تعداد بیت کوین‌های گم شده چقدر است؟ چطور ممکن است بیت کوین گم شود؟ بیت کوین‌های ازدست رفته به چه بیت کوین‌هایی گفته می‌شود؟ زامبی کوین چیست؟ آیا بیت کوین از دست رفته قابل بازیابی می‌باشد؟ چگونه بیت کوین‌هایمان را در جایی ایمن نگه‌داری کنیم؟ در این مقاله به بررسی پاسخ این پرسش‌ها و همچنین دریافت اطلاعاتی ابتدایی و کارآمد پیرامون این ارز دیجیتال، براساس اطلاعات بروز شده می‌پردازیم.

تعداد کل بیت کوین‌ها چقدر است؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است. یعنی بدون داشتن یک بانک مرکزی یا مدیر واحد فعالیت می‌کند و می‌تواند بدون نیاز به واسطه از کاربر به کاربر دیگر در شبکه بیت کوین به روش همتا به همتا ارسال شود. تراکنش‌ها توسط نودهای شبکه از نظارت، رمزنگاری و تایید شده و در یک دفتر کل عمومی به نام بلاک‌چین ثبت می‌شوند. ارز دیجیتال در سال 2008 توسط شخص یا گروهی ناشناس با استفاده از نام ساتوشی ناکاموتو اختراع شد. استفاده از این ارز در سال 2009 آغاز شد زمانی که پیاده‌سازی آن به عنوان نرم افزار اوپن‌سورس (منبع باز) منتشر شد.
برای بدست آورن اطلاعات کلی و رسیدن به اصل مطلب، ابتدا توجه شما را به پاسخ چند سوال جلب می‌کنیم در ادامه به بررسی تعداد بیت کوین‌های گم شده و چگونگی گم شدن آنها می‌پردازیم.

تعداد بیت کوین ها چقدر است

چند بیت کوین وجود دارد و چند بیت کوین برای استخراج باقی مانده؟

در حال حاضر حدود 18.8 میلیون بیت کوین موجود است. با استخراج بلوک‌های جدید، این عدد تقریباً هر 10 دقیقه تغییر می‌کند. حدود 2.2 میلیون بیت کوین دیگر برای استخراج باقی مانده است. استخراج ارزهای دیجیتال یک فرآیند پیچیده و پرانرژی است که به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارد. استخراج شامل استفاده از کامپیوتر (یا همان سیستم‌هایی برای حل معادلات) برای حل یک مسئله ریاضی با یک را‌ه حل 64 رقمی برای ایجاد سکه‌های جدید است.
برای هر معادله حل شده، یک بلاک بیت کوین پردازش می‌شود. علاوه بر این، ماینری که اولین مشکل را حل می‌کند، با بیت کوین جدید پاداش می‌گیرد. سپس سکه‌های جدید به صورت مجازی از طریق یک پایگاه داده آنلاین به نام بلاک‌چین ثبت و ذخیره می‌شوند.

چند بیت کوین ایجاد خواهد شد؟

حداکثر مقدار بیت کوینی که می‌تواند وجود داشته باشد 21 میلیون است. به طور دقیق، در مجموع 20,999,999,9769 بیت کوین ایجاد خواهد شد.

روزانه چند بیت کوین استخراج می‌شود؟

تخمین زده می‌شود که روزانه 900 بیت کوین جدید استخراج می‌شود که البته امروزه باتوجه به افزایش قدرت ماینرها احتمالا این عدد به بیش از 900 عدد می‌رسد. به طور متوسط روزانه 144 بلاک استخراج می‌شود و هر بلاک حاوی 6.25 بیت کوین است.

چند بیت کوین از دسترس خارج شده؟

عدد دقیق را نمی‌توان محاسبه کرد. با این حال، تخمین زده می‌شود که 4.3 میلیون بیت کوین برای همیشه از دست رفته.
اما چرا؟ چگونه می‌شود بیت کوین ازبین برود؟ برای پاسخ به این سوال در ادامه با ما همراه باشید.

