امروزه خرید و فروش ارز دیجیتال، تبدیل به یک بازار مستقل و قدرتمند در سرتاسر جهان شده و صدها میلیون کاربر از این قابلیت استفاده می‌کنند. انتظار می‌رود ارز دیجیتال در آینده‌ای نه‌چندان دور، تبدیل به اصلی‌ترین وسیله برای پرداخت مبالغ بزرگ و کوچک شود تا کاربران بتوانند از آن برای سرمایه‌گذاری و کسب درآمد استفاده کنند. با این وجود طبیعتا تمامی کاربران فعال در حوزه ارز دیجیتال، به دنبال بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال هستند تا شانس موفقیت خود را در این بازار افزایش داده و درآمد خود را به حداکثر برسانند.

معاملات ارز دیجیتال، نیازمند مهارت و تجربه بسیار بالایی است و قطعا افراد تازه‌کار و تازه‌وارد در این بازار شانسی برای موفقیت نخواهند داشت. از طرفی دیگر، شانس و اتفاق، مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر بازار کریپتوکارِنسی هستند که طبیعتا هیچ‌کدام از ما نمی‌توانیم بر آن‌ها تسلط داشته باشیم. اما اگر شما به هر دلیلی می‌خواهید به مهارت معاملات ارز دیجیتالی تسلط پیدا کرده و از این راه درآمد کسب کنید، باید بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال را بدانید؛ زیرا تنها با این شیوه می‌توان درآمد معامله را دوچندان کرد. در ادامه این مطلب، شما را با بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال آشنا می‌کنیم.

منظور از بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال چیست؟

بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال

همان طور که می‌دانید، بازار کریپتوکارنسی شباهت بسیاری با بازار کالا دارد؛ زیرا قیمت آن کاملا وابسته به محبوبیت و زمان است. اگر افراد بتوانند خرید و فروش ارز را در زمان مناسب انجام دهند و جزو هزاران کاربر حرفه‌ای بازار ارز دیجیتال باشند، می‌توانند سود بسیار خوبی از این راه کسب کنند.

البته مطمئنا بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال قابل پیش‌بینی صددرصدی نیست و نمی‌توان گفت که اگر کاربران در این زمان خرید و فروش را انجام دهند، سود بیشتری کسب می‌کنند. این بازار پیچیدگی‌های فراوانی دارد و مطمئنا کاربرانی باهوش‌تر و زرنگ‌تر از ما پیدا خواهند شد که عرصه رقابت خرید و فروش را برای ما تنگ‌تر سازند. اما اگر شما بتوانید با در نظر گرفتن تمامی احتمالات و خطرها در زمانی خاص یک ریسک ارزشمند را به جان بخرید، احتمال سوددهی نجومی برای شما به حداکثر می‌رسد. نتیجه‌ای که مطمئنا تمامی کاربران بازار کریپتوکارنسی به دنبال آن هستند.

روش متوسط هزینه دلاری (DCA)

از آنجایی که بازار ارز دیجیتال پیچیدگی‌های بسیاری دارد و کاربران به هیچ وجه از سوددهی سرمایه‌گذاری خود مطمئن نیستند، مطمئنا سرمایه‌گذاری و خرید ارز دیجیتال مشکلات بسیاری برای افراد دارد؛ زیرا باید از صبح تا شب نگران قیمت ارز بوده و با هر سقوط قیمت، پشیمانی بیشتری نسبت به زمان خرید ارز داشته باشند. این نگرانی‌ها مطمئنا باعث می‌شود تمرکز فرد از سوددهی برداشته شده و فرد به دنبال پیشگیری از ضرر و شکست در این بازار باشد.

در نتیجه، افراد خبره در بازار ارز دیجیتالی، نوعی شیوه فوق‌العاده کارآمد و مفید برای کاربران طراحی کرده‌اند تا سرمایه‌گذاری آن‌ها را بهبود بخشند. البته توجه داشته باشید که این شیوه، شانس سوددهی و ضرردهی نجومی را از بین می‌برد و کل سرمایه را به صورت متعادل نگه می‌دارد. روش متوسط هزینه دلاری که با نام DCA شناخته می‌شود، یک شیوه عالی برای افراد نسبتا تازه‌کار است که نگرانی بسیاری در مورد نوسانات قیمت ارز دیجیتال دارند. حال به نظرتان DCA چه باری از روی دوش شما برمی‌دارد؟

کارشناسان مجرب و متخصص حوزه بازار کریپتوکارنسی با محاسبات و بررسی‌های شبانه‌روزی، متوجه شدند که کاربران با پخش سرمایه خود در بازار می‌‌توانند نتیجه بسیار بهتری کسب کنند. به عبارتی دیگر، افراد باید بودجه خود را به چند قسمت مساوی تقسیم کرده و عملیات سرمایه‌گذاری را در چند مرحله انجام دهند. این کار باعث می‌شود که افزایش و کاهش نجومی ارزش ارز دیجیتال تاثیر چندانی بر سرمایه فرد نداشته باشد. در واقع روش متوسط هزینه دلاری یک شیوه امن و بدون خطر برای کاربران است تا در بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال از نظر خودشان، اقدام به معامله کنند.

