از قانون جذب به عنوان، درخواست از کائنات، تفکر مثبت و … تلقی می‌شود. این‌ها همگی جزء قوانین موفقیت و خوشبختی محسوب می‌شود که برای خود راهکار‌ها و قوانین خاص خودش را دارند. شاید شنیده باشید هر چیزی که در زندگی شما وجود دارد از خوب یا بد، ساخته ذهن و جذب خودتان است، بدین معنا که شما اگر به موضوعات مثبت و خوب فکر کنید و آن‌ها را طلب کنید همان‌ها بر سر راهتان قرار گرفته و اگر منفی بافی هم کنید مدام در چاه و چاله اید. ما قصد داریم تا در این مطلب شما را با انرژی‌های درونیتان و بخصوص راز قانون جذب و رسیدن به خواسته هایتان آشنا کنم، پس با ما همراه باشید.

تعریف قانون جذب

“ما هر آنچه را که به آن فکر کرده، چه خوب چه بد، جذب خود می‌کنیم”

یادگیری قانون جذب law of attraction جایی برای شما آسان خواهد شد که شما اقرار کنید: همه چیز از انرژی است. افکار شما انرژی هایی در سراسر جهان آزاد خواهد کرد. و کائنات جواب شما را متناسب با همان انرژی که آزاد کرده اید خواهد داد. انرژی مثبت از تمرکز بر روی افکار مثبت و انرژی منفی از تمر کز بر روی افکار منفی آزاد خواهد شد. همینطور اتفاقات منفی در اثر انرژی منفی شما و اتفاقات مثبت در اثر انرژی مثبت شما در زندگیتان رخ خواهد داد. این تعریف ساده قانون راز را در ذهنتان ثبت کنید تا مانع ورود افکار منفی به ذهنتان شوید. شما باید قبول کنید که هر آنچه در زندگیتان رخ می دهد را خود جذب کرده اید. اگر در این فکر هستید که من که اصلا بر روی تصادف ماشینم تمرکز نکرده بودم که بخواهم جذب کنم یا من اصلا بر روی بدهکاری تمرکز نکرده بودم که بخواهم آن را جذب کنم باید به شما با یقین بگویم که همه آن اتفاقات را شما جذب کرده اید.

[su_note]بیشتر بخوانید: قانون ارتعاش چیست؟[/su_note]

دکتر «جان هاگلین» فیزیک‌دان کوانتوم، نظریه‌پرداز اجتماعی  در این باره می‌گوید:

مکانیک کوانتوم و کیهان‌شناسی کوانتومی این موضوع را که جهان هستی از فکر و اندیشه شکل‌گرفته می‌پذیرد و این نظریه که هر آنچه پیرامون ما است روزی تنها یک فکر بوده را تایید می‌کند؛ بنابراین‌همه‌چیز به این بستگی دارد که ما چطور از قدرت خود استفاده می‌کنیم؛ مثبت یا منفی. در واقع هیچ‌گونه محدودیتی برای نیروی بالقوه انسان‌ها وجود ندارد. این کار به راستی از طریق سطحی که در آن هستیم و به آن می‌اندیشیم، صورت می‌گیرد.

قانون جذب

چگونه از قانون جذب استفاده کنیم؟

ما از قانون جذب یا همان قانون راز انتظار داریم که به آرزو‌های ما جامه عمل بپوشاند و خواسته‌های درونی ما را محقق سازد. مثلاً از قانون جذب کائنات خانه‌ای زیبا می‌خواهیم، اما این خانه از چه ساخته می‌شود؟ معلوم است از آجر، سیمان، آهن و خاک و سنگ، اما این مصالح از کجا تأمین می‌شوند؟ بازهم جواب معلوم است، از جایی همین دوروبرها! به گمان بسیاری از افراد، قانون جذب کائنات پدیده‌ای جادویی است که از هیچ کجا آباد آرزو‌های ما را فراهم می‌کند. درحالی‌که هیچ جادویی در کار نیست و تفکر مثبت و قانون جذب آرزوهایمان را با داشته‌های اطرافمان فراهم می‌سازد. شما اسباب فراهم ساختن آرزوی دیگری و حتی همان آرزوی او می‌شوید و او نیز هم‌زمان آرزوی شما خواهد شد.

عامل جادویی شدن کائنات و قانون جذب، همان دست نامرئی، اما توانمندی است که دروتخته را باهم جور می‌کند و پیوسته در حال چیدن اجزای مختلف هستی در کنار هم است. با دقیق شدن در این نکته، دیگر گله و شکایتی نخواهیم کرد که چرا همکار بغل‌دستی‌مان فردی اخموست، همسایه‌مان آن‌گونه رفتار می‌کند یا حتی رئیسمان شخصی بداخلاق است. این افراد همان آرزو‌های ما تا به امروز هستند. ما نیز در این لحظه، همان فردی هستیم که آن‌ها دقیقاً آرزوی بودن در کنارش را داشته‌اند! این‌گونه نیست که قانون جذب برای بعضی افراد عمل کند و برای برخی دیگر که به آن باور ندارند، کارایی نداشته باشد. جذب یک قانون معنوی جهانی است که در هر زمان و مکان کاربرد دارد؛ مثل قانون جاذبه.