چند بیت کوین از دسترس خارج شده است؟

چرا تعداد بیت کوین‌ها محدود است؟

توضیح اینکه چرا تعداد بیت کوین‌ها محدود است و دلایل آن چیست بسیار مفصل است. که در مقاله‌ای در همین سایت به آن پرداخته شده. در این مقاله بطور خلاصه به این موضوع می‌پردازیم.
مخترع بیت کوین، ساتوشی ناکاماتو، سقف تعداد بیت کوین را به 21 میلیون عدد از این ارز دیجیتال محدود کرده است. همانطور که پیش‌تر گفته شد حدودا مقدار 18.8 میلیون بیت کوین استخراج شده و در گردش می‌باشد و این مقدار تقریبا تا رسیدن به سقف مقدار بیت کوین افزایش می‌یابد. ولی چرا تا این سقف؟ چه کسی این حد را مشخص کرده و چرا 21 میلیون؟ بعد از استخراج 21 میلیون بیت کوین چه می‌شود؟
عرضه مشخص و محدود این ارز دیجیتال یک مزیت محسوب می‌شود چرا که به مرور زمان، همانند طلا، از مقدار استخراجش کم و کم‌ تر شده و کمیاب‌تر می‌شود که این امر از تورم وعرضه‌ی بیش از حد بیت کوین جلوگیری می‌کند و درواقع تضمینی برای آینده بیت کوین محسوب می‌شود.

چرا 21 میلیون؟

این عدد را ساتوشی ناکاماتو، مخترع ناشناس بیت‌کوین، مشخص نموده که چند احتمال برای این امر را می‌توان بررسی کرد. در زمان بوجود آوردن بیت کوین، ساتوشی ناکاماتو، استدلال کرد که کل عرضه پول جهان تقریبا 21 تریلیون دلار است. براساس سقفی که ساتوشی ناکاماتو برای بیت‌کوین مشخص کرد می‌توان فهمید که اگر قرار باشد بیت کوین پول رایج جهان شود، باید ارزش هر بیت‌کوین به یک میلیون دلار برسد پس مشخص کردن این رقم برای سقف بیت‌کوین براساس مقدار پول موجود در جهان و بخاطر نظم دادن به ساختار کلی این ارز دیجیتال می‌باشد؛ بطوری که اطمینان حاصل کند، که بر اساس نظم، در هر بازه زمانی 10 دقیقه‌ای، مقدار مشخصی بلاک استخراج ‌شود. اگر قصد دارید جزییات بیشتری از اینکه چرا عرضه بیت کوین به 21 میلیون واحد محدود است کلیک کنید.

چه اتفاقاتی برای بیت کوین های گمشده افتاده

چگونه ممکن است بیت کوین گم شود یا ازبین برود؟

هر ساله میلیون‌ها دلار بیت‌کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال از بین می‌روند. در بیشتر موارد، این سکه‌ها دیگر قابل بازیابی نیستند و به طور دائم از حجم ارز در گردش خارج می‌شوند. اغلب اوقات، سکه‌های از دست رفته را می‌توان به خطای کاربر ربط داد بطور مثال بخش زیادی از بیت کوین‌های از دست رفته را می‌توان به استخراج کنندگان اولیه ربط داد. کسانی که در ابتدای خلق این ارز دیجیتال، بیت کوین را برای تفریح و سرگرمی و با کامپیوتر شخصی خود، به دلیل سختی شبکه بسیار پایین در آن زمان، به راحتی استخراج می‌کردند، تصور نمی‌کردند که بیت کوین قرار است به یک موضوع جهانی تبدیل شود و اغلب سهوا یا حتی عمدا کلیدهای خصوصی خود را پاک می‌کردند. پس در این بخش مقدار قابل توجی از بیت کوین‌های موجود ازبین رفت.

