همان‌طور که در جامعه شاهد هستید، بسیاری از مشاغل هستند که در حال حاضر در ایران به منظور کسب درآمد و سرمایه‌گذاری، یک گزینه خوب به شمار می‌آیند اما باید دید که عملکرد این نگرش و سرمایه‌گذاری در این مشاغل در آینده به چه شکل است، مثلا بهترین سرمایه‌گذاری در ایران ده سال آینده چیست؟


آیا این گزینه‌های در حال حاضر جزو بهترین سرمایه‌گذاری در ایران ده سال آینده هستند؟ چه مشاغلی در کشور به منظور سرمایه‌گذاری در 10 سال آینده مناسب بوده و بهتر است که تمرکز خود را به آن‌ها معطوف کنیم؟ در این مقاله قصد داریم به بهترین مشاغل آینده و حوزه‌های موفق برای سرمایه‌گذاری در 10 سال آینده در کشورمان بپردازیم. و به این سوال پاسخ دهیم که بهترین سرمایه‌گذاری در ایران ده سال آینده چیست؟ به منظور آشنایی بیشتر با بسترهای مناسب سرمایه‌گذاری در سال‌های آینده در ایران با این مقاله با ما همراه باشید.

بررسی مشاغل پردرآمد و پر رونق تا 10 سال آینده

همانطور که در بخش آغازین مقاله به آن اشاره کردیم، بهتر است سرمایه‌گذاران سرمایه خود را در مشاغل و زمینه‌هایی سرمایه‌گذاری کنند که با توجه به وضع حاکم بر امور مالی جامعه، تا 10 سال آینده سوددهی مناسب داشته باشد و به عنوان سرمایه‌گذاری مناسب به شمار بیاید. در این بخش قصد داریم به معرفی جهان شغل های پردرآمد ده سال آینده و زمینه‌های سرمایه‌گذاری موفق تا 10 سال آینده در ایران بپردازیم:

1. خدمات حوزه گردشگری

یکی از کسب و کارهای آینده‌دار در ایران، خدمات حوزه گردشگری است. در آینده نه چندان دور خدمات حوزه گردشگری به عنوان جایگزین اقتصاد نفتی ایران به شمار می‌رود. از این جهت این فعالیت در سال‌های آتی می‌تواند به عنوان یکی از بهترین زمینه‌های سرمایه‌گذاری در کشور به شمار بیاید. جالب است بدانید که ایران تا سال 2018، 23 مورد آثار ثبت شده در میراث جهانی یونسکو داشته که با این تعداد ایران از جایگاه بالایی یعنی جایگاه 10ام در جهان برخوردار است. این امر هم برای تمامی مردم آشکار است که یکی از دلایل مهم به منظور عدم بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت توریست در ایران، فعالیت‌های سیاسی و تحریم‌های لحاظ شده در این کشور است که با امید به تسهیل روابط و بهتر شدن اوضاع کشور از نظر درگیری‌های سیاسی در جهان، خدمات حوزه گردشگری به عنوان یکی از مشاغل و حوزه‌های سرمایه‌گذاری خوب در 10 سال آینده به شمار می‌آید.

2. خدمات نگهداری از سالمندان

یکی دیگر از کسب و کار‌های آینده‌دار در ایران، خدمات نگهداری از سالمندان به شمار می‌آید. در ایران هم مانند سایر جوامع در حال پیشرفت و توسعه، افراد بسیاری هستند که پا به مسیر پیری گذاشته و به عنوان سالمندان جامعه شناخته می‌شوند، در همین راستا آمارهای جمعیت‌ شناختی نشان‌دهنده این است که هرسال نسبت افراد با سن بالای ۶۵ سال از مجموع جمعیت کشور، در حال افزایش است. همانطور که علم در عرصه‌های مختلف در حال تکامل و پیشرفت زیادی است، انتظار می‌رود که در حوزه علم و کشف راهکارهایی به منظور مقابله با برخی بیماری‌ها به جایی برسیم که امراض لاعلاج زمان حال تا سال‌های نه چندان دور مانند یک سرماخوردگی معمولی درمان شوند و با این استراتژی، میزان مرگ و میر به شدت کاهش پیدا خواهد کرد و به دنبال آن میزان سالمندان در جامعه افزایش پیدا خواهد کرد از این رو خدمات نگهداری از سالمندان به عنوان یکی از مشاغل و بسترهای سرمایه‌گذاری خوب تا 10 سال آینده در ایران به شمار می‌آید.

