیت خود را با لپ‌تاپ انجام دهید. رابط کاربری این نرم‌افزار جذاب است. این نرم‌افزار از هر دو کارت گرافیکی AMD و NVIDIA پشتیبانی می‌کند.

3- بی‌اف‌جی ماینر (BFGMiner)

این نرم‌افزار نیز با زبان برنامه‌نویسی C نوشته شده و این توانایی را دارد که با مدارات مجتمع دیجیتال برنامه پذیر (FPGA) و کارت‌های گرافیک محدودی فعالیت کند. از مزایای این نرم‌افزار این است که به استخرهای غیرقابل دسترس، متصل نمی‌شود. رابط کاربری ساده این نرم افزار سبب راحتی کار با آن شده است. این اپلیکیشن برای ممانعت از قطع اتصال، از پروکسی‌های معتبر استفاده می‌کند. استفاده از ساعت واچ داگ این مزیت را فراهم کرده که در صورت توقف رشته، برنامه را مدیریت کرده و از کار نمی‌ایستند.

استخراج بین کوین در خانه

چگونه در خانه بیت کوین استخراج کنیم

با توجه به سودهای کلانی که معاملات ارز دیجیتال دارد همگی ما به دنبال روش‌هایی هستند که استخراج رایگان بیت کوین را مقدور سازد. در واقع امروزه استخراج بیت کوین بدون نیاز به ماینر به یک مشغله ذهنی تبدیل شده است. بد نیست بدانید که روش‌هایی نیز برای این کار وجود دارد. به عبارتی این تخصص و دانش شما است که باعث استخراج بیت کوین می‌شود. برخی از این روش‌ها در ادامه بررسی شده است. این روش‌ها شاید سود بالایی نداشته باشند اما به عنوان روشی برای کسب درآمد قابل بررسی هستند.

1- فاستینگ

Faucet در زبان انگلیسی به معنای شیر آب است که در حال چکه کردن است. زمانی که تبدیل به فعل شود تقریباً شبیه به این ضرب‌المثل ترجمه می‌شود که قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود. به عبارتی هر فعالیت و کاری که به صورت قطره چکانی به شما سوددهی داشته باشد، فاستینگ نام دارد. حال سایت‌هایی وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد که با کلیک کردن در قسمت خاص و یا انجام فعالیت خاص بیت کوین دریافت نمایید. پس یکی از روش‌هایی که  بدون ماینر بیت کوین استخراج  می‌شود فاست است. اگر بخواهیم صادق باشیم این روش چندان سوددهی ندارد. هر چند در سال‌های اول ارائه بیت کوین، فاست‌ها با نیت درست سعی در آشنا نمودن مردم با مباحث ارز دیجیتال داشتند، اما امروز به این شکل عمل نمی‌کنند. آن‌ها در ازای هر کلیک شما چیزی حدود 0.001 دلار نصیب شما می‌کنند و در صورتی به شما اجازه برداشت می‌دهند که پول شما به 20 دلار برسد. حال تصور کنید چند کلیک باید انجام شود تا مبلغ به این مقدار برسد.

در این میان سایت‌های بسیاری با کلاهبرداری پول شما را پرداخت نخواهند کرد. با این حال اگر حوصله و صبر این کار را دارید می‌توانید کار خود را شروع کنید.

از فاست‌های معتبر بیت کوین می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

 • Cointiply
 • BonusBitcoin
 • Moon Bitcoin

2- فریلنسری یا کار در خانه

امروزه سایت‌هایی هستند که به شما اجازه تولید محتوا، برنامه‌نویسی، طراحی و از این قبیل فعالیت‌ها را می‌دهند و در ازای حق‌الزحمه به شما بیت کوین می‌دهند. البته که تمام این سایت‌ها به زبان انگلیسی هستند و در صورت تمایل به همکاری با آن‌ها باید تسلط واقعی به زبان انگلیسی داشته باشید. اما مزیت این روش عدم سرمایه‌گذاری مادی در آن است. در این روش در صورتی که شما بتوانید به صورت فریلنسری با کشورهای خارجی فعالیت کنید در ازای انجام پروژه می‌توانید درآمد مناسبی داشته باشید. علاوه بر آن در صورت بروز هر گونه مشکل و کلاه‌برداری برای شما هزینه‌های مالی در پی نخواهد داشت. فقط زمان و توانایی‌های شما است که رایگان در اختیار دیگران قرار گرفته است. روش‌های رایج استخراج بیت کوین بدون ماینر همگی تا زمانی مقرون به صرفه بود که بیت کوین جوان بود و تعداد بسیاری از آن استخراج نشده بود. اما امروز هیچ روشی به اندازه داشتن مزارع و حداقل خرید یکی یا چند ماینر سود ده نیست. از این رو پیشنهاد ما خرید بیت کوین و معامله با آن است.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی روش‌هایی پرداختیم که به شما در راه استخراج بیت کوین بدون ماینر کمک می‌کند. استفاده از گوشی، لپ‌تاپ و سیستم کامپیوتری، فعالیت در سایت‌های استخراج بیت کوین، فاست کردن و دریافت بیت کوین در ازای انجام فعالیت‌های فریلنسری از روش‌های این کار است که همگی تقریباً منحل شده‌اند. امروز بیت کوین به یکی از ارزشمندترین ارزهای دیجیتال تبدیل شده است و از این رو بیشتر از اینکه بتوان از این روش‌ها بیت کوین به دست آورد، در معرض کلاهبرداری، خرابی سیستم کامپیوتری و گوشی تلفن همراه قرار خواهید گرفت. پس بهترین روش معامله ارزهای دیجیتال و کسب تجربه و دانش برای معامله آن‌ها و استفاده از فرصت‌های کم و زیاد شدن قیمت‌ها است.