احتمال موفقیت یک سرمایه‌گذاری در صورت بهره‌گیری از روش‌های اصولی و منطقی بیشتر است. بنابراین علاوه بر آشنایی با چگونگی خرید و فروش، کسب اطلاعات در زمینه‌ی انواع روش‌های تحلیل و نحوه‌ی عملکرد آن‌ها برای یک سرمایه‌گذار امری ضروری است. در این مقاله به توضیح روش تحلیل تکنیکال و بهترین سایت مرتیط با آن می‌پردازیم.

انواع تحلیل ارز دیجیتال

آشنایی با ویژگی‌های بازار ارز دیجیتال از جمله وظایف اصلی هر سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید. به علت وجود رفتارهای مشابه در بازارهای مالی مختلف و ایجاد نتایج یکسان در آن‌ها، شاهد کاربرد یکسان اساس روش‌های تحلیلی در آن‌ها شده‌است. تحلیل تکنیکال و فاندامنتال و یا بنیادی، دو شیوه‌ی تحلیل رایج در خصوص بازار ارزهای دیجیتال هستند.

تحلیل فاندامنتال و یا بنیادی

این شیوه‌ی تحلیل وظیفه‌ی ارزیابی انواع پارامترهای مالی و اقتصادی مختص به یک دارایی را به منظور تعیین ارزش واقعی آن‌ها بر عهده دارد. بررسی یک پروژه از دیدگاه اهداف، تیم، نقشه راه و رویدادهای موجود در مقابل آن‌ وظیفه‌ی تحلیل بنیادین در خصوص ارزهای دیجیتال می‌باشد. صرافی‌های فعال در معامله‌ی یک ارز دیجیتال، مشارکت‌ها و رقبای موجود در یک پروژه از عوامل تأثیرگذار بر میزان ارزش این نوع تحلیل می‌باشد. کاربرد تحلیل فاندامنتال بیشتر در زمینه‌ی تعیین چشم‌انداز یک ارز دیجیتال است. بنابراین این نوع تحلیل در پروژه‌های کوتاه‌مدت ملاک مطمئنی به نظر نمی‌رسد.

تحلیل تکنیکال

این روش تحلیل اقدام به پیش‌بینی رفتار اینده‌ی بازار ارز دیجیتال بر اساس تاریخچه‌ی قیمتی و حجم معاملات می‌کند. شباهت رفتار سرمایه‌گذاران منجر به شکل‌گیری الگوهای قیمتی یکسان در طول تاریخ بازارهای مالی و در نتیجه پیدایش اصول بنیادی دانش تحلیل تکنیکال گردیده‌است. نکته‌ی قابل توجه این است که علی‌رغم گسترش این نوع روش تحلیل به علت پیشرفت بازار و به کارگیری روش‌های آنالیز پیچیده، هنوز هم نیروهای عرضه و تقاضا عامل اصلی تعیین‌کننده‌ی قیمت به شمار می‌روند. بر اساس باور و اعتقاد تحلیلگران تکنیکال ارزهای دیجیتال، امکان تکرار تاریخ در زمینه‌ی خرید و فروش ارزهای دیجیتال هم وجود دارد. به این معنی که در صورت مقاومت و حمایت یک سطح قیمتی در گذشته، شاهد وقوع این امر در آینده نیز هستند.

دلیل استفاده از تحلیل تکنیکال در بازار ارز دیجیتال

امکان انعکاس تمامی اطلاعات کنونی بازار در قیمت‌ها، دلیل استفاده از این نوع تحلیل در بازار ارز دیجیتال می‌باشد. به این صورت عوامل مربوط به تکنیکال قادر به کمک به تحلیلگر در خصوص بررسی بازار مورد نظر وی می‌باشد. بنابراین امکان استفاده تحلیلگر از انعطاف‌پذیری و سازگاری تحلیل تکنیکال در همه‌ی بازارها وجود دارد.

اصول مهم تحلیل تکنیکال

به طور کلی تحلیل تکنیکال بر سه اصل مهم زیر استوار است:

توان قیمت در نشان دادن همه چیز

بر اساس باور منتقدین این نوع تحلیل، یکسری عوامل بنیادی هم علاوه بر تحرکات قیمتی بر پیش‌بینی رفتار بازار تأثرگذار هستند. اما باور تحلیلگران تکنیکال بر این است که همه چیز از جمله اصول بنیادی هم بر میزان قیمت ارزهای دیجیتال مؤثر می‌باشد. بنابراین توجه به تحرکات قیمتی به عنوان نشان‌دهنده‌ی میزان عرضه و تقاضای بازار ضروری است.

