پس از افزایش تمایل مردم سراسر دنیا به سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال، افراد زیادی برای ساخت و توسعه ارز دیجیتال خود اقدام کردند. برخی از این ارزهای دیجیتال، دارای برنامه، هدف و مسیر مشخصی هستند  برخی نیز هیچ برنامه مشخصی برای آینده خود ندارند. به این ارزهای دیجیتال، شت کوین گفته می‌شود. سرمایه گذاری روی شت کوین‌ها، جزو سرمایه‌گذاری‌های پرریسک است. در این مطلب تصمیم داریم تا بهترین شت کوین ها برای سرمایه گذاری را به شما معرفی کنیم. در صورت تمایل تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

  • شت کوین چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
  • بهترین شت کوین‌های موجود در بازار

شت کوین چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

شت کوین (Shitcoin) گونه‌ای از ارزهای دیجیتال است که برخی از اصلی‌ترین ویژگی‌های سایر ارزهای دیجیتال را ندارد. مهم‌ترین ویژگی‌های شت کوین‌ها به شرح زیر هستند:

  • شت کوین‌ها هیچ برنامه خاصی برای آینده ندارند.
  • وایت پیپر و نقشه راه (Road map) واضح و معتبر ندارند.
  • قیمت آن‌ها بدون دلایل موجه و با حدس و گمان مشخص می‌شود.
  • هیج مشکل خاصی را در بازارهای مالی حل نمی‌کنند.
  • قیمت پایینی دارند.
  • توسعه دهندگان آن‌ها افرادی ناشناس هستند.
  • تعداد سرمایه‌گذاران آن‌ها کم است.

لازم به ذکر است که سرمایه‌گذاری روی شت کوین‌ها ریسک زیادی برای صاحبین سرمایه به همراه دارد. همچنین برای خرید انواع شت کوین می‌توانید به صرافی‌هایی که شت کوین مورد نظر شما را پشتیبانی می‌کنند، مراجعه کنید و شت کوین منتخب خود را بخرید.

بهترین شت کوین‌های موجود در بازار

تعداد شت کوین‌های موجود در بازار روز به روز در حال افزایش است. برخی از این شت کوین‌ها سابقه بهتری در بازار کریپتو کارنسی دارند و سود خوبی به صاحبین سرمایه می‌دهند. به همین علت سرمایه‌گذاران مجرب ترجیح می‌دهند تا روی ارزهایی که سابقه بهتری دارند، سرمایه‌گذاری کنند. در ادامه بهترین شت کوین ها برای سرمایه گذاری را به شما معرفی خواهیم کرد.

1- دوج کوین، مطرح‌ترین شت کوین بازار

دوج کوین (Dogecoin) شناخته‌شده‌ترین شت کوین موجود در بازار کریپتوکارنسی است. جالب است بدانید که دوج کوین نخستین بار برای شوخی، توسط بیلی مارکوس (Billy Markus) و جکسون پالمر (JacksonPalmer) طراحی شد. آن‌ها در ابتدا هیچ برنامه‌ای برای آینده این ارز دیجیتال نداشتند. اما در حال حاضر افراد سرشناس زیادی مانند ایلان ماسک از دوج کوین حمایت می‌کنند. دوج کوین یکی از پرسودترین شت کوین‌های موجود در بازار است. این ارز دیجیتال موفق شد تا طی یک سال، بیشتر از 10 هزار درصد رشد داشته باشد.

در حال حاضر کمپانی سازنده دوج کوین تلاش می‌کند تا با کمک ایلان ماسک و ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) زمینه بهبود دادن این ارز دیجیتال را فراهم کند. در صورتی که قصد خرید این ارز دیجیتال را دارید، باید بدانید که امکان خرید دوج کوین در بیشتر صرافی‌ها یا کیف پول‌های الکترونیک وجود دارد.

2- شیبا اینو، رقیب سرسخت دوج کوین

شیبا اینو (Shiba Inu) به عنوان اصلی‌ترین رقیب دوج کوین در بازار کریپوکارنسی شناخته شده است. این شت کوین با رشد سریع و قابل توجه خود، سود قابل توجهی برای سرمایه گذاران‌اش به همراه داشته است. شیبا اینو اولین بار در آگوست 2020 به عموم مردم معرفی شد. شیبا اینو یکی از بهترین شت کوین‌ها برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود؛ چراکه طی یک ماه بیش از 500 درصد و طی یک سال نزدیک به 2.5 میلیون درصد رشد داشته است. مدتی پیش، این ارز دیجیتال خود را به عنوان قاتل دوج کوین معرفی کرد.

3- بی بی دوج کوین، جذاب‌ترین میم کوین بازار

توییت‌های مکرر ایلان ماسک و فعالیت سایر سرشناسان بازار کریپتوکارنسی باعث شد تا میم کوین‌ها مرکز توجه قرار بگیرند. پس از این اتفاق، میم کوین‌های زیادی ساخته و به بازار معرفی شدند. بی بی دوج کوین (Baby doge coin) یکی از جذاب‌ترین میم کوین‌های بازار است. بی بی دوج کوین هم برای نماد خود از تصویر سگ شیبا اینو استفاده کرده است. به همین علت برخی از معامله‌گران، این شت کوین را به عنوان فرزند دوج کوین معرفی می‌کنند. این در حالی است که هیچ ارتباطی بین این دو ارز دیجیتال وجود ندارد. بی بی دوج کوین در بهترین زمان ممکن وارد بازار شد و به همین دلیل موفق شد تا سود مناسبی برای سرمایه گذاران‌اش به ارمغان بیاورد. عملکرد خوب این شت کوین نشان می‌دهد که می‌توان انتظار رشد بیشتری را از بی بی دوج کوین داشت.