[su_note]بیشتر بخوانید: کلید عمومی و کلید خصوصی ارز دیجیتال چیست؟[/su_note]

چگونه از رخ دادن اشتباهات جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از مسائل این چنینی بیایید نگاهی به نحوه جلوگیری از این اشتباهات پرهزینه بیندازیم.
طبق تحقیقات Cane Island Digital، سالانه 4 درصد از بیت کوین موجود از بین می‌رود. علیرغم اینکه بیت کوین با عرضه محدود 21 میلیون سکه طراحی شده است، این منبع تخمین می‌زند که به دلیل سرعت از دست رفتن سکه‌ها، درنهایت تنها 14 میلیون بیت کوین در گردش است. گزارشی به نقل از نیویورک تایمز بیان می‌کند که از 18.8 میلیون بیت کوین استخراج شده تاکنون، به نظر می‌رسد حدود 20 درصد آن غیرقابل دسترس یا گم شده‌است. در زمان انتشار گزارش نیویورک تایمز، ارزش این مقدار بیت کوین غیرقابل دسترسی چیزی در حد 140 میلیارد دلار بود. طرفداران این تئوری معتقدند که سکه‌های از دست رفته، برای افزایش ارزش ارز باقی‌مانده عمل می‌کنند، زیرا میزان کمیاب شدن بیت کوین را افزایش می‌دهند.
چند راه وجود دارد که بیت کوین می تواند گم شود یا از بین برود. رایج‌ترین آنها شامل اشتباهاتی است که کاربران در هنگام ارسال یا ذخیره سازی داراییشان مرتکب می‌شوند. که در این اشتباهات بیت کوین به آدرس‌های تقلبی یا غیرقابل دسترسی ارسال می‌شود.
هنگام ارسال بیت کوین از یک کیف پول به کیف دیگر، از کاربر یک رشته 26 تا 35 کاراکتری خواسته می‌شود که به عنوان آدرس گیرنده عمل می‌کند. اکثر کیف‌پول‌ها در اطمینان حاصل کردن از اینکه این رشته الفبای عددی با کلید عمومی یک کیف‌پول، که واقعاً وجود داشته باشد مطابقت دارد یا نه، بسیار قوی هستند و خوب عمل می‌کنند که این امر خود باعث می‌شود از اشتباه جلوگیری شود.
با این حال، آنچه بسیار رایج تر است، ارسال بیت کوین به کیف پول اشتباه در نتیجه ی قاطی کردن دو آدرس است. به عنوان مثال، یک کاربر ممکن است بیت کوین را به آدرسی که متعلق به یک کلاهبردار است بفرستد نه به آدرس کیف پول یکی از اعضای خانواده. آنها همچنین می‌توانند به‌طور تصادفی بیت کوین را به کیف‌پولی که قبلاً با آن تجارت می‌کردند، به جای دریافت‌کننده مورد نظر معامله جدید ارسال کنند. تا زمانی که شخصی به کیف‌پول دریافت کننده دسترسی داشته باشد، آن سکه‌ها باید همچنان در گردش باشند.
بیت کوین همچنین می‌تواند برای سوزاندن، به آدرس‌ها یا کیف پول‌هایی که شخصی به آنها دسترسی ندارد ارسال شود. از آنجایی که بیت کوین تغییر ناپذیر است، هیچ راهی برای لغو این تراکنش‌ها وجود ندارد. آدرس‌های Burn، در این زمینه، آدرس‌هایی هستند که متعلق به کیف پول‌هایی می‌باشند که خرج کردن سکه‌ها از آنها عملا غیرممکن است. ارسال سکه‌ به این آدرس‌ها معادل آتش زدن اسکناس است!

