آرزو یعنی آن چیزی که انسان در زندگی یا دنیای هستی در جهت رشد و پیشرفت خود می‌خواهد که باید آن را از معیارهای زندگی به دست آورد. آرزوها همواره در ذهن انسان ذوق و شوقی ایجاد می‌کنند که با تلاش و کوشش می‌توان به آن‌ها دست یافت و به این ترتیب از نظر شخصیتی و اجتماعی رشد کرد. آرزو مانند جاده‌ای است که جلوتر از انسان‌ها قرار دارد و می‌بایست برای رسیدن به آن، این جاده را طی نمود. در این مقاله قصد داریم به طور مفصل درباره تابلو آرزوها صحبت کنیم با همراه باشید.

تابلو آرزوها چیست؟

تابلو آرزوها یکی از تکنیک‌های بسیار قوی و در عین حال ساده و راحت در جهت رسیدن به آمال و آروزها است و شامل تصاویری از آرزوهایی است که در ذهن شما قرار دارد و می‌خواهید به هر شکل ممکن به آن‌ها دست پیدا کنید. این تابلو ابزاری است برای شفاف سازی، آگاهی و متمرکز ماندن بر هدف‌هایی که در زندگی دارید. عملکرد اصلی تابلوی آرزوها به تئوری قانون جذب مربوط می‌شود! براساس این تئوری به هرچیزی فکر کنید و آن را با جزئیات دقیق تری در ذهن بیاورید و تصویرسازی کنید، آن را به سمت خود جذب می‌کنید.

ذهن انسان متشکل از سلول‌های نورونی است که به هنگام بیداری در حال فرستادن انرژی و ارتعاش می‌باشد. کائنات این انرژی را دریافت کرده و با توجه به آن، خواسته و ناخواسته‌ای را وارد زندگی می‌کند. افکار انسان به دو دسته افکار مثبت و منفی تقسیم می‌شوند. چنانچه افکار منفی و احساس بد داشته باشید انرژی یا ارتعاشی که به کائنات ارسال می‌کنید در جهت ناخواسته‌ها است و اگر افکار مثبت و احساس خوب باشد به این معناست که ارتعاش مثبتی به کائنات داده‌اید و منتظر پاسخ مثبت در جهت خواسته‌ها از آن باشید. چند روش که می‌توان به واسطه آن درخواست درست به کائنات ارسال کرد:

1- شکرگزاری و احساس رضایت
2- کنترل درست کلام و جدی گرفتن قدرت آن
3- درست و مثبت اندیشیدن
4- تمرین کنترل ذهن به صورت روزانه

بیشتر بخوانید: قانون ارتعاش چیست؟

اغلب افراد معروف و موفق در دنیا از تکنیک تابلو آرزها استفاده کرده‌اند. یعنی آن‌ها هم برای خود تابلو آرزوها ساخته‌اند و سپس با استفاده از قدرت قانون جذب به خواسته و اهداف خود دست یافته اند.

 

مراحل ساخت تابلوی آرزوها

تابلو آرزوها تصاویری از آینده‌ای است که امروز دیده می‌شوند و با تجسم خلاقانه آرزوها، قلب و ذهن انسان باز می‌شود تا این تصاویر را به عنوان حقیقت بپذیرد. مراحل ساخت تابلو آرزوها به شکل زیر است.

1- تعیین هدف

ابتدا باید مشخص کنید قصد جذب کردن چه چیزی را دارید؛ موفقیت در کسب و کار، درآمد بیش‌تر، ماشین جدید، مسافرت‌های بهتر، سلامتی، آرامش، خوشبختی و… . تنها چیزی که در جهان هستی واقعیت دارد عدم وجود هیچ نوع محدودیتی برای خواسته‌ها و آرزوهاست. تا جایی که می‌توانید آرزوهای بزرگ داشته باشید و از خواسته‌های کوچک و کم ارزش دست بردارید. وظیفه شما خواستن و انتخاب کردن است و وظیفه کائنات و قانون جذب اجابت کردن تمام خواسته‌های واقعی شماست. اما باید دید آیا خواسته‌ای که اکنون دارید همان چیزی است که برایش ساخته شده‌اید؟

دست یافتن به خواسته‌ای که با ذات ما هم پوشانی ندارد بسیار سخت است و در انتها ما را خوشحال نخواهد کرد! چرا که همسو شدن با انرژی آن خواسته با ژن‌های ما سازگاری نداشته است. دست یافتن به طرح طلایی زندگی یافتن همین مسیر و علاقه اختصاصی و شخصی است.

2- ثبت اهداف و آرزوها

بعد از شفاف سازی و انتخاب بهترین هدف، می‌بایست فهرستی جامع از تمام مراحل رسیدن به هدف تهیه نمود و لیست آرزوها و اهداف را بدون هیچ شک و دودلی با جزئیات روی کاغذ آورد. ممکن است هدف شما این باشد که درسال آینده یک ماشین پورشه بخرید حتی مدل و رنگ آن را هم باید مشخص کنید.

