[spacing desktop_height=”60″ mobile_height=”60″ smobile_height=”60″]
بورس نوجوان

آینده فرزندانتان مهم است!

 

به فرزندانمان کمک کنیم آینده‌شان را بسازند.

آموزش سواد مالی به کودکان و نوجوانان یکی از ضروریات است که در مدارس چندان به آن پرداخته نشده است. 

از همان دوران کودکی باید فرزندانمان را با پول آشنا کنیم، و ارزش آن را به آنها یادآوری کنیم. یکی از مهارتهایی که باید فرزندانمان از دوران کودکی کسب کنند مهارتهای پولی با عناوین مختلف مانند مهارت هزینه کردن، مهارت پس‌انداز کردن، مهارت به دست آوردن پول، مهارت سرمایه‌گذاری و… می‌باشد.

بورس نوجوان قصد دارد والدین و نوجوانانشان را با یکی از مهارتهای سرمایه‌گذاری آشنا کند. سهم شما در موفقیت و آینده فرزندانتان بیشتر از آن چیزی است که فکر می‌کنید اگر پله‌های اول که در دستان شماست را خوب بسازید آینده فرزندانتان تضمین می‌شود و از نگرانی شما کاسته می‌شود. 

برای ساختن آینده فرزندانتان و کمک به آنها با مجموعه مقالات بورس نوجوان همراه ما باشید. 

[spacing desktop_height=”100″ mobile_height=”100″ smobile_height=”100″]

منظور از سواد مالی برای کودکان و نوجوانان چیست؟

منظور از سواد مالی برای کودکان و نوجوانان، توانایی آنها در استفاده از دانش و مهارت، برای تصمیم‌گیری‌های مؤثر و بهینه، در استفاده از پول می‌باشد.

چرا آموزش سواد مالی برای کودکان و نوجوانان مهم است؟

معمولا بزرگسالان در خصوص مسائل مالی سواد چندانی ندارند و تعریف درستی از پول و مباحث مربوط به آن ندارند ؟ خیلی مهم است از همان سنین کودکی این مفاهیم به شکل درستی به کودکان و نوجوانان آموزش داده شود و ذهنیت غلطی که در خصوص پول و دیگر مباحث مالی وجود دارد به آنها انتقال داده نشود.

آموزش سواد مالی برای کودکان و نوجوانان از کجا شروع می‌شود؟

کودکان از روی رفتارهای بزرگسالان متوجه می‌شوند که برای محصولات مختلفی همچون خوراکی‌ها، اسباب بازی‌ها، کتاب‌ها، لباس‌ها و غیره باید پول پرداخته شود، آنچه که آنها ممکن است درک نکنند این است که دقیقا ماهیت پول چیست؟ از کجا می‌آید و چگونه از آن استفاده می‌شود و چگونه تمام می‌شود؟

بنابراین اولین چیزی که کودکان باید با آن آشنا شوند پول و مهارتهای پولی است.

چه مهارتهای مالی دیگری باید به کودکان و نوجوانان آموخته شود؟

مهارت پس‌انداز کردن، مهارت عرضه خدمات و پول گرفتن، مهارت هزینه کردن، مهارت سرمایه‌گذاری و…

چرا بورس برای نوجوانان مهم است؟

در راستای آموزش مهارت سرمایه‌گذاری، می‌توانید بخشی از سرمایه کودکان خود را با اطلاع آنها در بورس اوراق بهادار سرمایه‌گذاری کنید، آموزشهای لازم نیز در این زمینه را به آنها بدهید تا از همان آغاز با فرایند سرمایه‌گذاری و بورس درگیر شوند.