این روزها به نوعی مشاهده سبک زندگی میلیاردرها برای اکثر انسان ها دارای جذابیت خاصی است. اما مهمتر از وجهه فعلی اشخاص خودساخته، مشیر و کسب تجربه ها و شرایطی است که به این جایگاه رسیده اند. در این میان آقای مانی خوشبین یکی از اشخاص خودساخته و موفق در مسیر کسب و کار و سرمایه‌گذاری است. این میلیاردر موفق ایرانی در حال حاظر ساکن آمریکا بوده و در ادامه به شغل مانی خوشبین و شرح سبک زندگی و کسب تجربه های وی می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

سرگذشت زندگی مانی خوشبین از زبان خودش

۱۳ – ۱۴ ساله بودم که به دلیل تغییر حکومت در ایران پدرم تصمیم گرفت به آمریکا مهاجرت کنیم. تا مدتی در خودرو زندگی می کردیم (منظورش اون ون هایی که شبیه خانه است و در امریکا زیاد هست) یک هفته بیشتر نتوانستم به مدرسه بروم و مدرسه را به دلیل پول نداشتن رها کردم چون باید کار می کردم به شغل هایی نظیر فروختن جعبه های شکلات و … روی آوردم به یه نفر اعتماد کردم و او تمام پس انداز جوانی ام را ازم کلاهبرداری کرد. مشاور املاک شدم و در این کار موفق بودم و توانستم حدود ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه داشته باشم و ارزش خودروهایم حدود ۱۰-الی ۱۲ میلیون دلار است.

[su_note]بیشتر بخوانید: کلاهبرداری به روش پانزی[/su_note]

بیوگرافی زندگی مانی خوشبین:

همانطور که در پاراگراف قبل نسبت به سرگذشت زندگی آقای خوشبین از زبان خودشان آشنا شدیم در این بخش به شکل دقیق تر به بیوگرافی زندگی آقای مانی خوشبین و کار مانی خوشبین می‌پردازیم. مانی خوشبین بنا به اتفاقاتی که در جامعه حاکم بود و تصمیمات پدر خانواده، در سن 14 سالگی در صدد مهاجرت به آمریکا بودند. تصمیم به مهاجرت خانواده به صورت فوری و بدون برنامه‌ریزی دقیق اتفاق افتاد و به طبع آن پشتوانه مالی مناسبی هم در این مهاجرت نداشتند اما به هرحال تصمیم آنها جدی بوده و از کشور خارج شدند. در آن زمان برادر مانی دارای یک مغازه ابزار فروشی بود که رابطه خوبی هم با پدر خانواده داشت و به دنبال نبود سرمایه کافی، پدر مانی از برادر وی درخاست فروش مغازه را کرد که مبلغ حاصل از آن را به آنها ارسال کند و این اتفاق افتاد اما متاسفانه این پول بنا به دلایل نا معلوم به خانواده خوشبین نرسید.

آنها در ابتدا دارای سرمایه اندکی بودند که در آن زمان قادر بودند در یک متل کوچک ساکن شوند اما رفته رفته با هزینه کردن این سرمایه کوچک و نبود پس‌اندار کافی مجبور به ترک متل شدند و بعد از آن در خودروی مسافرتی که دارای یک کابین برای خواب و استراحت بود ساکن شدند تا پدر خانواده بتواند کمی شرایط را بهبود ببخشد. در این میان مهمترین درس برای مانی خوشبین در این شرایط این بود که “هرگز فکر نکن به اندازه کافی خوب نیستی”.

به نوعی طرز فکر مانی خوشبین بر این باور بود که ما برای شروع و ادامه هر چیزی نیاز به یادگیری و آموزش داریم. حتی در این باب آقای خوشبین جمله‌ای دارد که می‌گوید: ” من نمی توانم شانسم را کنترل کنم اما می توانم بر میزان تلاشی که می کنم کنترل داشته باشم “. از این رو یکی ازهدف های بزرگ مانی خوشبین در مسیر زندگی رسیدن به استقلال مالی بود به این منظور باید کلی تجربه کسب می‌کرد تا بتواند در مسیر خواسته‌اش گام بردارد.

در همین راستا اولین تجربه کاری خوشبین تحت عنوان نظافت بود که برای هر ساعت مبلغی معادل 3 دلار را دریافت می کرد. شرایط حاک بر زندگی خوشبین و خانواده‌اش که در تنگ دستی و بی پولی به سر می بردند وی را بیشتر تشویق می کرد که در مسیر باورها و خواسته اش گام بردارد و اشتیاق بیشتری داشته باشد. وی تجربه های بسیاری را برای درآمد و سرمایه‌گذاری در حوزه های مختلف کسب کرد که گاها با ضرر مواجه میشد از سرمایه گذاری در یک پمپ بنزین گرفته تا احداث فروشگاه های ۷۹ سنتی که بعدها به دلیل ضرر مالی، آن ها را به فروشگاه مواد غذایی تبدیل کرد.

