همه ما داستان‌هایی را در مورد روش زندگی افراد موفق شنیده‌ایم. بخش مهمی از شنیده‌های ما شبیه افسانه‌ها است، اما باید بدانید که انسان‌های موفق نیز مانند همه ما انسان‌های عادی هستند اما با اهمیت دادن به برخی از فاکتورهای زندگی روزمره، همیشه در سکوی شماره یک ایستاده‌اند.
انسان‌های موفق صبح را به عنوان آغاز جهش و تحول در خودشان قلمداد می‌کنند. باور دارند که می‌توانند با سحرخیزی به بسیاری از اهدافشان دست پیدا کنند. حالا با هم ببینیم برنامه روزانه انسانهای موفق، قبل از صبحانه چه کارهایی است؟

شروع روز افراد موفق، قبل از صبحانه

کارهایی که افراد موفق انجام میدهند یکسری کارهای روتین می باشد و قرار است در این بخش درباره روال صبحگاهی افراد موفق صحبت کنیم:

تنظیم ساعت بیدار شدن

بخش مهمی از اقدامات انسان‌های موفق قبل از صبحانه، تنظیم زمان است. آن‌ها زمان بیدار شدن خود را از شب قبل با زود خوابیدن تنظیم می‌کنند. می‌دانند که صبح، زمان ارزشمندی است و باید قبل از صرف صبحانه کارهای اساسی زیادی را سر و سامان بدهند، از این رو با زود خوابیدن و تنظیم ساعت خود بر روی 5 صبح، بخش مهمی از پروژه موفقیت خود را طی می‌کنند.

برنامه‌ریزی برای انجام کارها

شب قبل، برنامه کارهایی که قرار است صبح زود آن‌ها را انجام دهند را یادداشت می‌کنند. این برنامه شامل کارهای ضروری تا کارهای نیمه ضروری است. از این رو قبل از این که به زمان صبحانه نزدیک شوند، کارهایی بسیاری را که قرار بود در طول روز انجام دهند را در صبح زود، به انجام می‌رسانند. همین مهم باعث می‌شود که از فشار و استرس کاری آن‌ها در طول روز کاسته شود.

انجام ورزش‌های مورد علاقه

حتماً شما با خودتان می‌گویید که انسان‌های موفق که زمانی برای ورزش کردن ندارند، چطور خوش اندام هستند؟ پاسخ این سؤال قبل از صبحانه و در 5 صبح نهفته است. انسان‌های موفق زمان به خصوصی را در صبح زود به ورزش کردن مشغول می‌شوند. ممکن است زمانی را به دویدن، انجام یوگا، مدیتیشن و هر ورزش دیگری اختصاص دهند. همین مهم باعث می‌شود که آن‌ها از نظر ما همیشه خوش اندام و سرحال باشند. راز این کاریزماتیک بودن ظاهری در صبح زود نهفته است که شما هم می‌توانید با سحرخیزی به آن دست پیدا کنید.

چک کردن ایمیل و پاسخ دهی به پیام‌ها

همه ما در طول روز بالغ بر صدها مرتبه به سمت موبایل، تبلت و یا لپ تاپ خود می‌رویم تا به ایمیل‌ها و پیام‌هایی که دریافت کرده‌ایم پاسخ دهیم. انجام این کار بخش مهمی از زمان ارزشمند ما را از بین می‌برد و وقتی به خودمان می‌آییم، متوجه می‌شویم که زمان از دستمان خارج شده است.

افراد موفق قبل از صرف صبحانه، زمانی یعنی در حدود ده تا بیست دقیقه، مشغول چک کردن ایمیل‌ها، پاسخ دادن به پیام‌ها و… می‌شوند. همین کار باعث می‌شود که آن‌ها در طول روز به کمتر به سراغ جعبه ایمیل‌ها و یا پوشه‌ پیام‌های خود بروند و زمان خود را بر روی انجام کارهای مهم‌تری قرار دهند.

پرورش نیروهای درونی

هر انسانی مجمع بزرگی از نیروهای مثبت و منفی را در درون خود ذخیره دارد. در برخی از افراد نیروهای منفی خود را نشان می‌دهند و در برخی دیگر نیروهای مثبت خودنمایی می‌کنند. از این رو انسان‌های موفق برای اینکه همیشه بخش نیروهای مثبت ذهن خود را فعال نگه دارند، قبل از صبحانه کارهای تمرکز ذهنی و مثبت اندیشی را انجام می‌دهند.

به عنوان مثال، زمانی را برای نوشتن اختصاص می‌دهند. ده دقیقه به نوشتن جملات و عبارات مثبت می‌پردازند و زمانی را نیز به تمرین تنفس با چشمان بسته اختصاص می‌دهند.

شما هم می‌توانید هر روز صبح یک تکه کاغذ بردارید و جملات مثبتی را در مورد خودتان و شرایطی که در آن قرار دارید، بنویسید. همچنین بین گفتن هر جمله مثبت چشمان خود را  ببندید، یک نفس عمیق بکشید، جمله مثبت را تکرار کنید و دوباره نفسی عمیق بکشید.

وقتی هر روز این کار را انجام دهید، افکار و باورهای منفی به مرور از ذهن شما دور می‌شوند و اندیشه‌های مثبت جای آن‌ها را می‌گیرد.

رعایت برنامه غذایی برای صبحانه

در حالی که افراد زیادی به ارزش مواد غذایی در صبحانه اهمیتی نمی‌دهند، انسان‌های موفق آن را امری حیاتی می‌دانند. همانطور که به سایر امور مهم خود در صبح می‌رسند، تهیه مواد غذایی سالم، تازه و ارگانیک را در اولویت خود قرار می‌دهند.

آن‌ها هرگز صبحانه و صبحانه خوردن را دست کم نمی‌گیرند. معتقدند که بخش مهمی از سرحالی و شادابی در محیط کار و توانایی حل مشکلات، به خوردن یک صبحانه کامل و غنی بستگی دارند. سعی می‌کنند ارزش صبحانه خود را بالا نگه دارند و همیشه برای تهیه آن زمان می‌گذارند و هرگز بدون صبحانه به محل کار نمی‌روند.

 

سخن آخر…

حقیقتاً می‌توانید با سحرخیزی و قبل از صبحانه، کارهای زیادی را انجام دهید و یک قدم از بقیه جلوتر باشید. این مهم می‌تواند زمان مناسبی برای شما باشد تا به اهداف آینده خود نیز فکر کرده و برای آن برنامه‌ریزی کنید. شاید بیدار شدن در صبح زود برایتان سخت باشد، اما بعد از مدتی به آن عادت کرده و معجزات آن را در زندگی شخصی و کاری خود دریافت خواهید کرد.