جالب است بدانید زمانی که فیلم جذب بر پرده آمد و انسان‌های زیادی سرتاسر جهان آن فیلم را تماشا کردند تحت تأثیر آن قرار گرفته و تصمیم داشتند که باور و قانون زندگی خود را بر مبنای جذب تغییر دهند. از آنجایی ‌که اکثر شخصیت‌های معروف طبق این قانون چهارچوب زندگی خو را بناکرده بودند و به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کردند همین موضوع مردم را بیشتر ترغیب می‌کرد. در ادامه این فرآیند عده‌ی زیادی هم نتوانستند طبق قوانین جذب به موفقیت و چشم‌انداز ایده‌آل خود دست بیابند و اسم این قانون را دروغی بیش نگذاشتند و زمان گذشت و عده‌ای طرفدار این قانون جذاب شدند و عده‌ای هم که نتوانسته بودند از آن به‌ جایی برسند آن را منکر می‌شدند. بعدها مشخص شد که پشت پرده قانون جذب، راز بزرگی نهان شده بود که آن چیزی نبود غیر از قانون ارتعاش. در ادامه قصد داریم شما را بیشتر با این قانون آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

قانون ارتعاش یا قانون فرکانس چیست؟

زمانی که قانون ارتعاش مطرح شد، اشخاص زیادی دنبال درک معنای آن بودند و در این راستا تلاش می‌کردند. چون این قانون به ‌اندازه قانون جذب شناخته‌شده نبود اما در اصل قانون ارتعاش به‌عنوان پایه و اساس قانون جذب در نظر گرفته می‌شد یعنی می‌توان گفت قانون ارتعاش در قانون جذب دخیل است. لذا اگر بخواهیم این قانون را به زبان ساده تعریف کنیم باید بگوییم:

هر شخصی برای خود خواسته‌ها و آرزوهایی دارد و قانون ارتعاش به ما کمک می‌کند که در مسیر این خواسته‌ها و آرزوهایمان قرار بگیریم و یا بالعکس از آن‌ها دور شویم! به‌صورت خلاصه باید در نظر داشته باشیم که ما در لحظات گوناگون دارای ارتعاشاتی هستیم که ممکن است از نوع مثبت باشد یا منفی.

ذهن شما به ‌نوعی هم گیرنده ارتعاش است و هم فرستنده ارتعاش. این امر آنچنان مهم نیست که در زمان ارتعاش ما درگیر فرآیند خوشحال‌کننده باشیم یا درگیر یک فرآیند غم‌انگیز، ما در هر وضعیتی که باشیم در هر حال فرستنده ارتعاش آن موضوع به کائنات خواهیم بود و در زمان نه‌ چندان دور آن‌ها را مجدد دریافت خواهیم کرد.

طبق این توضیحات، کائنات بعد از دریافت ارتعاشات شما، شما را به خواسته‌هایتان می‌رساند یا به ‌نوعی شما را از آن دور می‌کند. یعنی اگر شما گیرنده ارتعاشات خود باشید بعد از دریافت دارای حس مثبت باشید طبیعتاً به خواسته‌هایتان نزدیک شده‌اید اما اگر موضوع برعکس بود شما از خواسته‌های خود دور شده‌اید.

 

رابطه قانون ارتعاش با قانون جذب چیست؟

تا این بخش از مقاله متوجه ارتباط تنگاتنگ قانون جذب و قانون ارتعاش شدیم.در قانون کوانتوم این موضوع مطرح ‌شده است که شما محدود به جسم خود نیستید و در واقعیت شما فراتر از جسم خود هستید. هر شخصی در این کره خاکی دارای یک ذهن است که دائماً در حال کندوکاو و ایجاد ارتعاشات مختلف است این ارتعاش‌ها می‌تواند از نوع‌های مختلفی باشد خواه از جنس ارتفاعات ثروت یا فقر، سلامتی یا بیماری، خوشبختی و بدبختی و …

به ‌عنوان‌ مثال اگر شما در فرکانس انرژی شخصی قرار بگیرید که مدت‌هاست از او خبری ندارید، ارتفاعات انرژی شما باعث می‌شود آن شخص را به‌ نوعی ببینید یا خبری از وی به شما ارسال شود. حتی ممکن است خیلی تصادفی او را درجایی ببینید یا درگیر خیلی از احتمال‌های دیگر با این شخص شوید و یا اگر بدنبال ثروتی هستید ارتعاشات جذب پول یا ارتعاشات جذب ثروت باعث می‌شوند که 

فکر کنم همه این موضوع را باور دارند که برای رسیدن به خواسته‌هایشان نمی‌توانند راه از پیش تعیین‌شده‌ای را در نظر داشته باشند، در این مرحله شما با خواسته‌های خود هم ارتعاش باشید. با این باور بدون شک با همسو بودن ارتعاشات ما با خواسته‌هایمان، نیازهای ما جذب زندگی ما خواهد شد. خیلی خلاصه بخواهیم بگوییم در نظر داشته باشید تا زمانی که شما جذب بدون ارتعاش داشته باشید، به خواسته‌های خود نخواهید رسید.

[su_note]بیشتر بخوانید: قانون جاذبه چیست؟[/su_note]

نکات مهم در راستای قانون ارتعاش

خیلی‌ها فکر می‌کنند ارتعاش فقط فرآیند فکر کردن به خواسته‌هایشان است در صورتی‌ که اصلاً این‌طور نیست بلکه یکی شدن با هدف و خواسته‌ها شرط اصلی قانون ارتعاش است. وقتی شما فقط مشغول فکر کردن به خواسته‌های خود باشید و هیچ کاری برای آن‌ها نکنید، تنها در حال فکر کردن هستید و با خواسته‌ها و آرزوهای خود همسو نشده‌اید.

در نظر داشته باشید که اگر شما بخواهید ارتعاش خوشبختی بفرستید تا خوشبخت شوید، باید و باید در مسیر خواسته خود قرار بگیرید و به‌ مرور زمان ویژگی‌های این خواسته را به خود جذب کنید و تنها فکر کردن به خوشبختی، شما را خوشبخت نخواهد کرد. شما باید ویژگی‌های ظاهری و باطنی خود را بر مبنای خوشبختی در شخصیت خود به‌ مرور زمان جذب کنید تا ارتفاعات خوشبختی را دریافت نمایید و در نهایت با یک احساس فوق‌العاده به یک شخص خوشبخت تبدیل شوید.

 

سخن آخر

فرآیند قانون ارتعاش یک فرآیند مفصل و طولانی است که ما در این مقاله سعی کردیم به کلیتی از آن بپردازیم و معرفی اولیه از این قانون برای شما داشته باشیم و وجه تمایز آن با قانون جذب را به نمایان بگذاریم. به‌ عنوان نکته نهایی باید در نظر داشته باشید که اگر شما در این کره خاکی خواستار یک زندگی خوب با احساس سالم و ایده‌آل هستید باید با خواسته‌های خود هم ‌راستا شوید تا بتوانید ارتعاشات مربوط به آن را درک و جذب نمایید. قدم گذاشتن در این وادی بدون رعایت کردن اصول اولیه این قانون چیزی جز وقت تلف کردن نیست.