4- سیف مون، شت کوینی فعال در حوزه دیفای

سیف مون (Safemoon) یکی از شت کوین‌هایی است که در حوزه دیفای DeFi فعالیت می‌کند. مدت زیادی نیست که این ارز دیجیتال به بازار کریپتو کارنسی وارد شده است و به همین علت هم اطلاعات زیادی از آن در در دسترس نیست. در حال حاضر افراد قدرتمندی از این شت کوین پشتیبانی می‌کنند. این مورد باعث شده تا مردم بر این باور باشند که این ارز دیجیتال آینده‌ای مشابه با دوج کوین خواهد داشت؛ چراکه دوج کوین نیز از حمایت افرادی مانند ایلان ماسک بهره‌مند است.

5- ایپ کوین، ارزی با آینده‌ای درخشان

ایپ کوین (Apecoin) یکی دیگر از بهترین شت کوین‌های موجود برای سرمایه گذاری است. این ارز دیجیتال در مارس 2022 به بازار کریپتوکارنسی وارد شد. فعالان حوزه ارزهای دیجیتال، آینده درخشانی را برای این ارز دیجیتال پیش‌بینی می‌کنند.

6- دوج ایلان مارس، نخستین ارز بین ستاره‌ای

دوج ایلان مارس (Dogelon mars) طی اقدامی جالب و باورنکردنی خود را به عنوان اولی ارز میان ستاره‌ای معرفی کرد. همچنین نام آن نیز برگرفته از نام ایلان ماسک است. یکی دیگر از نکات جالب این شت کوین، این مورد است که دوج ایلان مارس دارای پایتخت است. سازندگان این ارز دیجیتال، مریخ را به عنوان پایتخت ایلان مارس اعلام کرده‌اند. علت انتخاب نام این ارز دیجیتال، شهرت و محبوبیت دوج کوین و ایلان ماسک در بازار کریپتوکارنسی است. دوج ایلان مارس طی یک ماه موفق شد تا به رشدی 2300 درصدی برسد. جالب است بدانید که یکی از دلایل بالا رفتن نرخ این ارز دیجیتال، افزایش ثروت ایلان ماسک بوده است.

7- ایلان گیت، ارز دیجیتال نسبت داده شده به ایلان ماسک

درست مانند ایلان مارس، نام ایلان گیت (Elongate) هم برگرفته از نام یکی از ثروتمندترین مردان جهان، یعنی ایلان ماسک است. جالب است بدانید که این شت کوین بر اثر نوشتن یک پیام در توییتر توسط ایلان ماسک ایجاد شد. ایلان ماسک در تاریخ 25 مارس 2021 طی پیامی در خصوص رسوایی واترگیت به این مورد اشاره کرد که اگر او در یک رسوایی شرکت داشت، نام آن را ایلان گیت می‌گذاشتند. این پیام ایلان ماسک به سرعت در فضای مجازی همه‌گیر شد. در نتیجه این اتفاق، یک شت کوین با نام ایلان گیت ساخته شد. ایلان گیت سود خوبی را برای سرمایه‌گذاران خود به همراه داشته است. همچنین به نظر می‌رسد که آینده درخشانی داشته باشد.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا به معرفی بهترین شت کوین ها برای سرمایه گذاری بپردازیم. در این راستا، شت کوین‌هایی که بیشترین سود ممکن را برای سرمایه‌گذاران خود به ارمغان آورده‌اند، به شما معرفی کردیم. دوج کوین، مطرح‌ترین شت کوین موجود در بازار است که توسط حامیان سرشناسی مانند ایلان ماسک پشتیبانی می‌شود. همچنین بسیاری از شت کوین‌ها از نام دوج کوین یا ایلان ماسک استفاده می‌کنند تا حس اطمینان بیشتری را در ذهن سرمایه‌گذاران خود ایجاد کنند. به عنوان مثال اسامی دوج ایلان مارس، ایلان گیت و بی بی دوج کوین همگی برگرفته از نام ایلان ماسک یا دوج کوین هستند.

در پایان به این نکته اشاره می‌کنیم که سرمایه‌گذاری روی شت کوین‌ تنها به افراد ریسک‌پذیر توصیه می‌شود. این ارزهای دیجیتال می‌توانند شما را ثروتمند کرده یا طی یک شب تمام دارایی شما را به ورطه نابودی بکشانند. بنابراین اگر قصد خرید شت کوین دارید، تلاش کنید تا روی شت کوین‌هایی سرمایه گذاری کنید که سابقه خوبی دارند. در این صورت ریسک سرمایه گذاری خود را تا حدودی کاهش خواهید داد.

امیدواریم مطالب مندرج در این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشند. شما می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق بخش ارسال دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.