سالانه هزاران بیت کوین به دلیل نگهداری نامناسب گم می‌شود

مردم اغلب بیت کوین را به دلیل نحوه ذخیره آن از دست می‌دهند. به عنوان مثال، بسیاری از مردم بیت کوین خود را به صورت آنلاین در صرافی‌ها ذخیره می‌کنند. در اصل آنها با این کار برای حفظ امنیت دارایی‌های خود به صرافی متکی هستند.
امروزه صرافی‌های معتبری در جهان فعالیت می‌کنند اما موارد زیادی در طول دهه گذشته وجود داشته که صرافی‌ها دارایی کاربران خود را دزدیده‌اند یا نتوانسته‌اند از آنها در برابر دستبرد هکرها محافظت کنند. طبق اطلاعات Atlas VPN، هکرهای بلاک‌چین دارایی دیجیتالی به ارزش حدودا 3.78 میلیارد دلار را در طی 122 حمله در سال 2020 به سرقت بردند. این حملات شامل نمونه‌های قابل توجهی مانند سرقت حدود 150 میلیون دلار ارزهای دیجیتال توسط هکرها از یک صرافی در سنگاپور می‌شود که کاربران آن بخشی از دارایی‌های خود را در کیف پول‌های آنلاین (هات ولت) در صرافی‌ها نگه‌داری می‌کردند.
هنگامی که یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین را ذخیره می‌کنید، می‌توانید هم در کیف پول‌های سرد (کول ولت) هم در کیف پول‌های گرم (هات ولت یا کیف پول آنلاین) آنها را نگه‌دارید. هات ولت، به کیف پول‌هایی اشاره دارد که به اینترنت متصل هستند و دسترسی بیشتری را ارائه می‌دهند. هات ولت‌ها را می‌توان به راحتی بدون هیچ سخت افزار اختصاصی استفاده کرد و اغلب فقط چند دقیقه برای راه اندازی زمان لازم دارند. با این حال، این روش ذخیره‌سازی آسیب پذیر است.
از سوی دیگر، کول ولت‌ها راهی برای ذخیره ارزهای دیجیتال به صورت آفلاین هستند. کول ولت‌ها بسیار امن‌تر هستند، زیرا از دارایی‌مان در برابر نفوذ هکرها محافظت می‌کنند. با این حال، همه کیف‌پول‌های سرد به یک اندازه کاربرپسند نیستند. مقدار قابل توجهی از بیت کوین‌ها به دلیل از دست دادن کلید خصوصی که به کاربر امکان دسترسی به کیف‌پول را می‌دهد، برای همیشه از بین رفته است. علاوه براین، موارد زیادی وجود داشته که کاربران کول ولت را گم کرده یا بر حسب حادثه آن را از کار انداختند، که این هم بازیابی دارایی را غیرممکن می‌کند.
هر ساله، صدها داستان درباره افرادی به گوش می‌رسد که کلید خصوصی خود را گم می‌کنند یا درایوی را که کیف پول بیت کوین آنها روی آن بود دور می‌اندازند. به عنوان مثال، یک برنامه‌نویس در سانفرانسیسکو وقتی متوجه شد که از یک درایو رمزگذاری شده با ارزش 220 میلیون دلاری بیت کوین ذخیره شده در آن، قفل شده است، خبرساز شد. طبق این مقاله، برای او تنها دو تلاش دیگر باقی مانده است تا رمز عبور صحیح را وارد کند درغیر این صورت سکه‌هایش برای همیشه گم شوند.

[su_note]بیشتر بخوانید: چه تعداد بیت‌کوین باقی مانده؟[/su_note]

زامبی کوین چیست؟

سکه‌های زامبی سکه‌هایی هستند که آدرس‌های آنها سال‌ها هیچ تراکنش خروجی نداشته‌اند، اما از نظر تئوری هنوز می‌توان به آنها دسترسی داشت. یکی از این آدرس‌ها با Mt. Gox Hack مرتبط است. این آدرس از سال 2011 دارای 79957 بیت کوین بوده‌ است و هیچکس به طور قطع نمی‌داند که آیا این سکه‌ها دوباره وارد گردش خواهند شد یا خیر. منطقی است که مالک آن ممکن است فوت کرده باشد یا دسترسی به کیف‌پول خود را از دست داده باشد. با قیمت بیت کوین امروزی، دارایی فعلی این آدرس کیف پول بیش از 4.6 میلیارد دلار ارزش دارد.
به بیان ساده یک زامبی‌کوین یا سکه مرده را به عنوان سک‌‌ای تعریف می‌کنند که رها شده است، بخشی از یک کلاهبرداری بوده، حجم پایینی دارد یا توسعه دهندگان آن پروژه را رها کرده‌اند.