3. خدمات و فناوری‌های حوزه ورزش و سرگرمی

یکی دیگر از مشاغل آینده‌دار در ایران تا 10 سال آینده، خدمات و فناوری‌های حوزه ورزش و سرگرمی است. سرمایه‌گذاران می‌توانند سرمایه خود را در جهت اموری که با اوقات فراغت مردم در ارتباط است سرمایه‌گذاری کنند و این یک فرصت خوب در سال‌های آتی به شمار می‌آید. در نظر داشته باشید که خدمات تفریحی و فناوری‌های ورزشی در کشور از پتانسیل خیلی بالایی به منظور سرمایه‌گذاری در آینده کشور برخوردار هستند. طبق ارزیابی‌هایی که شده و در حال انجام است، پیش‌بینی شده است که اگر امور توسعه گرایانه در ایران با سرعت معمولی و آرام هم ادامه داشته باشد، پتانسیل این را دارد که درآینده نزدیک 50 درصد بزرگ‌تر از اوضاع کنونی باشد. این تحلیل به این معنی است که تا 10 سال آینده افراد بیشتری به ورزش و امور تفریحی و سرگرمی در کشور خواهند پرداخت و از همین جهت، خدمات و فناوری‌های تفریحی و ورزشی به عنوان یک زمینه و بستر مناسب برای سرمایه‌گذاری تا 10 سال آینده در کشور به شمار می‌آیند.

4. انواع خدمات مرتبط با خرده‌فروشی

چهارمین پیشنهاد ما به شما به عنوان یکی از مشاغل و بسترهای سرمایه‌گذاری آینده‌دار در ایران در طی 10 سال آینده، انواع خدمات مرتبط با امور خرده‌ فروشی است. جالب است بدانید که خرده فروشی بزرگترین صنعت دنیا محسوب می‌شود. این یک امر طبیعی است که تقریبا همه ما هر روزه مایحتاج خود را از طریق سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای تامین می‌کنیم. از جهتی فرآیند مصرف‌گرایی در زمان حال رو به افزایش است و همین روند منجر به پررنگ‌تر شدن امر خرده فروشی و افزایش اهمیت این شغل در فرایند سرمایه‌گذاری در 10 سال آینده در ایران خواهد بود. امروزه شاهد این هستیم که فرآیند خرده فروشی که در گذشته بیشتر به شکل سنتی با مراجعه حضوری به مغازه‌ها و فروشگاه‌ها انجام می‌شد، الان به لطف اینترنت و فروشگاه‌های اینترنتی آسان‌تر شده و با چند کلیک به راحتی قادر هستید هر وسیله‌ای را به صورت اینترنتی خرید کنید. همین موضوع نیز یکی از عامل‌های افزایش اهمیت خرده فروشی و سرمایه‌گذاری خوب در این بستر تا 10 سال آینده در کشور است.

5. خرید و فروش سهام و خدمات بازار سرمایه

همان‌طور که شاهد هستیم این‌روزها بورس و امور خرید و فروش سهام در کشور بیشتر بر سر زبان‌ها افتاده و مرسوم‌تر شده است. به خصوص در حال حاظر که سیستم‌ها و انواع ابزارها به منظور تحلیل و شناخت بازار در دسترس عموم قرار گرفته است. مردم با استفاده از این تجهیزات و ابزارهای تحلیلی می‌توانند ضرر و زیان خود را به صفر برسانند و با خیال راحت‌تر در این مسیر سرمایه‌گذاری گام بردارند. از طرفی شرکت‌های بزرگ برای کاهش ریسک ورشکستگی برای جذب مشتری به سمت این بازار گرایش می‌یابند و سهام شرکت خود را به فروش می‌رسانند. علاقه‌مندان به این بازار می‌توانند با کمی وقت گذاشتن در کلاس‌های آموزشی حضوری یا آنلاین، تکنیک‌های مربوط به معاملات را فرا بگیرند و بعد از آن در هر جایی با موبایل یا لپ‌تاب خود می‌توانند به امور خرید و فروش سهام بپردازند و کسب درآمد کنند. از آنجایی که امور معاملات سهام نیاز به مراجعه حضوری به مکان خاصی ندارد، درصد زیادی از مردم جامعه این امر را به عنوان شغل دوم خود پذیرفته‌اند و به خرید و فروش سهام در این بازار می‌پردازند. پیش‌بینی می‌شود با بهتر شدن اوضاع کشور از نظر سیاسی و استراتژی های مالی و اقتصادی، بازار بورس تا 10 سال آینده به یکی از بهترین پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری در ایران تبدیل شده و افراد و سرمایه‌گذاران می‌توانند سرمایه خود را در ایرن بازار تزریق نمایند.

 

سخن آخر

همان‌طور که در این مقاله خواندید، به مشاغلی اشاره شد که طی ارزیابی و تحقیق‌های انجام شده، به عنوان بهترین بسترهای سرمایه‌گذاری در 10 سال آینده در ایران به شمار می‌آیند. طبیعی است که در این میان خدمات و بسترهای دیگری هم هستند که به عنوان مشاغل پردرآمد تا 10 سال آینده در کشور به شمار می‌آیند اما سعی کردیم در این مقاله به خلاصه‌ای مهم از لیست مشاغل پیشنهادی بپردازیم. امیدواریم شما هم به عنوان یک سرمایه‌گذار در کشور این فرصت‌ها را غنیمت شمرده و با تحلیل و بررسی‌های لازم سرمایه‌ خود را به منظور کسب درآمد در این بازارها تزریق نمایید و با گام‌های حساب شده تا 10 سال آینده به بهترین جایگاه اقتصادی که در ذهن داشتید برسید.