در قرن 21 معجزات معنا و مفهوم جدیدی به خود گرفته‌اند، گاهی صبح بیدار می‌شویم و می‌بینیم قیمت ارز‌های دیجیتال ۱۰ درصد رشد داشته یا حتی روی قیمت طلا ۵ درصد اضافه شده است. در دنیای امروز به این نوع سود‌ها معجزه می‌گوییم زیرا باعث چند برابر شدن سرمایه‌ی ما می‌شوند.

بسیاری نظر دارند این صعود‌ها غیرقابل پیش‌بینی است یا نمی‌توان تضمین کرد دقیقا چگونه این اتفاق‌ها می‌افتد، اگر طرز فکر ضما در این مورد چنین است لطفا با ما تا پایان این مقاله همراه باشید تا با فنون یا دلایل رشد‌ صعودی این موارد آشنا شویم.

در حقیقت دانستن این دلایل باعث می‌شود یک برنامه‌ریزی دقیقی برای سرمایه‌گذاری داشته باشیم تا سود بیشتری در معاملات نصیب‌مان شود.

قیمت بیت کوین

ارزها

یکی از مهم‌ترین دلیل که باعث کم یا زیاد شدن قیمت چیزی در بازار می‌شود؛ نرخ تقاضا است این نرخ تنها دلیل افزایش قیمت یک ارز است.

زمانی که فروشنده نیاز بازار را بیشتر از حد قبل می‌بیند تصمیم به افزایش قیمت می‌کند و خریدارانی که واقعاً به آن نیاز دارند مجبور به خریداری آن هستند.

این زمانی اتفاق می‌افتد که مردم قصد سفر به کشور‌های دیگر را داشته باشند، معمولاً ایام تعطیل مثل؛ نوروز یا اوایل تابستان مردم برای تفریح یا گشت‌وگذار به کشور‌های همسایه سفر می‌کنند و برای خرید مایحتاج‌شان در کشور‌های دیگر اقدام به خرید دلار یا دیگر ارز‌ها می‌کنند، به همین سبب قیمت چند درصد رشد خواهد داشت. در نظر داشته باشید معمولا اواخر هرسال بانک‌ها و موسسات صورت حساب‌های‌شان را با شرکت‌‌ها تسویه می‌کنند و تقاضا بیشتر از قبل می‌شود که این مورد نیز باعث رشد چند درصدی دلار می‌شود و سرمایه شما چند درصد افزایش می‌یابد.

دلیل دیگری که باعث افزایش قیمت ارز‌ها می‌شود؛ وجود نا آرامی و ‌جنگ میان کشور‌هایی است که با ایران تبادلات کالایی دارند. زمانی که جنگ در یک کشور افزایش یابد نیاز آن به دلار نیز افزایش می‌یابد زیرا برای خرید اسلحه و لوازم نظامی نیاز به دلار دارد و همین امر باعث می‌شود با دلار معامله کند، حال بازرگانان ایرانی با تقاضای دلار باعث گران‌تر شدن آن می‌شوند.

 

قیمت بیت کوین

بورس

چیزی که باعث معجزه در بازار‌های بورس می‌شود افزایش نوسان قیمت سهام است، این حساب دانستن این موضوع که چرا قیمت سهام افزایش می‌یابد و چه عواملی موجب این فراز و فرود شده، در موفقیت سهام‌داران بازار سرمایه دخیل خواهد بود.

در اینجا دوباره به همان فرمول عرضه و تقاضا بر می‌گردیم، هرچه میزان تقاضا افزایش یابد نوسان قیمت سهام به سوی مثبت می‌رود.

اما این تقاضا به چه چیزی وابسته است؟

با افزایش و رشد سرمایه شرکت ارائه دهنده سهام، ارزش آن نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد. پس از افزایش یافتن سرمایه، طبیعتاً شاهد نوسان قیمت سهام هستیم و این یک نقطه عطف در نرخ آن سهم خاص، به حساب خواهد آمد. مورد دیگر برملا شدن اطلاعات مثبت راجب شرکت ارائه دهنده سهام است که بر قیمت سهام تاثیر گذاشته و موجب افزایش ارزش آن سهم خواهد شد. بدیهی است، در صورتی که اخبار مثبتی در خصوص عملکرد مالی و ترازنامه شرکتی به بیرون درز پیدا کند نوسانات به سوی مثبت خواهد بود.

یکی دیگر از دلایل صعود ارزش سهام برگذاری مجمع می‌باشد، در این هنگام معاملات آن سهام متوقف خواهد شد و رنگ چراغ آن از سبز به قرمز در می‌آید. توجه داشته باشید که نوسانات قیمت سهام پس از برگزاری مجمع اتفاق خواهد افتاد، اما این‌که نمودار آن سهام صعودی یا نزولی شود، به سوددهی یا زیان‌دهی شرکت ارائه دهنده سهام مربوط است. در برگزاری مجمع، عملکرد و صورت های مالی و ترازنامه شرکت مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که عملکرد شرکت مثبت باشد نوسان مثبتی نیز شاهد خواهیم بود.

علاوه بر دلایل بالا برای ایجاد یک معجزه، می‌توان به تغییرات روند اقتصادی کشور یا نوسانات در بازار‌های موازی هم نگاهی انداخت.

قیمت بیت کوین

ارز رمز‌ها

در میان این‌همه تنوع در بازار‌های مالی، پا گذاشتن به دنیای ارز‌های دیجیتال اللخصوص بیت‌کوین می‌تواند برای ما معجزه کند.

مهم‌ترین دلیلی که بر قیمت بیت کوین تاثیر می‌گذارد، استقبال از خرید آن است. در سال 2009 قیمت هر بیت‌کوین کمتر از یک دلار بود و اولین معامله‌ای که با بیت‌کوین انجام شد، خرید یک پیتزا تقریباً به قیمت 10000 بیت‌کوین که به ارزش 25 دلار بود. اما طی سالیان متوالی و با استقبال از خرید و فروش و استخراج آن قیمت‌اش تا حد بسیار زیادی افزایش یافت و این همان فرمول عرضه و تقاضا است که می‌گوییم.

اگر معجزه 2013 بیت‌کوین یادتان باشد، متوجه اهمیت تقاضا می‌شوید که بسیاری از مردم کره زمین را پولدار کرد. در حال حاظر شرکت‌های زیادی مثل فیسبوک روی این ارز رمز سرمایه‌گذاری می‌کنند و پیش‌بینی می‌شود به تعداد این شرکت‌ها افزوده شود.

اگر دوست دارید معجزه بیت‌کوین را احساس کنید، شاید فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری باشد.

 

سخن آخر

به طور کلی معجزات در همه‌جای جهان اتفاق می‌افتند و فقط عده‌ی کمی می‌توانند از سود آن بهره‌مند شوند، اگر دوست دارید شما هم شامل یکی از این معجزات شوید، کافی‌ست یکی از بستر‌های سرمایه‌گذاری را با بررسی دقیق و سازمان‌یافته انتخاب کرده و منتظر سود خود باشید.