زامبی کوین چیست؟

چه تعداد بیت کوین گم شده و یا از دسترس خارج است؟

حدود 20 درصد از بیت کوین استخراج شده در حال حاضر برای همیشه از بین رفته و هرگز قابل بازیابی نیست. اگرچه بیش از 18.8 میلیون بیت کوین استخراج شده ولی برخی از این بیت کوین‌ها غیرقابل دسترسی هستند و باعث کاهش بیت کوین در گردش می‌شود. بیت کوین می‌تواند گم شود، بسوزد یا به سادگی فراموش شود که این کار باعث می‌شود سکه‌ها از گردش خارج شود و بیت کوین کمیاب‌تر شود.

منابع اصلی بیت کوین که راکد مانده‌اند کدام‌اند؟

به طور کلی، یک پنجم بیت کوین پنجاه سال است که جابه‌جا نشده و سه دلیل اصلی برای آن وجود دارد.

1. مخفیگاه ساتوشی

خالق مرموز بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، ممکن است در چند ماه اول وجود خود، حدود 1.1 میلیون بیت کوین استخراج کرده باشد. از آن زمان به بعد، به نظر می‌رسد که ساتوشی به انبار خود دست نزده، که نشان می‌دهد او نمی‌تواند یا نمی‌خواهد این سکه‌ها را به منبع در گردش منتقل کند. به همین دلیل، استدلال درست این است که ذخایر بیت کوین ساتوشی را از گردش خارج شده بدانیم که این موضوع درنتیجه عرضه موجود را تا حدود 5.9 درصد کاهش می‌دهد. بعضی مواقع که مقداری بیت کوین از آدرس کیف‌پولی که از روزهای ابتدایی این ارز دیجیتال به آن دست زده نشده بود، منتقل می‌شود، اغلب گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر بازگشت ساتوشی ایجاد می‌کند. مشخص است که این گمانه‌زنی باعث نوسانات قیمت بیت‌کوین می‌شود، زیرا این احتمال را ایجاد می‌کند که بازار توسط مقادیر زیاد بیت کوین که قبلاً تصور می‌شد برای همیشه قفل شده‌اند، پر شود.

2. کلیدهای خصوصی گم‌ شده

یکی از راه‌های اصلی حذف بیت کوین از گردش، گم شدن آن است. از آنجایی که صاحبان بیت کوین برای انتقال بیت کوین خود نیاز به دسترسی به کلیدهای خصوصی یا عبارت بازیابی خود دارند، هرکسی که دسترسی به آنها را از دست بدهد، توانایی خرج کردن وجوه خود را نیز از دست خواهد داد. اگرچه در بیشتر مواقع این فقط منجر به از دست دادن مبلغ کمی می‌شود، چندین نمونه وجود دارد که هزاران بیت کوین از بین رفته. از جمله یک حادثه ناگوار که باعث شد مردی هارد دیسک حاوی 7500 بیت کوین را دور انداخت؛ صاحبان بیت کوین که فوت شده‌اند، برخی از بیت کوین‌های غیرقابل دسترسی را حساب می‌کنند. هنگامی که بنیانگذار 30 ساله صرافی ارز دیجیتال کانادایی QuadrigaCX درگذشت، کلیدهای خصوصی حدود 190 میلیون دلار ارزهای دیجیتال مختلف، نزدیک به 1000 بیت کوین را با خود ازبین برد. یکی از کاربران Reddit اخیرا یک رایانه قدیمی متعلق به برادر مرحومش را پیدا کرده که 533 بیت کوین داشت اما هارد دیسک دستگاه گم شده بود. اگرچه نمی‌توان دقیقا گفت که چه مقدار بیت کوین مستقیما در نتیجه سهل انگاری از دست رفته است. اگر استدلال درستی داشته باشیم و هر بیت کوینی را که بیش از پنج سال حرکت نکرده است را گم‌شده در نظر بگیرید، حدود 20 درصد از کل بیت کوین در این دسته قرار می‌گیرد. بر اساس گزارش شرکت تجزیه و تحلیل بلاک‌چین Chainalysis در ژوئن 2020، حدود 3.7 میلیون بیت کوین حداقل برای نیم دهه است که جابجا نشده‌اند؛ این رقم حدود 40.6 میلیارد دلار بیت کوین است که ممکن است دیگر هرگز جابجا نشود. شرکت داده‌های رمزنگاری Glassnode تخمین می‌زند که حدود 3 میلیون بیت کوین برای همیشه از دست رفته.