یک مثال برای روش متوسط هزینه دلاری

برای اینکه موضوع را سلیس‌تر و شفاف‌تر برایتان شرح دهیم، یک مثال کاملا قابل درک را به تصویر می‌کشیم. فرض کنید شما می‌خواهید 5000 دلار در ارز دیجیتال لایت کوین سرمایه‌گذاری کنید و قصد استفاده از شیوه متوسط هزینه دلاری را دارید. پس به‌جای اینکه سرمایه‌گذاری 5000 دلاری را یک‌باره و طی یک معامله انجام دهید، آن را به 5 قسمت مساوی تقسیم می‌کنید و هرماه 1000 دلار لایت کوین می‌خرید.

ماه اول، شما توانسته‌اید 5 عدد لایت کوین خریداری کنید. اما ماه دوم به دلیل سقوط قیمت لایت کوین، توانستید 8 عدد از آن را بخرید. از طرفی دیگر، افزایش قیمت ناگهانی و نجومی لایت کوین باعث شد تا به ازای 1000 دلار، شما تنها توانایی خرید 3 لایت کوین را داشته باشید. این معاملات تا جایی ادامه می‌یابد که شما نهایتا در ماه پنجم، 30 عدد لایت کوین دارید. شاید برایتان سوال باشد که چرا باید این کار انجام شود؟

ساده است! شما با یک عمل ساده توانستید هرگونه ضرر را در معاملات به حداقل برسانید و حتی تا حدود زیادی سود کنید. اگر در ماه اول به ارزش 5000 دلار لایت کوین خریداری می‌کردید، توانایی خرید 25 عدد از آن را داشتید؛ در حالی که با شیوه متوسط هزینه دلاری، در طی پنج ماه 30 لایت کوین خریدید. با این وجود، بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال معنا ندارد و ریسک این معاملات به حداقل رسیده است. اگر در شیوه متوسط هزینه دلاری حرفه‌ای و پیشتاز باشید، مطمئنا می‌توانید سود بسیار بیشتری از معاملات ارز دیجیتالی کسب کنید.

روش متوسط ارز دلاری (DVA)

در بخش قبل، شما را با یکی از بهترین شیوه‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال آشنا کردیم. افرادی که به دنبال ریسک نیستند و می‌خواهند یک سرمایه‌گذاری امن و مطمئن داشته باشند، می‌توانند از شیوه متوسط هزینه دلاری استفاده کنند. اما اگر شما می‌خواهید ریسک ضرردهی بیشتر را به جان بخرید و به دنبال سودهای بسیار بیشتر هستید، می‌توانید از روش متوسط ارز دلاری نیز استفاده کنید. این روش برای افرادی طراحی شده که تجربه و مهارت بالاتری در بازار کریپتوکارنسی دارند و به دنبال کسب درآمد چندین هزار دلاری از این بازار هستند.

در روش متوسط هزینه دلاری، ما سرمایه‌گذاری را بر حسب زمان و بدون توجه به وضعیت بازار انجام می‌دادیم و هیچ تحلیلی در این میان وجود نداشت؛ اما روش متوسط ارزش دلاری، مستقیما با ارزش و قیمت ارز دیجیتال در بازار ارتباط دارد و باید همواره از قیمت آن‌ها اطلاع داشته باشید. زیرا سرمایه‌گذاری در بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال و با توجه به ارزش آن در بازار انجام می‌شود و هدف سوددهی بسیار نجومی را دارد.

شیوه سرمایه‌گذاری متوسط ارزش دلاری

شیوه سرمایه‌گذاری متوسط ارزش دلاری، به این صورت است که شما با در نظر گرفتن زمان و ارزش ارز دیجیتالی موردنظرتان، بودجه خود را به چند قسمت تقسیم می‌کنید. به جای اینکه سرمایه‌گذاری را به صورت یک‌جا و در یک روز انجام دهید، هر بخش بودجه خودتان را به یک ماه اختصاص می‌دهید. در ابتدای هر ماه با بررسی ارزش و قیمت ارز موردنظر، بخشی از سرمایه‌گذاری را انجام می‌دهید. وقتی قیمت ارز سقوط کرده و ارزش نسبتا کمی دارد، باید سرمایه‌گذاری را افزایش دهید تا از این فرصت به خوبی استفاده کنید. از طرفی اگر قیمت ارز بالاتر از ماه‌های گذشته است، سرمایه‌گذاری را به همان میزان کاهش دهید.

