با چرا شروع کنید از سایمون سینک

خلاصه کتاب با چرا شروع کنید از سایمون سینک

در رابطه با مدیریت هر کسب و کاری، چالش‌های مختلفی وجود دارد که بخشی از آن‌ها مربوط به جذب مشتری، ایجاد انگیزه در او برای استفاده از محصول یا خدمات و در نهایت تاثیرگذاری طولانی‌مدت بر او است. خیلی از افراد با شناسایی نیازهای روز جامعه، مهارتی که در فعالیت خود دارند و به کارگیری تکنیک‌های بازاریابی مناسب، در معرفی و فروش محصول موفق هستند؛ اما وفاداری مشتری مسئله‌ای است که مدیران بسیاری از پس حل آن بر نمی‌آیند. سایمون سینک در کتاب با «چرا شروع کنید» به خوبی به شرح این دغدغه و چگونگی حل آن پرداخته است. بنابراین در ادامه این مقاله قصد داریم خلاصه کتاب با چرا شروع کنید از سایمون سینک را در اختیارتان بگذاریم.

ادامه مطلب
خلاصه کتاب دید اقتصادی

خلاصه کتاب دید اقتصادی اثر پیتر دی شیف و اندرو جی شیف

«دید اقتصادی» از آن عباراتی است که حتما تاکنون بارها آن را شنیده‌ایم و در مکالمه‌هایمان از آن استفاده کرده‌ایم؛ مثلا وقتی درباره فردی موفق در زمینه کسب و کار صحبت می‌کنیم، می‌گوییم: چه‌قدر فکر یا دید اقتصادی خوبی داشته…، همچنین عباراتی حول این محور، مثلا: توجیه اقتصادی، تفکر اقتصادی و… در بسیاری از مکالمات روزمره ما استفاده می‌شود.

ادامه مطلب
اقتصاد رفتاری چیست

اقتصاد رفتاری چیست ؟ معرفی بزرگان و بهترین کتاب‌ها در این حوزه

اقتصاد رفتاری در واقع شاخه‌ای در علم روانشناسی شناختی است که همه چیز را از منظر تازه‌تری نگاه‌ می‌کند. در واقع علم روانشناسی با اثرگذاری بسیار زیاد وارد اقتصاد شده است و رفتار مردم را نسبت به اتفاقات و تصمیمات اقتصادی‌ می‌سنجد. تجزیه و تحلیل روند اقتصادی در فکر افراد و تصمیمات ناشی از آن مهمترین بخشی است که در این حوزه به آن پرداخته‌ می‌شود. در این مقاله به بررسی دانش اقتصاد رفتاری می‌پردازیم و همچنین، دانشمندان بزرگ و بهترین کتاب‌های این حوزه را به شما معرفی می‌کنیم.

ادامه مطلب
پرسونال برندینگ چیست؟

پرسونال برندینگ چیست؟ چگونه برند شخصی خود را بسازیم؟

پرسونال برندینگ یا برندسازی شخصی از جمله اصطلاحاتی است که این روزها بسیار شنیده می‌شود. آگاهی افراد نسبت به این مسئله بیشتر از قبل شده است و بسیاری تلاش می‌کنند تصویر مناسبی از خود به دیگران ارائه بدهند. شغل‌های جدیدی هم مثل مربی یا کوچ برندینگ ایجاد شده است و مشاوره‌های تخصصی در این زمینه ارائه می‌شود. در این مقاله، با مفاهیم برند و برندسازی آشنا می‌شویم و می‌آموزیم که چگونه برند شخصی خود را بسازیم.

ادامه مطلب
با 10 نفر از موفق‌ترین سرمایه‌گذاران دنیا آشنا شوید!

با ۱۰ نفر از موفق‌ترین سرمایه‌گذاران دنیا آشنا شوید!

همه می‌خواهند انسان موفقی باشند و جایگاه خود را در زندگی کشف کنند ولی هر کسی توان انجام این کار را ندارد. بعضی از افراد ریسک‌های موجود را دست کم می‌گیرند و سرمایه خود را از دست می‌دهند، این افراد صبر لازم را ندارند و بعضا راه را به اشتباه انتخاب می‌کنند. در این مقاله به معرفی ۱۰ نفر از موفق‌ترین سرمایه‌گذاران دنیا خواهیم پرداخت. کسانی‌که هیچ وقت انگیزه و امید خود را برای ساختن یک زندگی بهتر از دست ندادند.