3. سوزاندن عمدی بیت کوین

بخش بزرگی از بیت کوین نیز عمدا به یکی از آدرس‌های سوزاندن ارسال شده است (به منظور اینکه ازبین بروند). این آدرس‌ها اساسا آدرس‌های بیهوده بیت کوین بدون کلید خصوصی شناخته شده هستند، به این معنی که هر بیت کوین ارسال شده به این آدرس‌ها احتمالا برای همیشه از بین می‌رود. در طول سال‌ها، تعدادی از این آدرس‌های سوزاندن، برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار گرفته‌اند، از جمله آدرس 1CounterParty که به عنوان بخشی از رویداد اثبات سوختگی Counterparty در سال 2014 استفاده شد. تاکنون بیش از 2700 بیت کوین به بیش از 100 آدرس مشکوک به آدرس سوخته ارسال شده‌است و حدود 30 میلیون دلار بیت کوین را از گردش خارج کرده است. اما از آنجایی که قیمت بیت کوین رکورد این روند صعودی را می‌شکند، نشانه‌هایی وجود دارد که در نهایت ممکن است سکه‌های اصطلاحا از دست رفته ظاهر شوند. براساس داده‌های Glassnode، حدود 7 میلیارد دلار بیت کوین گمشده HODLed از زمان شروع روند صعودی در اکتبر 2020 فعال شده است.

آیا بیت کوین‌های گم شده قابل بازیابی است؟ چگونه؟

به بیان ساده، اگر کلید خصوصی یا عبارت 12 یا 24 کلمه‌ای خود را گم کرده‌اید دیگر دنبال راهی برای بازگشت پول خود نباشید! ولی اگر عبارت بازیابی یا کلید خصوصی را دارید براحتی می‌توانید کیف‌پول یا ارز خود را بازیابی کنید. اگر عبارت 12 یا 24 کلمه‌ای یا همان مستر کی (Master Key) کیف‌پول خود را دارید با مراجعه به سایت پشتیبانی کیف‌پولتان می‌توانید حساب خود را بازیابی کنید. توجه داشته باشید که رمز خصوصی با مستر کی متفاوت است رمز خصوصی مخصوص هر ارز دیجیتال شماست که با داشتن آن می‌توانید مثلا بیت کوین‌های خود را بازیابی کنید. اگر به اشتباه بیت کوین خود را به آدرس کیف‌پول اشتباهی ارسال کرده‌اید، متاسفانه هیچ راهی برای بازگشت پول و معکوس کردن تراکنش وجود ندارد.
همانطور که پیش‌تر گفتیم، تقریبا 20 درصد از کل بیت‌کوین‌ها به دلیل از دست دادن کلیدهای خصوصی از دست می‌روند که نشان‌دهنده محدوده بین 68,110 تا 92,855 بیت کوین است که بعضی از این مقدار قابل بازیابی می‌باشد (محدوده‌ای به ارزش 3.6 تا 4.2 میلیارد دلار).