توانایی انتخاب اهداف صحیح وقتی به دست می‌آید که در ترسیم نقشه ذهنی مهارت کافی به دست آید. استعدادهای واقعی خود را شناخته و مطمئن شد که تنها علاقه به یک چیز دلیل بر داشتن استعداد شخص در آن نیست. درواقع تابلو آرزوها براساس خیال ایجاد نمی‌شود. می‌توانید در هرچیزی که دوست دارید وارد شوید و مهارت پیدا کنید اما هرگز تبدیل به بزرگ‌ترین فرد آن‌جا نخواهید شد. عظمت شما زمانی نمایان می‌شود که با علم بر آن‌چه واقعا می خواهید و برایش ساخته شده اید، در مسیر اختصاصی خود حرکت کنید.

3- جمع آوری تصاویر تابلو کائنات

پس از تهیه لیست پر جزئیات و شفاف اهداف، می‌بایست به راحتی به دنبال تصاویر مرتبط با آن‌ها بود. سرچ در اینترنت، مجلات جذاب خارجی و راه‌های بسیار دیگر می‌تواند به پیدا کردن تصویر کمک نماید. سعی کنید تصاویری را انتخاب کنید که احساس بهتری به شما می‌دهد و آن‌ها را به صورتی که دوست دارید در تابلو آرزوهای خود قرار بدهید. به گونه‌ای که احساس خوب و انگیزشی در شما ایجاد شود. حتی می‌توانید یک عکس واقعی از چیزی که می‌خواهید تهیه کنید به عنوان مثال به نمایشگاه ماشین بروید و با ماشینی که رویای آن را دارید عکس گرفته درون تابلو آرزوهایتان قرار دهید.

4- چیدن تصاویر تابلوی آروزها

هنگامی که به اندازه کافی عکس جمع آوری کردید، زمان آن رسیده که تابلوی آرزوها را درست کنید. می توانید تابلویی با ابعاد مورد نظر از جنس کاغذ، مقوا، چوب، صفحه گوشی موبایل و یا هرچیزی که دوست دارید تهیه کنید. سپس تصاویر جمع آوری شده را به صورتی بر روی تابلوی آرزوها بچینید که باعث ایجاد احساس خوشایند درون شما شود. این تابلو مال شماست پس بهتر است آن را به صورت هیجان انگیز و سرگرم کننده بوجود آورید. هم‌چنین می‌توانید بین عکس ها از کلمات یا جملات زیبا و مثبت مثل خدا، عشق، فراوانی، سلامتی، خوشبختی، آرامش و… استفاده کنید.

5- نصب تابلوی آرزوها

برای استفاده کامل از تابلوی آرزوها بسیار مهم است که در جایی قرار بگیرد که هر روز دیده شود. می‌توانید آن را روی دیوار اتاق، داخل کمد، حمام، گوشی موبایل و… قرار دهید که بتوانید همیشه و هر روز آن را ببینید و احساس شور، هیجان، شوق و ذوق را در تک تک سلول های بدن خود احساس کنید. این مهم است که حتی چند ثانیه در روز به تابلو نگاه کرده و در آرزوها غرق شد. هر چقدر احساس و هیجان مثبت بیشتری بتوانید در زمان تخیل به کار ببرید همان قدر قدرت ارسال پیام و سفارش به کائنات قدرتمندتر خواهد شد. این یعنی احتمال ظهور زودرس بیشتر و سریع تر خواهد شد چون قانون جذب می‌گوید شما چیزی را به دست می‌آورید که به طور مداوم به آن فکر می‌کنید.

حال برای رسیدن به آرزوهای خود تنها دو چیز نیاز دارید؛ آمادگی و تجسم ذهنی از آرزوهاکه با تابلوی آرزوها محقق می‌شود، حرکت گام به گام برای رسیدن به آروزهاکه با تلاش گام به گام به سمت آرزوها عملی می‌شود.

 

سخن آخر

بدون شک تابلو آرزوها یک ابزار بسیار قدرتمند است که می‌تواند در جهت رسیدن به آرزوها کمک کند. وقتی که ذهن منطقی و خودآگاه شما هر روز این تابلو را می‌بیند، تمامی آن‌ها را به زندگی شما جذب می‌کند. طبق قانون جذب هر فرکانسی که بفرستید همان را جهان به شما نشان می‌دهد. با این حال تنها ساخت یک تابلو آرزوها کافی نیست و می‌بایست برای رسیدن به اهداف تلاش کرد و با تصمیم جدی اقدامات لازم را در جهت تغییر انجام داد. بنابراین با یک تصمیم جدی اولین قدم را در جهت رسیدن به خواسته‌های تابلوی آرزوها بردارید.