شاید با خودتان بگویید که مطمئنا تمامی افراد از این شیوه استفاده می‌کنند و هیچ نیازی به یادگیری بیشتر نیست؛ اما شایان ذکر است که اگر شما بتوانید این کار را به نحو احسن انجام دهید، همواره در آستانه ثروتمند شدن قرار دارید. البته باید خطرات این راه را نیز در نظر گرفت و از امکان باخت تمامی اموال غافل نشد. به طور کلی، روش متوسط ارز دلاری کاملا با ارزش ارز دیجیتال و بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال سروکار دارد و کاربران باید به مهارت‌های موردنیاز معاملات کریپتوکارنسی کاملا مسلط باشند.

معاملات بیت کوین در چه ساعاتی از روز بیشتر است؟

معاملات بیت کوین در چه ساعاتی از روز بیشتر است؟

بیت کوین امروزه به عنوان ارزشمندترین و بهترین ارز دیجیتال موجود در بازار کریپتوکارنسی شناخته می‌شود و میلیون‌ها کاربر سعی در کسب درآمد از طریق معاملات بیت کوین دارند. از آنجایی که در حال حاضر معاملات بیت کوین به صورت میلیارد دلاری و با مبالغ بسیار هنگفت انجام می‌شود، کاربران باید برای بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین اهمیت بسیاری قائل باشند. در غیر این صورت، مطمئنا افراد پیشتاز دیگری وجود دارند که سود حاصل از این کار را از آنِ خود کنند.

طبق آمار، معاملات بیت کوین در برخی از ساعات مشخص شبانه‌روز به اوج می‌رسد و میلیاردها دلار معامله کاملا قانونی انجام می‌گیرد. با توجه به اوج گرفتن ارزش و فرصت‌های خرید بیت کوین در این ساعات، کاربران باید همواره آگاه و هوشیار باشند تا تمامی این زمان‌ها را تبدیل به فرصتی مفید برای خود کنند. البته برای این کار لازم است که شما از کشوری که بیت کوین با ساعت آن فعالیت می‌کند، آگاه باشید و ساعات آن را با ساعت شهر خود تطابق دهید. در انتهای مطلب، به ساعات فعالیت بیت کوین در جهان خواهیم پرداخت.

طبق آمار جهانی، بین ساعات 3 و 4 ظهر به وقت گرینویچ، معاملات بیت کوین در اوج قرار دارد و روزانه بیش از 5 میلیارد دلار بیت کوین در این ساعات معامله می‌شود. ساعت 3 به وقت گرینویچ، مطابق با ساعت 7:30 عصر به وقت تهران است که زمان نسبتا مناسبی برای معامله‌گران بازار کریپتوکارنسی ایرانی تلقی می‌شود. البته طبیعتا این آمار هر روزه در حال تغییر است و امکان دارد فردا این اطلاعات نقض شوند؛ اما طبق تجربه و چیزی که قبل از این مشاهده کرده‌ایم، روزانه معاملات بیت کوین با ارزش بالای 5 میلیارد دلار در ساعات 7:30 الی 8:30 به وقت تهران انجام می‌شود.

جالب است بدانید که در خلوت‌ترین ساعات معاملات بیت کوین در جهان، معامله‌هایی با ارزش حداقل 2 میلیون دلار انجام می‌شود. با وجود اینکه این میزان سوددهی در مقایسه با بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین بسیار کمتر است، اما همچنان نمی‌توان از رقم نجومی 2 میلیون دلاری چشم‌پوشی کرد. این اتفاق عموما در ساعت 9 صبح به وقت گرینویچ رخ می‌دهد. زمانی که اهالی شهر تهران، در ساعت 13:30 به وقت ایران قرار دارند.

ساعت بازار ارز دیجیتال بر اساس ساعت کدام کشور است؟

در نهایت، به یکی از اصلی‌ترین مباحث بازار کریپتوکارنسی می‌پردازیم. مطمئنا می‌دانید که بازار معاملاتی تمامی ارزهای دیجیتال، مطابق با ساعت یکی از کشورها انجام می‌گیرد. بهتر است با کشور بیت کوین به خوبی آشنایی داشته باشید و ساعت آن را با ساعت ایران تطبیق دهید؛ چراکه تنها با این کار، فرصت کسب درآمد و فعالیت بهینه در بازار کریپتوکارنسی را خواهید داشت. تمامی افراد فعال در حوز معاملات بیت کوین، به دنبال فرصت‌هایی برای کسب درآمد هستند و مطمئنا شما می‌توانید بهتر و سریع‌تر از آن‌ها دست به معامله بزنید.

