برای اینکه بتوانید ارزهای دیجیتال موردنظرتان را انتقال دهید یا دریافت داشته باشید، باید کیف پولی را ایجاد کرده و از طریق آن نقل و انتقالات را انجام دهید. زمانی که کیف پول را می‌سازید آدرسی به شما اختصاص داده می‌شود. آدرس این حساب به صورت تصادفی ایجاد و قابل تغییر است و شما می‌توانید از طرق مختلف آدرس دلخواهتان را ایجاد کنید. در ادامه ابتدا به ساخت کیف پول می‌پردازیم و پس از آن به شما آموزش خواهیم داد که از چه روش‌هایی می‌توانید آدرستان را شخصی‌سازی کنید.

آدرس بیت کوین

اکثر سایت‌هایی که به منظور کسب درآمد استفاده می‌شوند، برداشت وجه آن‌ها از طریق بیت کوین صورت می‌گیرد. برای برداشت وجه از طریق بیت کوین شما باید یک کیف پول بیت کوین داشته باشید. یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین وب‌سایت در این حوزه، وب‌سایت بلاک‌چین است. این وب‌سایت دارای امنیت بالایی می‌باشد و با خیال آسوده می‌توانید کیف پول خود را در آن ایجاد کنید. امروزه میلیون‌ها کاربر از این سایت برای استفاده از کیف پول و امکانات آن استفاده می‌کنند.

ساخت کیف پول بیت کوین یا Wallet

قبل از ایجاد حساب Wallet حتما به نکات زیر دقت فرمایید:

  • سعی کنید در هنگام استفاده از این وب‌سایت به اینترنت شخصی وصل شوید، تا امنیت آن کاملا حفظ شود.
  • به هیچ عنوان از vpn و vps استفاده نکنید. سرویس‌های ارائه‌دهنده آن‌ها می‌توانند کاملاً به سیستم شما نفوذ داشته باشند، مخصوصا vpnهایی که ارزان ارائه می‌شوند.
  • اطلاعاتی مانند ایمیل، رمزعبور، آی‌دی و رمزعبور کیف پول، Recovery phrase و آیتم‌های مربوط به اعداد 1 تا 12 را در جایی غیر از سیستم یادداشت فرمایید. این اطلاعات بسیار مهم‌ هستند، پس باید در حفظ آن‌ها دقت لازم را به عمل آورید.
  • بهتر است رمزهای عبور را در سرور آنلاین ذخیره نکنید.
  • اگر از سیستم کامپیوتری استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که حاوی ویروس نباشد.
  • سعی کنید برای ایجاد کیف پول از ایمیل منحصر به فرد استفاده نمایید و به منظور امنیت بیشتر این ایمیل را فقط مختص کیف پول قرار دهید.

برای ایجاد حساب کاربری کیف پول، وارد سایت blockchain.com شوید. بر روی گزینه ‌sign up و سپس create wallet کلیک کنید.

سایت blockchain.com

در این بخش باید ایمیل و رمزعبور کیف پول خود را وارد نمایید. پس از تکمیل اطلاعات بر روی گزینه create wallet کلیک کنید.

سایت blockchain.com

صفحه‌ای حاوی اطلاعات بیت کوین برای شما نمایش داده می‌شود که درواقع به این معناست، کیف پول شما با موفقیت ایجاد شده است.

سایت blockchain.com

برای ایجاد امنیت بیشتر وارد بخش security شوید و تاییدیه ایمیل را انجام دهید. با واردکردن شماره تماس خود، پسوورد دومرحله‌ای را فعال نمایید. در بخش Backup phrase ، 12 آیتم موردنظر را در مکانی مطمئن ذخیره کنید.

راهنمای ایجاد حساب کاربری در سایت سایت blockchain.com

حال برای خرید بیت کوین می‌توانید از قسمت Request اقدام فرمایید. بر روی این گزینه کلیک کنید، آدرس کیف پولتان را کپی کرده و به شخصی انتقال دهید که می‌خواهد برای شما بیت کوین و یا هر ارز دیگری خریداری کند، تا به حساب شما بیت کوین منتقل شود.

سایت blockchain.com

همچنین می‌توانید از طریق قسمت send ارز موردنظرتان را ارسال کنید. با ورود به این قسمت، شماره کیف پول شخص موردنظر را وارد و دکمه ارسال را کلیک کنید. به طور معمول فرآیند انتقال یک ساعت به طول می‌انجامد.

سایت blockchain.com

نحوه ایجاد آدرس عمومی دلخواه

این امکان برای شما وجود دارد که اول آدرس عمومی بیت کوین خود را با توجه به کلمه موردنظر خود شخصی‌سازی کنید. بدین منظور وارد بخش CMD ویندوز شوید و فایل مربوط به Vanitygen را به محیط CMD انتقال دهید. Vanitygen یک لاین دستوری برای شخصی‌سازی آدرس عمومی بیت کوین می‌باشد. در محیط CMD ابتدا دستور cd را نوشته و یک فاصله ایجاد کنید، سپس فایل Vanitygen را که از قبل دانلود کرده‌اید، با استفاده از drag & drop به محیط cmd بعد از فاصله انتقال دهید. سپس با استفاده از فرمت زیر نام موردنظرتان را بعد از عدد یک بنویسید.