اگر رئیس نالایقی بالای سر کارمندانی مظلوم سبز شده و بازور و غرور پیش می‌رود، بی‌شک آن کارمند جواب آرزوی تا به امروز این رئیس بوده و این رئیس پاسخ خواسته درونی آن کارمندان. البته این دلیل نمی‌شود که همیشه فردی مستبد را به‌عنوان مدیر بپذیریم، با این توجیه که خواست کائنات چنین بوده است؛ خیر، کائنات این اتفاق را ایجاد کرده، چون خواسته ما تا به امروز، از کائنات چنین فرد مستبدی بوده است. اما اگر او را نمی‌پسندی، در همین لحظه خواسته‌ات را تغییر بده. مطمئن باش همه‌چیز دگرگون می‌شود. شاید مدیر شرکتی چند کارمند نمونه، منظم و بی‌همتا نصیبش شود. در این حالت، معاون شرکت نباید تصور کند که با رفتن مدیر می‌تواند این کارمندان را در اختیار بگیرد. این کارمندان آرزوی آن مدیر هستند و مدیر هم‌آرزوی کارمندان. وقتی یکی از این‌ها از میان برود آن دیگری هم از بین خواهد رفت. درنتیجه، هیچ‌کس حق ندارد درباره آنچه اکنون نصیبش شده است از کائنات گله‌مند باشد.

درنتیجه هیچ‌کس حق ندارد درباره آنچه اکنون نصیبش شده است از کائنات گله‌مند باشد

 

قانون جذب

هفت روش برای استفاده از قانون جذب کدامند؟

1 – ذهن خود را آرام کنید: روزانه 5 تا 10 دقیقه مراقبه و تمرکز کنید. انجام این کار قدرت مغز را افزایش می دهد، و ذهن شما را در حالت آرامش، تقویت می کند.

2– فرآیند تصمیم گیری و اقدام: از تصمیم خود اطمینان حاصل کنید و برای انجام آن تردید نکنید. یادتان باشد که شما به جهان درخواستی داده اید که از طریق افکارتان به شما پاسخ داده است که شما این را می خواهید. تردید نکنید و اگر شما از چیزی که می خواهید مطمئن نبودید، جهان فرکانس های نامربوط دیگری به ذهن شما می فرستاد.

 3- از جهان سوال کنید: تصویری از آنچه که از جهان می خواهید را به آن ارسال کنید. قطعا جهان پاسخ خواهد داد. اگر شغلی را می خواهید خود را تصور کنید که دارای آن سمت هستید، کارهایی که در آن موقعیت انجام می دهید را تصویر سازی کنید و حتی با همان کلام صحبت کنید. در نهایت شما این تصاویر را دریافت می کنید.

 4 آرزوهایتان را بنویسید: با جمله من اکنون کاملا شاد و راضی هستم شروع کنید و با اینکه چه چیزهایی از جهان می خواهید به اتمام برسانید. آن ها را به زمان حال بنویسید، به طوری که انگار در حال حاظر آن را دارید. هر روز تا زمانی که آرزویتان برآورده شود، آن را در مقابل چشمانتان تصور کنید.

 5– باید لمس کنید و قدم بردارید: پس از اینکه به آرزو های خود فکر کردید، عمل کنید. در واقع این مهمترین قدم در قانون جاذبه است. تفکر به ما انرژی و قدرت انجام کار را می دهد. اما این فقط برای شروع کار است و تا قدم برنداریم اتفاقی نخواهد افتاد. اگر انجامش دهید دیگر به این فکر نخواهید کرد که آن را نخواهید داشت.

 6- قدرشناسی خود را نشان دهید: هرچیزی که جهان به شما داده است را بنویسید و برای آنها سپاس گذار باشید. قدردانی کردن از جهان برای چیز های زیادی که به شما داده است، آن را ترغیب می کند تا چیز های بیشتری به شما بدهد. نشان دادن قدر دانی انرژی مضاعفی به جهان می دهد تا به درخواست های شما سریع تر پاسخ بدهد.

 7- به جهان اعتماد کنید: به این نگاه نکنید که دیگران در چیزهایی که شما از جهان می خواستید غرق هستند. شما جایگاه خود را دارید. به چیزی که می خواهید نگاه کنید و فقط به جهان بگویید که آن را ندارید. جهان آن را جذب خواهد کرد و قدرت جذب شما نمایان می‌شود. اگر بلافاصله چیزی که می خواستید اتفاق نیفتاد، صبور باشید. به چگونگی انجام کارها نگاه نکنید، جهان آن را برای شما انجام خواهد داد. وقتی درباره کار جهان شک می کنید و فکر می کنید که چگونه می خواهد کار را برای شما انجام دهد، یعنی شما ایمان ندارید. قطعا جهان بیشتر و بهتر از شما می داند که باید چکار کند. پس به آن اعتماد کنید.

 

کتاب های معتبر در زمینه قانون جذب: 

مهم‌ترین کتاب در مورد قانون جذب راندا برن، کتاب راز اثر راندا برن است. البته کتابی چون «بیندیشید و ثروتمند شوید» نیز به طور غیر مستقیم به قانون راز مربوط می‌شود. علاوه بر این‌ها کتاب‌هایی چون کتاب‌های «معجزه سپاسگزاری» و «قدرت» از راندا برن در ادامه کتاب راز منتشر شده‌اند.

 

سخن آخر

اگر فکر می‌کنید این قانون نمی‌تواند واقعیت داشته باشد. سعی کنید که این قانون را به عنوان یک تمرین یا یک بازی در زندگیتان استفاده کنید. به دور از اینکه این قانون جذب می‌تواند آرزوها و اهدافتان را محقق کند. میتواند دنیا را برای شما جایی بهتری کند و کمک کند در زندگی فردی بهتر باشید. پیشنهاد می‌کنیم که مستند یا فیلم راز را حتما ببینید. در اینجا راز همان قانون جذب است و اگر شما این مستند راز یا مستند قانون جذب را ببینید قادر هستید تفکر مثبت و قانون جذب را کامل تر یاد بگیرید. با دیدن این مستند همه چیز را یاد نخواهید گرفت ولی می‌توانید  اصول پایه قانون جذب کائنات را یاد بگیرید.