امروزه ساعت معاملات و خرید و فروش بیت کوین، با ساعت گرینویچ محاسبه می‌شود. همان طور که در بخش قبلی از بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال اطلاع یافتید، تمامی آمار و ارقام مرتبط به معاملات بیت کوین با زمان دقیق گرینویچ محاسبه می‌شوند. تمامی کاربران باید ساعت گرینویچ را با ساعت کشور خود تطبیق دهند تا فرصت استفاده از بیت کوین و معامله آن را داشته باشند.

بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال، چه زمانی است؟

همان طور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم، هیچ زمان مشخصی به عنوان بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال وجود ندارد؛ بلکه تمامی گزینه‌‌ها، ریسک بسیار بالایی داشته و هیچ تضمینی برای سوددهی آن‌ها وجود ندارد. شما باید با در نظر گرفتن بودجه خودتان و مهارت‌هایی
که دارید، بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال را تخمین بزنید؛ نه اینکه منتظر کارشناسان دیگر باشید که برایتان زمان تعیین کنند. در ادامه، برخی از بهترین فرصت‌ها را برای خرید و فروش ارز دیجیتال معرفی می‌کنیم:

سقوط قیمت ارز دیجیتال

بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال، زمانی است که قیمت آن در بازار کریپتوکارنسی به شدت کاهش یافته و می‌توان ارز را با قیمتی کمتر نسبت به روزهای گذشته خریداری کرد. البته توصیه می‌شود اعتبار و روند پیشرفت ارز دیجیتال در سال‌های گذشته را بررسی کنید تا طی یک فاجعه دیگر، تمامی بودجه خودتان را از دست ندهید.

پیش‌بینی افزایش نجومی قیمت ارز در روزهای آینده

گاهی کارشناسان متخصص و مجرب حوزه ارز دیجیتال، پیش‌بینی عجیبی از وضعیت چند روز آینده یک ارز در بازار را اعلام می‌کنند. اگر این پیش‌بینی معقول و صحیح باشد، بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال را برای شما رقم خواهد زد. البته توجه کنید که خیال‌بافی و اغراق توسط کارشناسان، همواره وجود دارد و نباید به تمامی آن‌ها گوش بسپارید.

متزلزل شدن قیمت ارز در بازار

شما به عنوان یک معامله‌گر ارز دیجیتال در بازار کریپتوکارنسی، در مواردی باید یک انتخاب سخت داشته باشید تا سرمایه خود را از یک فاجعه اقتصادی نجات دهید. در صورتی که قیمت ارز دیجیتال شما در بازار متزلزل شود و احساس کنید که ارزش آن به زودی از دست خواهد رفت، باید سریعا یک انتخاب بین بد و بدتر داشته باشید. این زمان، به هیچ وجه بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال نیست؛ اما می‌تواند شما را از یک مشکل واقعا جدی و مرگبار نجات دهد.

چگونه می‌توان شانس موفقیت را در معاملات ارزی افزایش داد؟

چگونه می‌توان شانس موفقیت را در معاملات ارزی افزایش داد؟

در این مطلب، شما را با بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال آشنا کردیم و امیدواریم که موفق به رفع تمام ابهاماتتان شده باشیم. مهم ‌ترین عاملی که تاثیر بسزایی در افزایش شانس موفقیت شما در بازار معاملات ارزی دارد، سرعت اینترنت برای ثبت سفارش است. به همین دلیل، عموما کاربران ایرانی در بازارهای ارز دیجیتال نمی‌توانند به اندازه معامله‌گران خارجی موفقیت کسب کنند.

همان طور که می‌دانید، بازار معاملات ارز دیجیتال در ساعت مشخصی از روز باز می‌شود و سیل عظیمی از معامله‌گران به سوی آن هجوم می‌آورند؛ بنابراین، کاربرانی موفق خواهند بود که بتوانند جزو هزاران نفر اول این صف عظیم باشند. در موارد زیادی مشاهده می‌شود که کاربران ایرانی برای افزایش شانس موفقیت خود در بازار کریپتوکارنسی، اقدام به خرید سرور مجازی مستقل و قدرتمند می‌کنند و از پرسرعت‌ترین اینترنت کل ایران بهره دارند. چنین عواملی دست‌به‌دست داده و شما را تبدیل به یک معامله‌گر خارق‌العاده و مجرب می‌کنند. خوشحال می‌شویم اگر نظرات و پیشنهادات خود را با ما در بخش دیدگاه بورس پرشیا در میان بگذارید.