حرکت قیمت در روند نمودار

تکرار حرکت قیمت‌ها در روندهای کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت در گذشته یکی از اصول و اعتقادهای تحلیلگران این نوع شیوه‌ی تحلیل می‌باشد.

تمایل گذشته به تکرار شدن

طبق روانشناسی بازار و احساساتی همچون ترس و هیجان، امکان تکرار چرخه‌های قیمتی گذشته وجود دارد. تحلیل تکنیکال از طریق بررسی احساسات به وسیله‌ی نمودارها، روند قیمتی ارز مورد نظر خود را تحلیل می‌کند.

محدودیت های تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

بازار کارا یکی از فرضیات اصلی تحلیل تکنیکال به حساب می‌آید. بر اساس این فرضیه به علت مشخص بودن عوامل مؤثر بر قیمت‌های ارزهای دیجیتال، قیمت قادر به ارائه‌ی تمام اطلاعات مورد نیاز سرمایه‌گذاران در هر زمان هستند. اما توجه به این نکته ضروری است که بازار کارا قادر به ایفای نقش به عنوان یکی از محدودیت‌های تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال هم می‌باشد. به عبارت دیگر طبق این فرضیه، قیمت‌های بازار منعکس‌کننده‌ی همه‌ی اطلاعات مربوط به گذشته و حال می‌باشند. در واقع راهی برای کسب منفعت از روندهای بازار وجود ندارد. اما طبق باور و اعتقاد تحلیلگران بنیادی، امکان وجود بازار به شکل کارا هست. ولی به علت حرکت تصادفی قیمت‌ها، امکان وجود کلیه‌ی اطلاعات در قیمت گذشته و حال نیست.

کاربرد تحلیل تکنیکال در بعضی اوقات به عنوان دومین انتقاد در این خصوص شناخته می‌شود. به عنوان مثال در صورت در نظر گرفتن حد ضرر مشابه برای یک ارز دیجیتال خاص، سرمایه‌گذاران بلافاصله پس از دستیابی به آن سطح، اقدام به فروش ارز مورد نظر خود می‌کنند. این امر منجر به کاهش قیمت ارز دیجیتال و همچنین تأیید پیش‌بینی‌ها می‌شود. همین عامل هم باعث اعتماد به روند پیش‌بینی تحلیل تکنیکال می‌شود.

تفاوت های موجود بین تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی

از هر دو تکنیک تکنیکال و بنیادی جهت بررسی بازار ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. در این بخش به بیان تفاوت‌های مهم بین آن‌ها می‌پردازیم. سازگاری و کاربرد تحلیل تکنیکال در تمامی بازارهای معاملاتی از جمله ویژگی‌های بارز و مزایای آن به حساب می‌آید. امکان مطالعه‌ی تمامی بازارها حتی در صورت عدم وجود دانش کافی در آن موارد، برای تمامی تحلیلگران مهیا است. اما این خاصیت در زمینه‌ی تحلیل فاندامنتال وجود ندارد. زیرا بررسی اطلاعات و صورت‌های مالی نیاز به تخصص ویژه دارد. در روش تحلیل بنیادی بسیاری از نوسانات و سودهای بازار به دلیل سرعت پایین تحلیلگر از دست می‌روند. این در حالی است که با بهره‌گیری از ابزار انعطاف‌پذیر و سریع خود قادر به کسب سود بیشتری در مقایسه با روش تحلیل بنیادی است.

بهترین سایت برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

به منظور انجام یک تحلیل مناسب و دستیابی به اطلاعات مهم در خصوص ارزهای دیجیتال مورد نظر خود، استفاده از تحلیل تکنیکال در یک سایت معتبر امری حیاتی است. بهترین سایت خارجی برای تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، تریدینگ ویو نام دارد. در ادامه به معرفی بیشتر این سایت می‌پردازیم.

تریدینگ ویو چیست؟

طراحی سایت تریدینگ ویو، نه تنها برای تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بلکه برای همه‌ی بازارهای مالی صورت گرفته‌است. بنابراین این سایت برای تمامی بازارهای مالی دارای ارزشی برای خرید و فروش و همچنین ارزهای دیجیتال کاربرد دارد. سایت تریدینگ ویو از قسمت‌های متفاوتی همچون پرسش و پاسخ کاربران، نمودار قیمت تمامی ارزهای دیجیتال، تحلیل تکنیکال رمز ارزها، خرید و فروش سهام و موارد بسیار دیگر تشکیل شده‌است. بنابراین افراد با استفاده از این امکانات موجود در این سایت قادر به رفع نیاز خود و در نهایت کمک به رشد و پیشرفت هر چه بیشتر خود می‌باشند.