vanitygen  1

به دلیل اینکه تمامی آدرس‌های بیت کوین با عدد یک شروع می‌شود عدد یک باید در ادرس قرار داشته باشد. بهتر است در ادامه بیش از 4 کاراکتر را ننویسید. مانند vanitygen  1coin و در نهایت دکمه اینتر را بزنید. پس از چند لحظه آدرس عمومی دلخواه شما ایجاد و نشان داده می‌شود. ایجاد همچین آدرسی از طریق پردازشگر سیستم شما انجام می‌شود در نتیجه انتخاب بیش از 4 کاراکتر به CPU فشار می‌آورد و حتی باعث سوختن آن خواهد داشت، بنابراین بهتر است از کاراکترهای کوتاه استفاده نمایید. به دلیل عدم وجود صفر در ادرس بیت کوین، در ادرس دلخواه خود نمی‌توانید از صفر استفاده کنید. چون عمل شخصی‌سازی آدرس را به صورت آفلاین انجام می‌دهید، شخص دیگری نمی‌تواند به آدرس شما دسترسی داشته باشد.

ایجاد آدرس عمومی دلخواه در سایت بیت کوین

ایجاد حساب دلخواه از طریق نرم‌افزار vanitygen

به دلیل اینکه آدرس‌ها به صورت تصادفی ایجاد می‌شوند، امکان ایجاد حساب دلخواه با استفاده از brute-force وجود دارد. بدین منظور می‌توان از نرم‌افزار Vanitygen که در تمامی سیستم‌ها از جمله ویندوز، لینوکس و مک نصب می‌شود، استفاده شود. می‌توانید این نرم‌افزار را از سایت گیت‌هاب دانلود کنید و در پوشه‌ای آن را از حالت فشرده خارج نمایید.  این نرم‌افزار شامل 5 گزینه  oclvanitygen، oclvanityminer، ovlvantyminer64، vanitygen و vanitygen64 می‌باشد. اگر سیستم شما دارای گرافیک ATI  یا AMD است می‌توانید از گزینه اول تا سوم برای ساخت آدرس دلخواه خود استفاده کنید. در غیر این صورت گزینه‌های vanitygen یا  vanitygen64 را به کار ببرید.

ایجاد حساب در نرم‌افزار vanitygen

در مرحله بعد وارد RUN ویندوز شوید و محیط CMD را فراخوانی کنید.

ایجاد حساب نرم‌افزار vanitygen

ابتدا باید آدرس فایلی را که در آن برنامه vanitygen را از حالت فشرده خارج کردید بنویسید و سپس فایل مورد نظر را از طریق drag & drop پس از آدرس رها کنید. اگر پردازنده سیستم شما 64 بیتی باشد بهتر است از گزینه vanitygen64 استفاده شود. با کلیک بر روی اینتر توضیحات هر بخش برای شما نشان داده می‌شود.  پس از نمایش آدرس، عبارت دلخواه خود را بعد از عدد 1 وارد کنید.

ایجاد حساب در نرم‌افزار vanitygen

می‌توانید از عبارت‌های v- و –i نیز استفاده کنید. عبارت v-  باعث ایجاد نمایش صورت کامل هگزال دسیمال کلید خصوصی و عمومی می‌شود. به منظور جلوگیری از حساس بودن پیشوند نسبت به حروف بزرگ و کوچک می‌توانید از عبارت  –i استفاده نمایید که حتی موجب افزایش سرعت فرایند نیز می‌گردد.

ایجاد حساب در vanitygen

همانطور که در روش قبل گفته شد، کلمه موردنظرتان را باید بعد از عدد یک قرار دهید. طول این رشته هر چه بیشتر باشد، عملکرد پردازنده سیستم شما دچار اختلال خواهد شد، پس بهتر است از کارکترهایی با طول کوتاه‌تر استفاده نمایید. پس از انتخاب عبارت موردنظر اینتر را بزنید. با انجام عمل brute-force فرآیند ایجاد آدرس شروع می‌شود. پس از چند دقیقه آدرس ساخته و به شما نشان داده خواهد شد، سرعت ایجاد آدرس به قدرت پردازشگر سیستم شما بستگی دارد.

حساب در نرم‌افزار vanitygen

ایجاد آدرس دلخواه از طریق سایت

استفاده از سایت برای ایجاد آدرس دلخواه توصیه نمی‌شود، به این دلیل که چون فرآیند از طریق سایت موردنظر انجام می‌شود، ممکن است به آدرس شما دسترسی پیدا کنند. از این جهت به منظور استفاده از سایت برای ایجاد آدرس دلخواه حتما به سایت‌های معتبر و شناخته‌شده مراجعه فرمایید. یکی از سایت‌های مورداعتماد که از طریق آن می‌توانید ادرس دلخواه خود را ایجاد کنید، سایت bitcoinvanitygen.com است.

ایجاد آدرس دلخواه در سایت بیت کوین

در انتها می‌توان به این نکته اشاره نمود که سعی کنید در ساخت آدرس کیف پول دلخواه خود خلاقیت به خرج دهید و حتما دور از دسترس اشخاص دیگر بگذارید. فراموش نکنید که تنها با استفاده از آدرس کیف پول قادر خواهید بود ارزهای دیجیتال خود را انتقال یا دریافت کنید. هر چه آدرس موردنظر کوتاه‌تر باشد، در زمان سریع‌تری به نتیجه خواهید رسید.