اما نقطه ی عطف درآمد کلان و سرمایه‌گذاری خوشبین در حوزه املاک بود که به درآمدی میلیاردی برای وی تبدیل شد. او در این زمینه بسیار موفق عمل کرد و توانست ۲ میلیون دلار را به ۴ میلیون دلار تبدیل کند. یکی از فاکتورهای مهم برای مسیر زندگس خوشبین تجربه شرایط سخت و شعله ور شدن باور به استقلال مالی و درآمد کلان و سرمایه‌گذاری در حوزه های مختلف بود که بعد از گام نهادن در این مسیر و کسب تجربه های تلخ و شیرین بالاخره توانست مسیر ایده‌آل خود را کشف کند در ادامه با بخشی از دارایی‌ها و سه اصل مهم خوشبین برای موفقیت در کار و زندگی آشنا می شویم.

 

لیست خودروهای فوق لوکس مانی خوشبین

۱سالین Saleen مدل F7 به رنگ قرمز

۲مرسدس بنز SLR مدل ۷۲۲به رنگ نقره ای

۳بوگاتی ویرون Bugatti Veyron به رنگ آبی آسمانی

۴رولز رویز به رنگ سفید که از این خودرو برای فعالیتهای روزانه مانی خوشبین استفاده میشود.

۵پورشه ۹۱۸ اسپایدر Porsche 918 Spider به رنگ سفید

۶مک لارن McLaren مدل P1 به رنگ سفید  

۷بوگاتی منصوری Bugatti Mansory به رنگ مشکی

۸پورشه GT3 RS به رنگ قرمز

۹پورشه مدل Carrere GT به رنگ زرد: در بین تمام ماشینهای مانی خوشبین فقط همین مدل دنده ای می باشد.

۱۰مرسدس بنز SLR Roadster به رنگ سفید

 

بررسی 3 اصل مهم در زندگی مانی خوشبین

اصل اول: یکی از جملات معروف مانی خوشبین به کلی اصلی موفقیت وی در مسیر زندگیش تبدیل شده بود و آن جمله این بود: “مثل اسفنج باش”. مانی خوشبین اعتقاد داشت که برای گام نهادن در مسیر کسب و کار و سرمایه‌گذاری در این زمینه هر شخصی باید به این جمله باور داشته باشد و به آن عمل کند. خوشبین در توضیح این جمله این چنین بیان می کند که: همیشه اطرافیان خودت را از انسان هایی پر کن که باور و دانش و تجربه هایشان از تو بیشتر باشد که تو بتوانی مانند اسفنج تمامی آنها را جذب خود کنی. و این دقیقا یکی از فاکتورهای مهم موفقیت مانی خوشبین در مشیر زندگی و کسب و کارش بود.

اصل دوم: باور مهم دیگر مانی خوشبین در مسیر موفقیت، داشتن یک زندگی با ایجاد کسب کلی از تجربه ها و تعادل بخشی به آنها بود. به این شکل که بتوان بین تمام جنبه ها و فازهای مختلف زندگی بتوان تعادل معناداری برقرار کرد. به عنوان مثال آقای خوشبین رو ی این مساله اظهار نظر کرده بود که تخصیص بیشتر زمان به تفریح و خوشگذرانی یا بالعکس تصمیم به غرق شدن در کسب و کار و عدم توجه به دیگر جنبه های زندگی می تواند یکی از عامل های اصلی بازدارنده در مسیر موفقیت باشد.

اصل سوم: در نهایت مانی خوشبین بر این اصل اعتقاد داشت که آخر هفته ها را باید به خانواده اختصاص داد. مانی خوشبین در پاسخ به نحوه روتین سپری کردن زندگی روزمره گفت: ” خانواده همیشه در اولویت است. خانواده مهم ترین چیز در زندگی است “. اعتقاد خوشبین راجع به خانواده این است که بدون خانواده در اصل شما هیچ چیزی ندارید. حتی در برحه ای از زندگی مانی خوشبین، وی هفت روز هفته را کاملأ به کار اختصاص می داد به خانواده توجه آنچنانی نداشت اما بعد از گذشت زمان کوتاهی وی ارزش خانواده را بیشتر فهمید و از آن زمان به بعد در تلاش بود که آخر هفته های خود را به صورت کامل در کنار خانواده اش باشد. از همین حیث اهمیت دادن به خانواده و داشتن روابط سالم و سازنده باعث افزایش روحیه می شود و شما را سریعتر به موفقیت می رساند.

[su_note]بیشتر بخوانید: چگونه یک میلیادر شویم؟[/su_note]

 

سخن آخر

۳ اصل مهم مانی خوشبین به هر کسی که در پی کسب موفقیت است می‎گوید: «برای دستیابی به موفقیت انعطاف پذیر باش. از سختی ها نترس چون بعد از آن راحتی و آسایش خواهد آمد. سومین اصل زندگی او می‌گوید خانواده با ارزش‎ترین چیزی است که شما را برای دستیابی به موفقیت کمک میکند. به عنوان یک کارآفرین، او دوست دارد خود را به چالش بکشد و یک رویا داشته باشد که یک شرکت وسیع را در میان بسیاری از کسب و کارها گسترش دهد.