ذهن انسان مملو از افکار و تخیلات است که در صورت توجه به آن‌ها برخی از این افکار می‌توانند بسیار مفید واقع شوند. هر چند تعداد افکار مثبت مهم کم است با این حال در صورت توجه به آن‌ها می‌توان تاثیرات شگفت‌انگیزی را مشاهده کرد. ایده پول ساز یکی از همین افکار هستند؛ یعنی افکار و ایده های ناب برای راه اندازی کسب و کار که می‌توان از آن‌ها برای رسیدن به منابع مالی پایدار استفاده کرد. با استفاده از ایده‌های ناب اقتصادی می‌توان به آرزوهای بزرگ و منابع عظیم مالی دست یافت. در این مقاله به چکیده راهکارها و عوامل ضروری برای رسیدن به بهترین ایده های پولسازی در ایران و اجرایی کردن آن‌ می‌پردازیم.

مراحل پیدا کردن ایده‌های فوق‌العاده پول ساز

گام اول و اساسی برای پیدا کردن ایده پول ساز این است که به پول فکر نکنیم و تمام تمرکز خود را روی پیدا کردن ایده و چگونگی پیاده‌سازی آن بگذاریم.

گام دوم این است که مشکلات و کم و کاستی ها اطراف خود را لیست کنید و آن‌ها را بر اساس اولویت دسته‌بندی کنید.

ویژگی‌های کلی ایده‌های ثروت ساز:

 • توانایی برآورده کردن نیازهای بخش وسیعی از جامعه را دارند.
 • خلاقیت رکن اصلی و عامل موفقیت در همه ایده پول ساز است.
 • قابلیت پیاده‌سازی و اجرا لازمه اصلی این قبیل ایده‌ها است.
 • اثرگذاری بالا که سبب ارتقاء کسب و کار می‌شود.

پراهمیت‌ترین نکته در مورد ایده‌های پول ساز این است که میزان موفقیت و ثروت‌سازی یک ایده بیش از آن که به اصل ایده مربوط باشد، به توانایی و روش اجرای آن بستگی دارد؛ یعنی حتما لازم نیست ایده ما تک یا خیلی کمیاب باشد. حتی می‌شود ایده بسیار تکراری باشد اما با روشی که متفاوت از بقیه و با ظرافت‌های خاصی انجام شود و نتیجه شگفت‌انگیزی داشته باشد.

همان طور که اشاره کردیم ایده‌ها باید قابلیت عملی شدن داشته باشند در این راستا، باید موارد بسیاری را در نظر بگیریم. سرویس‌های ما باید در راستای سنت‌ها و محیط پیرامون ما باشند و نباید از اصول و چارچوب شرایط فرهنگی و اقلیمی خود خارج شویم. همچنین باید با وضعیت اقتصادی کاربران مطابقت داشته باشند. اگر قیمت محصول‌مان با شرایط جامعه هدف کسب و کارمان مطابقت نداشته باشد عملا پیشرفت نخواهیم داشت.

عوامل سیاسی را نیز باید در نظر گرفت زیرا پیروی از قوانین و چارچوب‌های محیط یک عامل موثر در موفقیت است و رعایت نکردن قوانین نوشته و نانوشته، باعث شکست و از بین رفتن ایده‌های ما می‌شود. توجه به محیط زیست را نیز نباید فراموش کرد.

شخصی‌سازی یک ایده بر اساس شرایط فردی

برای این که دریابیم چه ایده‌ای می‌توانیم داشته باشیم باید ببینیم که در چه کارهایی توانایی داریم و چه کارهایی هستند که به آن‌ها علاقه‌مند هستیم و کدام کارها را می‌توانیم بهتر از بقیه انجام دهیم. برای این کار نیاز است که لیستی از توانایی‌های خود تهیه کنیم و چند نکته زیر را مد نظر قرار دهیم:

 1. چه کارهایی را خوب انجام می‌دهیم؟

انسان‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند و در این امر منحصر به فرد بودن یکی از بزرگترین مزایا است و باید از آن به نحو احسن استفاده کرد.

 1. انجام چه کارهایی باعث تشویق من شده‌اند؟

انسان‌ها در مقاطعی از زندگی و کار خود مورد تحسین قرار می‌گیرند که این دسته از کارها همان کارهایی هستند که ما قابلیت بالایی در آن‌ها داریم.

 1. چه کاری برایم مفرح است؟

جذابیت و مفرح بودن کار ما عامل اصلی پیشرفت و تعالی ما هستند چرا که در این حالت است که بالاترین بازدهی را داریم و از هر زمانی برای فعالیت و ارائه راهکارهای سازنده‌تر استفاده می‌کنیم.

 1. چه کارهایی برایم ساده هستند؟

بنا بر قابلیت‌های فردی ما و حوزه توانایی‌های ما کارها و فعالیت‌ها برای‌مان یا سهولت دارند یا سختی و کاری که برای عده‌ای سخت است شاید برای ما بسیار آسان باشد بنابراین نوعی مزیت است.

 1. چه کاری را می‌توانم بهتر انجام دهم؟

درک اینکه چه کاری را می‌توانیم به بهترین شکل و بهتر از دیگران انجام دهیم بسیار به ما کمک خواهد کرد.