ادامه مطلب
مهره غیرقابل جایگزین

چگونه تبدیل به یک مهره غیرقابل جایگزین در سازمانمان شویم؟

در گذشته اشتغال تعریف متفاوتی از آنچه ما امروز تجربه می‌کنیم داشت. افراد زیادی به شغل‌های خانوادگی مشغول بودند، در بازه‌ای از زمان روندهای ارباب و رعیتی باب بود و کم‌کم شغل‌های اداری و سازمانی پدید آمدند. کار کردن در سازمان‌ها قوانین و شرایط متفاوتی داشت که به مرور شکل خاصی را به خود گرفتند، قوانین خاصی برای آنها وضع شد، نوع رفتار و آداب خاصی برای آنها تعریف شد و در نهایت پست‌های سازمانی و سلسله مراتب به وجود آمد و همه بدنبال آن بودند که تبدیل به یک مهره غیرقابل جایگزین شوند.

ادامه مطلب
ایده فوق‌العاده پول ساز

چطور یک ایده فوق‌العاده پول ساز پیدا کنیم؟

ذهن انسان مملو از افکار و تخیلات است که در صورت توجه به آن‌ها برخی از این افکار می‌توانند بسیار مفید واقع شوند. هر چند تعداد افکار مثبت مهم کم است با این حال در صورت توجه به آن‌ها می‌توان تاثیرات شگفت‌انگیزی را مشاهده کرد. ایده‌های ثروت‌ساز یکی از همین افکار هستند؛ یعنی افکار و ایده‌هایی که می‌توان از آن‌ها برای رسیدن به منابع مالی پایدار استفاده کرد. با استفاده از این ایده‌ها می‌توان به آرزوهای بزرگ و منابع عظیم مالی دست یافت. در این مقاله به چکیده راهکارها و عوامل ضروری برای رسیدن به ایده فوق‌العاده پول ساز و اجرایی کردن آن‌ می‌پردازیم.

ادامه مطلب
آموزش سرمایه گذاری به فرزندان

چگونه سرمایه گذاری را به فرزندانمان یاد بدهیم؟

همه دوست داریم که فرزندانمان در آینده موفق شوند، سعی می‌کنیم بهترین آموزش‌ها و امکانات را برای آنها فراهم کنیم. از کلاس‌های آموزشی گرفته تا وسایل بازی و کمک‌آموزشی، فیلم‌ها، اپلیکیشن‌ها و… تمام تلاش ما فراهم کردن بهترین‌ها برای فرزندانمان است. 

اما چیزی که گاهی از آن غافل می‌شویم، مفاهیم است! ما به کودکمان می‌گوییم که باید زبان انگلیسی، شنا و… بیاموزد، اما نمی‌گوییم دلیل آن چیست، منظور فقط قانع کردن کودک نیست، بلکه تاکید بر روی مفاهیم است. اگر قادر باشیم مفاهیم را برای کودکمان توضیح دهیم، او مسائل را بهتر درک خواهد کرد و هم فشار کمتری به او وارد خواهد شد و هم به خودمان؛ البته این موضوع همیشه ضرورت ندارد ، اما به عنوان یک کلیت باید به آن توجه شود.

ادامه مطلب
اعتیاد به کار

اعتیاد به کار چیست و چه خطراتی به دنبال دارد؟

لغت اعتیاد به کار (Workaholism) برای نخستین بار توسط دکتر ریچارد ایوانز در سال ۱۹۶۴ به کار رفت و هفت سال بعد در کتاب «اعترافات یک معتاد به کار» نوشته وین اویتز، این لغت در جهت فراگیر شدن استفاده شد. اعتیاد به کار، یک وضعیت روحی است که معمولاً سلامتی انسان را در معرض خطر قرار می‌دهد. به تعبیری یک بیماری آبرومند است که اگر به آن بی‌توجه باشیم و درصدد درمان آن نباشیم تبدیل به اختلالاتی مانند افسردگی و OCD خواهد شد. در ادامه قرار است بپردازیم به این که اعتیاد به کار چیست؟

ادامه مطلب
کتاب پدر پولدار پدر فقیر

خلاصه کتاب پدر پولدار پدر فقیر از رابرت کیوساکی

کسب پول و ثروت همواره یکی از بزرگترین دغدغه‌های افراد جامعه بوده است اما در چند سال اخیر، مردم بیش از پیش به ضرورت این امر پی برده‌اند. دلیل آن را می‌توانیم مشکلات اقتصادی یا افزایش آگاهی بدانیم اما در هر صورت، همه می‌خواهند به سطوح بهتری از رفاه دست یابند. به همین دلیل این روزها تیراژ کتاب‌هایی که در مورد ثروت و موفقیت نوشته می‌شوند بسیار بیشتر از قبل است. امروز قصد داریم یکی از بهترین کتاب‌ها را در این زمینه به شما معرفی کنیم. در ادامه خلاصه کتاب پدر پولدار پدر فقیر اثر رابرت کیوساکی را خدمت شما ارائه خواهیم داد.

ادامه مطلب