آیا بیت‌کوین‌های گم شده قابل بازیابی است؟ چگونه؟

چگونه بیت کوین‌های ازدست رفته را بازیابی کنیم؟

Crypto Asset Recovery تخمین می‌زند که حدود 2.45 درصد از بیت کوین از دست رفته قابل بازیابی است. چارلی بروکس، موسس شرکت مستقر در نیوهمپشایر، به GOBankingRates می‌گوید که در حالی که عدم تمرکز ذاتی کریپتوها، همراه با رمزگذاری قوی، به یک سیستم بسیار امن برای ذخیره ارزش تبدیل شده، ماهیت عدم تمرکز آن نیز به عنوان پاشنه آشیل عمل می‌کند. بروکس به GOBankingRates می‌گوید: «ارزشی که ما به بازار اضافه می‌کنیم بیشتر توسط سرمایه‌گذاران خرد بدست می‌آید، زیرا سرمایه‌گذارهای خرده‌فروش، در مقایسه با یک شرکت سرمایه‌گذاری بزرگ با میلیاردها دلار دارایی تحت مدیریت، در مورد امنیت جدی نیست و به نسبت کمتر برای دارایی خود نگرانی دارد.» برای سرمایه‌گذار خرده‌فروش، دنیای ارزهای دیجیتال پر از فرصت‌ها است، اما مملو از ناامنی به دلیل فقدان یک شبکه ایمن مثل یک نهاد متمرکز که جزئیات ورود به سیستم کاربران را کنترل می‌کند و محافظت از دارایی‌هایشان را تضمین می‌کند. به زبان ساده‌تر، بدین معنا که برای کاربران خود گزینه «رمز عبور خود را فراموش کرده‌ام» قرار می‌دهد که در صورت بروز هرگونه مشکل سرمایه خود را ازدست ندهند.
این نهاد‌ها بدین صورت عمل می‌کنند که، شما یک کپی از کیف پول خود (یا حتی فقط ID Wallet خود از حسابتان در سایت Blockchain.info) و بهترین حدس‌های خود را در مورد رمز عبور خود، برای بازیابی رمز به مخاطب ارائه می دهد. مانند سوال‌هایی که زمان فراموشی رمز ایمیل پرسیده می‌شود. رمزهای عبور بیت کوین و آلت‌کوین‌ها به اندازه کافی ایمن هستند تا زمانی که مهاجم هیچ اطلاعی از رمز عبور نداشته باشد. با این حال اگر شخصی رمز خود را فراموش کرده باشد اگر بخشی از آن را بیاد بیاورد بازهم شانسی وجود دارد، زمانی که مالک رمزارز بخشی از رمز عبور خود را بداند، احتمال بازیابی آن به طور چشمگیری افزایش می‌یابد.
این شرکت برای 10 بیت کوین اول بازیابی شده 20 درصد هزینه دریافت می‌کند و برای 10 بیت کوین بعدی یک مقیاس کشویی وجود دارد که طبق آن کارمزد خود را دریافت می‌کند.
بروکس می‌گوید: «به‌عنوان مثال، فرض کنید یک کیف‌پول 15 بیت کوینی را شکستیم، 20 درصد از 10 بیت کوین اول و 15 درصد از 5 بیت کوین باقی‌مانده را به عنوان کارمزد خودمان دریافت می‌کنیم پس کل کمیسیون ما 2.75 بیت کوین است.
بروکس در پاسخ به این سوال که بیشترین تعداد بیت کوین‌هایی که شرکت تاکنون بازیابی کرده است می‌گوید: پاسخ به این سوال در حالی که حفظ حریم خصوصی مشتری‌مان را در حفظ می‌کنیم سخت است؛ با این حال می‌توانم به شما بگویم که جدیدترین بازیابی قابل توجه ما که به خوبی انجام شده. بیش از یک چهارم میلیون است.