موانع ایده‌پردازی خلاقانه

در این راه افکار و مسائلی هستند که باعث می‌شوند از هدف اصلی و کسب ثروت دور شویم که عبارتند از:

 • ترس از درآمد کم: درآمد فعلی ما به هیچ وجه ملاک ثروتمند شدن یا نشدن ما نیست و امکان ثروت در اوج ناباوری هم وجود دارد.
 • ترس از ثروت: ثروت هر چقدر هم که زیاد باشد دست یافتنی است و باید بدانیم که می‌توانیم به آن دست پیدا کنیم.
 • ترس از دشواری‌ها: هیچ چیزی ترسناک تر از افکار ما نیست و هیچ چیزی از آنچه ما در ذهن‌مان می‌سازیم سخت‌تر نیست.
 • ترس از پرداخت هزینه‌ها: این مسئله موجب ساکن شدن و تحمل مسائل می‌شود و امکان پیشرفت را سلب می‌کند.
 • ترس از سرمایه‌گذاری: ریسک کردن لازمه سرمایه‌گذاری است و هر کسی باید تا حدودی ظرفیت ریسک‌پذیری داشته باشد.
 • مقایسه خود با ثروتمندان: مقایسه خود با دیگران در واقع ظلمی است که به خود می‌کنیم و با این کار نا امیدی شکل می‌گیرد زیرا هر کس توانایی خاص خود را دارد.
 • ترس از پیری و پایان روزهای مفید: هیچ وقت دیر نیست خیلی از صاحبان مشاغل در سن بالای 50 به پیروزی رسیده‌اند.
 • نیاز به سرمایه: بسیاری از ثروتمندان با سرمایه‌های اندک و از جایگاه‌های بسیار پایین شروع کرده‌اند.

روش‌های فروش غیر حضوری برای استارت آپ‌ها

یکی از راه‌های موثر و پر کاربرد حال حاضر اینستاگرام است. بدون هزینه و با بالاترین بازده می‌توان محصولات را عرضه کرد و نمایش داد و از فروش بدون هزینه سود بالایی به دست آورد. وب سایت‌ها اعتبار بیشتری دارند و زینت‌بخش کسب و کار ما در دنیای مجازی هستند. آن‌ها قابلیت‌های زیادی دارند که باعث می‌شوند اعتماد بیشتری به کسب و کار جلب شود و نحوه مدیریت آن‌ها را نیز به سادگی می‌توان آموخت.

فروش واسطه‌ای نیز می‌تواند یک روش مفید دیگر باشد. در این مدل حتی نیاز به انبار و خرید کالا هم نیست. عده زیادی از سرمایه‌داران هستند که به اشخاصی نیاز دارند تا فروش آن‌ها را بالا ببرند و در حوزه مجازی فعالیت کنند. حتی اگر هزینه ساخت سایت در دسترس نباشد می‌توان برای فروش محصولات از سایت‌هایی که برای این کار تعبیه شده‌اند استفاده کرد و کارمزد پرداخت کرد که نمونه آن‌ها در حال حاضر کم نیست. پس با این حساب و بعد از طی مراحل و ثبت وقایع و بررسی امور، باید لیستی تهیه شود از ایده تا لانچ که در جهت ارتقاء استارت آپ ما باشد که با طی این مراحل می‌توانید ظرف کمتر از یک‌سال پول‌دار شوید.

مراحل استارت آپ تا لانچ به شرح زیر است:

 • بیزنس مدل ابتدایی
 • تشکیل تیم
 • تکمیل بیزنس مدل
 • ساخت اپ
 • تحقیق در بازار
 • آماده کردن مدل اولیه
 • گرفتن نظرات و رفع ایرادات
 • ارائه نسخه نهایی

سخن آخر

در این مقاله به ایده فوق‌العاده پول ساز پرداختیم اما لازمه موفقیت و ثروت فکر دقیق و درست و تجزیه و تحلیل و شناخت نقاط ضعف و قدرت است. در این راه ابتکار و خلاقیت و توانایی اجرای دقیق بالاترین اهمیت را دارند و ایده پول ساز به تنهایی کافی نیست. شناخت نیاز مردم و جامعه و محدودیت‌ها بسیار بسیار مهم است و شناخت از خود و توانایی‌های موجود حائز اهمیت است. افکار ما اگر بعد از مطالعات و لیست شدن امور و پیگیری اولویت‌ها، پیگیری شوند مفیدتر هستند و به موفقیت نزدیکترند 

باید بدانیم که هر چیزی قابل دسترس است و ترس فقط یک مانع است که باید از آن گذر کرد. به طور کلی افکار ما می‌توانند بسیار به ما کمک کنند به شرطی که دست‌چین شوند و روی آن‌ها کار کنیم و نکات کلیدی را در نظر بگیریم. نکات ظریفی وجود دارند که با دقت به آن‌ها و تمایز با دیگران و انجام بهتر امور باعث روانه شدن ثروت به سمت ما می‌شوند همچنین باید با روانشناسی ثروت آشنا بود.

همچنین برای ثروت‌مند شدن می‌توانید بازارهای مختلف کشور را بشناسید، بهترین سرمایه‌گذاری برای سال 1400 را شناسایی کنید و هرچه زودتر خودتان را به بقیه افراد ثروتمند نزدیک کنید