سایت تریدینگ ویو دارای قابلیت‌ها و کاربردهای بسیاری است. قابلیت به اشتراک‌گذاری تحلیل‌ها از جمله امکانات این سایت شمرده می‌شود. به این معنی که افراد قادر به اشتراک‌گذاری تحلیل خود در سایت تریدینگ ویو با هدف استفاده دیگران از آن هستند. امکان ایجاد اندیکاتور در این سایت معتبر توسط اشخاص و استفاده از آن در تحلیل‌های خود از دیگر امکانات حائز اهمیت تریدینگ ویو محسوب می‌شود. علی‌رغم دسترسی آسان به امکانات دیگر سایت، شاهد محدودیت در میزان و دفعات مجاز به استفاده از برخی از ویژگی‌های آن هستید. تهیه‌ی اکانت‌های ویژه و مختص سایت تریدینگ ویو راه‌حل مناسبی جهت رفع این مشکل است. علاوه بر خریداری اکانت، امکان بهره‌گیری از پلن پایه‌ی سایت تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال به صورت رایگان وجود دارد. ولی استفاده از این برنامه هم از محدودیت‌های بسیاری برخوردار می‌باشد.

معرفی قابلیت های اکانت های مختلف تریدینگ ویو

آشنایی با انواع اکانت‌های سایت تریدینگ ویو به منظور استفاده‌ی حرفه‌ای از این سایت و انتخاب اکانت متناسب با نیاز کاربر توصیه می‌شود. ارائه‌ی چهار پلن خدماتی برای تریدرها، تحلیلگران و سرمایه‌گذاران از مزایای تریدینگ ویو به عنوان بهترین سایت برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال به شمار می‌رود. در ادامه هر چهار پلن را معرفی و ویژگی‌های مربوط به آن‌ها را بیان می‌کنیم.

پلن ساده

وجود یک اندیکاتور روی هر چارت، امکان ذخیره‌سازی تنها یک چارت در هر لایه، برخورداری از تبلیغات، غیرفعال بودن شبکه‌های اجتماعی از ویژگی‌های این پلن به حساب می‌آیند.

پلن پرو

وجود یک اندیکاتور روی هر چارت، امکان بهره‌گیری از دو چارت در هر صفحه، تنظیم 20 آلارم هشداردهنده، فاقد تبلیغات، بهره‌مندی از تایم‌های سفارشی، وجود چند واچ لیست پیشرفته و قابلیت استفاده از چندین مانیتور در نرم‌افزار دسکتاپ از خصوصیات بارز پلن پرو هستند.

پلن پرو پلاس

وجود 10 اندیکاتور روی هر چارت، امکان استفاده از چهار چارت در هر صفحه، تنظیم‌کننده‌ی 100 آلارم هشداردهنده، به کارگیری فرمول‌های سفارشی برای چارت‌ها و خروجی از داده‌های چارت به عنوان ویژگی‌های مهم این نوع پلن شناخته می‌شوند.

پلن پریمیوم

وجود 25 اندیکاتور بر روی هر چارت، هشت چارت مجزا در هر صفحه، تنظیم هم‌زمان 400 زنگ هشدار، عدم منقضی شدن زنگ‌های هشدار، نمایش 4 برابر اطلاعات روی چارت، حذف تبلیغات و اعلان‌های ازاردهنده، امکان ایجاد تایم فریم‌های شخصی و امکان استفاده از تایم فریم‌های زیر یک دقیقه از جمله عوامل ایجادکننده‌ی تمایز این پلن محسوب می‌شوند. مسئله‌ی مهم این است که هیچ یک از محدودیت‌های موجود در اکانت‌های پایه، پرو و پرو پلاس در اکانت پلن پریمیوم وجود ندارد. به این ترتیب تریدر در استفاده از این پلن شاهد هیچ محدودیتی نیست. بنابراین در صورت تمایل به انجام تحلیل تکنیکال از طریق سایت تریدینگ ویو، استفاده از این اکانت بدون محدودیت و با بالاترین امکانات یعنی پلن پریمیوم توصیه می‌شود.

تحلیل تکنیکال؛ کسب سود بیشتر

همان‌طور که بیان شد، انجام تحلیل تکنیکال از جمله موارد مهم در زمینه‌ی خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌باشد.سایت تریدینگ ویو به عنوان یکی از بهترین‌های سایت‌های موجود جهت تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. بنابراین سرمایه‌گذاران به وسیله‌ی آشنایی با این سایت و ویژگی‌های آن و همچنین تحلیل انواع ارزهای دیجیتال از طریق آن، قادر به کسب سود بیشتر و مورد نظر خود هستند. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه‌ی سایت تریدینگ ویو و آموزش تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال با متخصصین مجموعه‌ی ما در تماس باشید.